روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10300
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
تعداد نظرات: ۵

شهردار یاسوج کی آغاز به کار می کند/ شورای شهر پیگیر رسانه ای کردن برنامه های شهردار باشد


شهردار یاسوج کی آغاز به کار می کند/ شورای شهر پیگیر رسانه ای کردن برنامه های شهردار باشد
قریب به دو ماه است که شهردار جدید یاسوج مراسم معارفه خویش را به پایان رسانده و رسما به عنوان شهردار یاسوج معرفی شده است. در این مدت نستهن مقدم بیشتر به دنبال آشنایی با شهر و دیدار با مسئولان و مدیران مختلف شهری بوده است. به گزارش امید مردم، مقدم در مدت قریب به […]

قریب به دو ماه است که شهردار جدید یاسوج مراسم معارفه خویش را به پایان رسانده و رسما به عنوان شهردار یاسوج معرفی شده است. در این مدت نستهن مقدم بیشتر به دنبال آشنایی با شهر و دیدار با مسئولان و مدیران مختلف شهری بوده است.
به گزارش امید مردم، مقدم در مدت قریب به دو ماه با نماینده ولی فقیه در استان، رئیس کل دادگستری، امام جمعه یاسوج، مدیرکل حفاظت محیط زیست، فرمانده نیروی انتظامی استان و… دیدار کرده است. هرچند مقدم هنوز هیچکدام از اولویت های خود برای یاسوج و مدیریت شهری این شهر را بروز نداده اما با تحلیل همین دیدارها می توان به حدس و گمان هایی درباره مدیریت آینده شهر مرکز استان رسید.

بوی آسفالت از شورای شهر
ماجرای خرید کارخانه آسفالت برای شهرداری یاسوج در دور قبل شورای شهر که با مخالفت مردم و رسانه ها ابتر ماند و مصوبه شورا به نتیجه نرسید و در کمیته تطبیق متوقف شد را دیگر همه می دانند. شواهد و قراین نشان از اندیشه هایی برای مطرح شدن دوباره این موضوع خبر می دهد.
یکی از اعضای شورای شهر در نشست با مدیرکل حفاظت محیط زیست به شدت از مسئولان و بویژه استانداری انتقاد کرد که در میان کارخانه های شن و ماسه غیر استاندارد، تنها زورشان به کارخانه شهرداری رسیده است. این عضو شورا هرچند ماجرای غیر استاندارد بودن این کارخانه را رد نکرد اما تلویحا مسئولان را تهدید کرد که اگر به این روند ادامه دهند از طریق مصاحبه با رسانه ها به آنها فشار خواهد آورد.
در سطح شهر هم شواهدی هست که بوی مصوبه ای از جنس آسفالت می دهد، خیابانی که آسفالت آن نیمه تمام رها شد و مردم هم می گویند بهانه، نبود آسفالت و تعطیلی کارخانه شهرداری است.
امروز بیش از همیشه نشانه ها از مطرح شدن دوباره مساله خرید کارخانه آسفالت برای شهرداری یاسوج حکایت دارد. این در حالی است که شهر یاسوج مسائل و مشکلات فراوانی دارد که سر به مهر و بررسی نشده باقی مانده است. اگر مهمترین مولفه دور قبل شورا برای رای آوری جوانگرایی بود و شکست خورد، مهمترین مساله و مبحث شعار اعضای جدید شورا علم گرایی بود و در شعارهای زیبای انتخاباتی آنها اثری از خرید کارخانه های گران قیمت و تحمیل هزینه های بالا به بدنه نحیف شهرداری نبود.
اگر تیم شورا از هم اینک وارد حاشیه های اینچنینی شود و دست هایشان را رو کنند که خبری از آن علم گرایی های شعاری زمان انتخابات نباشد، قطعا باید شکست این دور شورا را هم از همین الان اعلام کنیم.
شورای شهر فعلا روش حمله رسانه ای را آغاز کرده اند، می خواهند از طریق رسانه ها و با بازی گرفتن آنها، برخی از مدیران را ضربه فنی کنند. نمونه قبلی آن در جلسه حفاظت محیط زیست اعلام شد در طی این مدت شورا از طریق رسانه ها به مدیرانی چون، مسکن و شهرسازی، دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگان مجلس، آموزش و پرورش و… فشار وارد کرده اند و بازی جنجال در رسانه را آغاز نموده اند.
این جنجال که، رسانه ها هم ندانسته در آن افتاده اند و احتمال آن می رود که این عضو شورا یا مجموع شورا می خواهند اهدافشان را از طریق تیترهای زرد رسانه ها پیگیری کنند، پایان خوشی برای یاسوج ندارد.
پای کار نیامدن شهردار و کسب تجربه او در شهرداری سبب شده که میدان رسانه ای برای شورا باز شود حالا شهردار یاسوج کی می خواهد آغاز به کار کند؟

شهردار و کسب تجربه!
شهردار یاسوج که به لحاظ سوابق مدیریت شهری، کارنامه پری ندارد، در دو ماه اخیر بیشتر وقت مدیریت شهری را صرف آشنایی با امور کرده است. او بیشتر وقتش را صرف دیدار با مدیران مختلف کرد و هنوز هم اعلام نکرده که برنامه هایی که گفته می شود به شورای داده چه بوده و چیست؟
معلوم نیست که اولویت شهردار برای مدیریت شهر پر معضل و مشکل یاسوج چه هستند، آیا شهردار با رویکرد فرهنگی وارد شهرسازی می شود یا نه با رویکرد عمرانی شهرسازی می کند؟ آیا او راه جاوید را ادامه می دهد یا خودش چیزی در آستین برای ارائه دارد؟ آیا او قصد دارد شهرداری کند یا شهرسازی؟
آنچه که مشخص و واضح است این است که شهر یاسوج که حتی در گفتگوهای عادی، آن را به علت مشکلات شهری و عدم کافی بودن امکانات، روستای بزرگ می خوانند با شهرداری محمد علی جاوید و با رویکرد عمرانی وی رو به پیشرفت نهاد، حالا این شهر در وضعیتی است که فرصت آزمون و خطا ندارد، دو ماه فرصت مناسب برای آشنایی شهردار بوده و رکود و سکون وضعیت فعلی آینده مدیریت شهری را به خطر می اندازد بویژه اینکه معاونین و روسای سازمان ها هم در برزخ ماندن و رفتن قرار دارند و عملا فعالیت های شهری برای تصمیم شهردار در مورد مدیران میانی شهرداری، متوقف می شود.

شورای شهری که ادعا می کرد با برنامه به نستهن مقدم رای داده بهتر است به جای اینکه دنبال جنجال های بی معنی رسانه ای با مدیران باشند و یا دنبال مطرح کردن دوباره خرید کارخانه آسفالت برای شهرداری، بهتر است برنامه های شهردار را در رسانه های منتشر نمایند و اجرایی شدن آنها را پیگیری کنند.
وضعیت فعلی یعنی توقف شهردار در ایستگاه آشنایی و به حاشیه رفتن شورا به هیچ وجه مطلوب نیست. اینکه بعضی ها بخاطر قبض آب خانه شان به دنبال درگیری با آب و فاضلاب شهری بروند یا پی مسکن و شهرسازی را بگیرند، شهری را که هنوز نتواسته شهریتش را آنگونه که باید نشان دهد، بیچاره خواهد کرد.

هوشنگ امیدوار- امید مردم

انتشار یافته: ۵
  1. هر چی می کشیم بخاطر اون رای هست که اشتباه به صندوق می ریزیم تا وقتی که یاد نگیریم درست رای بدیمنباید از نماینده و شورا انتظاری داشته باشیم

  2. خدا می داند جاوید مردی علمی توانا و کارازموده بود.حقوق های ما زمان جاوید بروز شد.انشالا ی بیرجند مبارکش باشد

  3. به نظرم برخی از مدیران متخلف که تاکنون به طریقهای مختلف استراتژیک خودشون اداره خویش را می‌چرخاندند و حسابهای بانکی نور چشمیشان را سرریز میکردندالان پی بردن که با اومدن تیم متفکر شورای محترم اسلامی شهر یاسوج و با انتخاب مرد متفکر عمرانی و سیاسی همچنین مهمترین خصوصیات وی دستپاکی و دینداری جلوی اعمال ناشایست گرفته خواهد شد…پس بدانید و آگاه باشید که مقدم رای صادق را اجرا خواهند نمود نه نظرات علفهای هرز

  4. با عرض سلام و خسته نباشید.به نظر من برای پیشرفت یک خانواده باید همه ان خانواده یک دل باشند .پس واسه پیشرفت یک شهر باید همه ان شهر با هم یک دل شوند.بنده با شناختی که از اقای دکتر مقدم دارم ایشان را یک انسان کامل که به انسانیت معنی داده میشناسم.پس بجای اینکه به دنبال تخریب باشیم بیاید با همدلی و همراهی ،باعث پیشرفت شهر باشید .شاید عقاید متفاوت باشند ولی مهمترین امر داشتن شهری زیباست ..

  5. یاد جاوید بخیر، خدا خیرش بده یاسوج هر چه دارد از جاوید دارد این شهردار هیچوقت شروع به کار نمی کند


  • error: Content is protected !!