روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 1032
تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۳ - ۰۴:۳۸
تعداد نظرات: ۱
قهرمان قهرمانان دومیدانی بانوان کشور عنوان کرد؛

اگر حمایتم نکنند نمی توانم ادامه دهم /


اگر حمایتم نکنند نمی توانم ادامه دهم /
در رشته های استقامت و نیمه استقامت در ماده های 5 هزار، 3 هزار، 6 هزار و 1500 متر قهرمان کشور شدم و در اولین سال حضور در مسابقات کشوری در سال 1386 توانستم رکورد ایران را در رده جوانان ارتقا ببخشم و از سال 1386 تا کنون عضو ثابت تیم ملی ایران هستم و برای مسابقات آسیایی ،جهانی و برون مرزی انتخاب شدم و در تمام این سالها همیشه نفر اول یا دوم بودم و فقط یک بار سوم شدم. قهرمان نونهالان ، نوجوانان و جوانان ایران شدم و در حال حاضر نیز قهرمان قهرمانان ایران نیز هستم .

سال 1386 فرزاد موسوی قهرمان دوهای استقامت و نیمه استقامت کشور وقتی به توانایی های خواهر خود اعتماد کرد تصمیم گرفت که داشته های خود را در اختیار مریم موسوی قرار دهد چرا که این اطمینان را داشت که مریم روزی در ورزش دوومیدانی بانوان کشور سر شناس خواهدشد.
به گزارش امید مردم؛ همین چند روز پیش بود که مریم موسویان علیرغم تمام نامهربانی ها و کمبود امکانات و بدون هیچ پشتوانه مالی و حمایت هیات دوومیدانی  به اتاق مدیر کل ورزش و جوانان  استان رفت و قول مدال طلا را به مدیر ورزش استان داد و از  مسئول ورزش استان تقاضای  کمک مالی کرد وی همچنین قول داد که با دست پر به یاسوج برگردد.
مدیر ورزش  استان موجودی جیب خود به مبلغ 200 هزار تومان را تحویل مریم موسویان داد و گفت: با تمام توان برای سربلندی استان تلاش کن.
مریم موسویان در مسابقات قهرمانی کشور موفق شد دو مدال طلا در رشته های 1500 متر و 5 هزار متر کسب کند. آنهم در حضور رقیبانی که از نظر امکانات بسیار بالاتر از وی قرار داشتند.

آنچه در پی می آید ماحصل گفت و شنود خبرنگار امید مردم  با این بانوی قهرمان است.
خودتان را معرفی بفرمایید
سیده مریم موسویان هستم متولد سال 1373، قهرمان دوهای استقامت و نیمه استقامت کشور
تاکنون چه افتخاراتی را توانسته اید بدست بیاورید؟
در رشته های استقامت و نیمه استقامت در ماده های 5 هزار، 3 هزار، 6 هزار و 1500 متر قهرمان کشور شدم و در اولین سال حضور در مسابقات کشوری در سال 1386 توانستم  رکورد ایران  را در رده جوانان  ارتقا ببخشم و از سال 1386 تا کنون عضو ثابت تیم ملی ایران هستم و برای مسابقات آسیایی ،جهانی و برون مرزی انتخاب شدم و در تمام این سالها همیشه نفر اول یا دوم بودم و فقط یک بار سوم شدم. قهرمان نونهالان ، نوجوانان و جوانان ایران شدم و در حال حاضر نیز قهرمان قهرمانان ایران نیز هستم .
با چه مربیانی کار کرده ای ؟
از سال 86 که شروع کارم  در دوومیدانی بوده است تا کنون زیر نظر برادرم فرزاد موسویان کار کرده ام و همه افتخاراتم را مدیون ایشان می دانم و تمام مدال های خود را از همین جا تقدیم بردار و مربیم فرزاد موسویان می کنم.
در راه موفقیت شما چه مشکلاتی وجود داشت؟
شاید اگر بگوییم قهرمان قهرمانان کشور  در خیابان و با هزار و یک مشکل  تمرین می کند تعجب کنید. ما جای تمرینی خاصی نداریم و با اینکه دوومیدانی مادر ورزش هاست به کمترین امکانات نیاز دارد  و در حالیکه در اکثر کشورهای اروپایی و حتی آسیایی بهای ویژه ای به این ورزش داده میشود. متاسفانه در کشور ما خصوصا در استان ما به این ورزش بهایی داده نمی شود ما یک مکان تمرینی  نداریم و پیست ورزشگاه  15 هزار نفری یاسوج با توجه به اینکه تحویل داده نشده و تکمیل نیز نگردیده قابل استفاده نمی باشد بنابراین مجبوریم که شب ها در خیابان تمرین کنیم که آن هم مشکل خاص خود را دارد.
 پس تمریناتتان را در چه محلی انجام می دادید؟

برای خانم ها این ورزشگاه اصلا برای تمرین مناسب نیست چرا که با فعالیت کارگران و پیمانکاران اصلا محیط مناسبی نمی باشد.
در حال حاضر شرایط تمرین ما تمرین خیابانی است  که همراه برادرم در خیابان تمرین می کنیم و بعضا اگر برادرمان همراهمان نباشد مشکلات خاصی برای ما پیش می آید  به طوری که مورد آزار و اذیت مزاحمان قرار میگیریم. شب هایی می شود که  برخی از مزاحمان به ما سنگ پرتاب می کنند و یا با میوه به ما حمله میکنند  و همچنین مواردی اتفاق افتاده که با زنجیر ما را زدند و گاهی نیز برخی از مزاحمین ما را کتک می زنند که  به بیمارستان نیز منتقل شدیم و …

هزینه های شما از کجا تامین می شود؟

نگویم بهتر است. چند سال است با یک لباس تمرین می کنم و در مسابقات شرکت می کنم . کفش مناسب ندارم به طوری که یک بار در پیست مسابقات کفشهایم به اندازه ای خراب بود که مجبور شدم یک کفش دسته دوم از بازار تهران تهیه کنم. همین اندازه بس است  و …. ( سکوت می کند و تمایلی به ادامه دادن مصاحبه ندارد)

ارزیابی شما از شرایط ورزش در کهگیلویه و بویراحمد چیست؟
ورزش استان طی چند سال اخیر همانند یک آب راکد بوده که با امدن آقای ایزد پور به تلاطم تبدیل شده  به طوریکه تا همین چند وقت پیش تصمیم داشتم از ورزش کناره گیری کنم که با صحبت ها و راهنمایی های آقای ایزدپور دوباره امیدوار شدم و این نکته ای نیست که من ورزشکار دوومیدانی به تنهایی بگویم بلکه  این حرف اکثریت ورزشکاران است.
همکاری مسئولان ورزش استان با شما چگونه است؟

رئیس هیات دومیدانی استان هیچونه همکاری با ما ندارد و ایشان حتی حاضر نشدند یک تماس بگیرند که بدانند اعزام شده ام یا خیر  و اگر این روند ادامه داشته باشد مجبورم  از اینجا بروم .

در اینجا لازم میدانم از زحمات آقای ایزد پور و جناب اقای حکمتی اصل و همچنین جناب آقای عنبری کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم و همه این آقایان را در موفقیت خود شریک می دانم.

چه صحبتی با مسئولان داری؟
از مدیران ورزش استان عاجزانه تقاضا دارم جلوی حق شکنی ها مقاومت کنند  و نگذارند مربیان ما خورد شوند و مربی من با توجه به اینکه بهترین مربی استان بوده است  ولی برخی از مدیران قبلی و معاونین آنها به چشم یک مربی  به وی نگاه نمی کنند.
به عنوان مثال سال 76بهترین ورشکار ایران در رشته دوومیدانی شناخته شده اند  ولی الان کجاست آن احترامی که باید به وی داده شود و این در حالیست که ایشان کارمند  اداره ورزش و جوانان هستند ولی به وی می گویند باید سرایداری کنی که این یک نوع ظلم محسوب  می شود.

سخن آخر

انتظار می رود تمام مربیانی که دلسوزانه برای ورزش کار می کنند حمایت شوند. ما ورزشکاران نمی توانیم صرفا برای اسم و رسم ورزش قهرمانی کار کنیم  باید مدیران از نظر مادی و معنوی و با برگزاری اردوهای آمادگی  و تغذیه مناسب  با ما همکاری کنند .

صادق الهی نژاد

انتشار یافته: ۱
  1. برای خانم مریم موسویان عزیز اروزی موفقیت میکنم و ارزوی قهرمانی های بیشتر در مسابقات کشوری و جهانی را براشون دارم. 😉