روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10643
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
تعداد نظرات: ۴

آقای استاندار اجازه ندهید شهرک صنعتی به گاوداری تبدیل شود/ آینده فرزندان کهگیلویه به تصمیم شما بستگی دارد


آقای استاندار اجازه ندهید شهرک صنعتی به گاوداری تبدیل شود/  آینده فرزندان کهگیلویه به تصمیم شما بستگی دارد
خبرهایی دریافتی و منتشر شده از منابع رسمی حکایت از واگذاری شهرک صنعتی دشت مازه – تنها شهرک صنعتی شهرستان کهگیلویه- به مساحت ۶۰ هکتار با امکانات آب ، برق، خیابان کشی، جدول گذاری، فضای سبز  با ورودی آسفالت به یک واحد دامپروری دارد. به گزارش امیدمردم ؛ شهرک صنعتی دشت مازه که در نزدیکی […]

خبرهایی دریافتی و منتشر شده از منابع رسمی حکایت از واگذاری شهرک صنعتی دشت مازه – تنها شهرک صنعتی شهرستان کهگیلویه- به مساحت ۶۰ هکتار با امکانات آب ، برق، خیابان کشی، جدول گذاری، فضای سبز  با ورودی آسفالت به یک واحد دامپروری دارد.

به گزارش امیدمردم ؛ شهرک صنعتی دشت مازه که در نزدیکی جاده ارتباطی و ملی اصفهان معروف به پاتاوه – دهدشت قرار گرفته است این ایام  حال و روز خوشی ندارد و خود را در برابر تصمیمات غیر معقولانه  عده ای می بیند که قرار است به جای صدای خوشایند تولید و صدای خنده های کارگران و مدیران صنعتی  به ما ما گاوها دلخوش کند و با بوی متعفن و نامطبوع  کود روزگارش را بگذراند.

شهرک صنعتی که احساس می کرد در حال  بهره برداری و آماده واگذاری به صنایع  است و در انتظار بود تا با همت مسئولین، سرمایه گذارانی با کت و شلوار اتوکشیده  برایش طرح بریزند و سکوتش  را با صدای خوشایند تولید و چهره های شاد و امیدوار صنعتگران شکسته شود.

اما زهی خیال باطل که کسانی در پشت درهای بسته،  شهرک در حال  بهره برداری دشت مازه را به عنوان پروژه نیمه تمام معرفی کرده اند و در لیست واگذاری به بخش خصوصی قرار داده اند.

واگذاری که از بخش صنعت به بخش کشاورزی بدون از هر گونه سرو صدایی شروع شد تا در سایه عدم اطلاع رسانی و آگاهی عمومی  در لیست پروژه های نیمه تمام  قرار گیرد و حتی بحث های مقدماتی و به قول مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی بازدیدهای معاون وزیر و … نیز طراحی و برنامه ریزی شد تا رویای صنعتی شهرستان کهگیلویه  در شهرک دشت مازه به دامپروری  تبدیل شود.

این شهرک در حالی به عنوان پروژه نیمه تمام معرفی شده است که تا کنون در گزارش فعالیت های شرکت شهرکهای صنعتی به عنوان شهرک در حال بهره برداری و آماده واگذاری به صنایع  معرفی می شد که در حقیقت هم همین است و آماده استقرار واحدهای صنعتی و سرمایه گذاری است.

حال اگر بهانه این باشد که برای  شهرک صنعتی دشت مازه سرمایه گذار بزرگ و کلانی وجود ندارد آیا نمی شود آن را به واحدهای کوچک واگذار کرد.

مگر نه این است که ایجاد اشتغال و رفع بیکاری ا زمهمترین برنامه های دولت و مسئولین است آیا نمی شود که زمینه برای ایجاد طرح های صنعتی کوچک و حتی صنایع دستی در این شهرک فراهم شود.

آقای استاندار حال که عزم جدی شما برای توسعه در گفتار برای همگان روشن شده است آیندگان شهرستان کهگیلویه انتظار دارند این عزم را به صورت عملی نشان دهید و  اجازه ندهید چوب حراج به صنعت و زمینه های صنعتی در این شهرستان زده شود و اینگونه آینده صنعتی این شهرستان بر باد برود.

آقای استاندار؛ اجازه ندهید تا عده ای برای تکمیل کردن لیست پروژه های نیمه تمام ، شهرک در حال بهره برداری و آماده واگذاری دشت مازه را برای واگذاری به گاوداری در لیست پروژه های نیمه تمام قرار دهند و چراغ آینده صنعت در این شهرستان را خاموش کنند چرا که با شرایط موجود امکان طراحی و آماده سازی چنین شهرکی با این موقعیت امکان پذیر نبوده و نیست.

آقای استاندار بررسی کنید و ببیند واگذاری به چه کسانی و به چه اهدافی صورت می گیرد. کارخانه شیر این سرمایه گذار چند سالی است که تعطیل شده است اگر راست می گوید همان کارخانه شیر خود را تجهیز و بروز کند چه نیازی دارد که در مکانی دیگر کارخانه شیر بزند . آقای استاندار باور کنید که اینگونه نیست و صرفا هدف از واگذاری این شهرک تبدیل آن به گاوداری و محلی برای جمع آوری کود حیوانی و شاید هم در کنارش کشت یونجه و علوفه برای واحد گاوداری است .

آقای استاندار؛ مردم شهرستان کهگیلویه دست به دامان شما شده اند تا با اعتقاد و باور به گفته هایتان که به دنبال توسعه در استان هستید به هر طریق ممکن اجازه ندهید که شهرک صنعتی به محلی برای جمع آوری کود دامپروری و دامداری  و کشت یونجه تبدیل شود چرا که آینده صنعت در شهرستان کهگیلویه به تصمیم شما بستگی دارد.

 

آترین پارسا/ گروه اقتصادی

انتشار یافته: ۴
  1. با توجه به نزدیکی شهرک مذکور به پتروشیمی دهدشت و نیاز به شهرک جهت صنایع پایین دستی، تبدیل شهرک صنعتی به گاوداری(محترمانه آن کشت و صنعت) کاملا اشتباه است.ضمنا شهرک صنعتی پروژه نیمه کاره نیست که واگذار شود بلکه زیر ساخت توسعه صنعت در شهرستان است.و مبلغ فروش آن نیز دردی از دردهای مملکت را حل نمی کند بلکه چوب حراج به اموال بیت المال زدن هست

  2. .ضمن احترام به نظرات بالا…اعلام میکنم بنده از فرزندان همین منطقه هستم….سالهاست این شهرک ساخته شده ونیمه کاره است .شهرکهای صنعتی بارها اعلام کرده برای حضور صنایع بزرگ وکوچک .اما هیچ کس استقبال نکرده .لذا دادن این مکان به بخش کشاورزی باعث رونق کسب وکار دامپروری وکشاورزی وتولیدکار در منطقه میشود وهمه ازان سود میبرند.ضمنا کسانی که گلایه دارند دروغ میگویند که دلسوزهستند.از نزدیک بروند ببینند که این مکان از اصل برای شهرک خوب نبوده وچه حال وروزی دارد….جلوی پیشرفت کار در شهرستان توسط ادمهایی تنگ نظر مثل شماها گرفته شده ……

  3. دوست عزیز مگر قراره که هر شهرکی بلافاصله تکمیل بشه؟این شهرک زیر ساختی است جهت تمام آینده کهگیلویه.هر کس که کشاورز هست تشریف ببره ملک کشاورزی بخره،چکار شهرک صنعتی دارند؟این شهرک تنها شهرک صنعتی شهرستان است، تمام دنیا به تصمیم گیرندگان این موضوع می خندند

  4. اگه سال آینده کسی خواست یه کارخانه در شهرستان کهگیلویه بسازه، کجا باید بسازه؟


  • error: Content is protected !!