روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10814
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
تعداد نظرات: ۲

انتصاب معاونان شهردار یاسوج، آغاز حاشیه ها/ شورا علیه شورا/ شهردار برای شورا


انتصاب معاونان شهردار یاسوج، آغاز حاشیه ها/ شورا علیه شورا/ شهردار برای شورا
شورای شهر یاسوج تنها اندک زمانی پس از انتخاب، دچار دو فرقه گرایی مرسوم یعنی اقلیت و اکثریت شد، تفرقه ای که مخالف شعارهای اولیه اعضای انتخاب شده بود اما ظاهرا انتخاب شهردار عامل تقسیم شورا شد. به گزارش امید مردم، در حالی که پیش بینی ها حکایت از ابقای محمد علی جاوید شهردار وقت […]

شورای شهر یاسوج تنها اندک زمانی پس از انتخاب، دچار دو فرقه گرایی مرسوم یعنی اقلیت و اکثریت شد، تفرقه ای که مخالف شعارهای اولیه اعضای انتخاب شده بود اما ظاهرا انتخاب شهردار عامل تقسیم شورا شد.
به گزارش امید مردم، در حالی که پیش بینی ها حکایت از ابقای محمد علی جاوید شهردار وقت یاسوج داشت اما ناگاه وقتی برخی از اعضای اکثریت دیدند که با جاوید نمی توانند به پیروزی برسند، از جاوید عبور کردند تا شهردار مقتدر یاسوج، سهم بیرجندی ها شود و نستهن مقدم با سوابقی در حوزه آب و خاک و آرد بر صندلی شهرداری مرکز استان تکیه بزند.
حواشی شورای شهر به این منتهی نشد، بازهم شورا خلاف پیش بینی ها حرکت کردند و هدایت اکبری، کسی که از دور قبل جواز حضور در دور فعلی را گرفته بود، ریاست شورا را عهده دار شد تا بدین ترتیب گروه اقلیت شورای شهر یاسوج، بسیار زودتر از آنچه که باید از دور رقابت ها خارج شود و رئیس شورای شهر با سکوت اقلیت و همراهی اکثریت، قدرتی غیرقابل باور در امور شهری که از وظایف شهردار است را بدست بیاورد.
مقدم هم علی رغم اینکه در مهرماه توانسته بود بر مهمترین کرسی مدیریت شهری در یاسوج تکیه بزند اما عملا تا سه ماه پاییز، عملکردی را از خودش آغاز نکرد و اغلب وقتش را صرف نگاه کردن به عملکرد گروه اکثریت و آشنایی با مدیریت شهری گذراند. این انفعال شهردار و یکه تازی اکثریت تا حدی پیش رفت که برخی از امور شهری به دست شورا حل و فصل می شد. نمونه آن اقدامی بود که فرشید احمدی کیش در زمینه دستفروشان انجام داد، خودش به میان آنها رفت، بدون حضور شهردار و دستور مستقیم وی آنها را جابجا کرد تا نشان دهند که قدرت شهر در دست اکثریت شوراست و عملا شورای شهر از وضعیت نظارتی و سیاستگذاری خود خارج شده و پای را در عرصه فعالیت های اجرایی شهرداری گذاشته است. هرچند بدعت بدی است اما این موضوع قابل پیش بینی بود، چون شهردار مقتدری چون جاوید رفته بود و دوران پساجاوید دوران مدیریت شهری شورایی است نه شهرداری.
بالاخره توافق حاصل شد که نستهن مقدم آغاز به کار کند. در اقدامی عجیب و غریب، پنج شنبه شب، خبر انتصاب معاونان شهردار رسانه ای شد. موضوعی که خبر از آغاز کار مقدم، شهردار یاسوج داشت اما اندک مدتی از آن نگذشته بود که خوبانی، عضو شورای شهر به قول رسانه ها دست به افشاگری پشت پرده این انتصابات زد.
با حکم شهردار یاسوج، علی شجاعی‌پور به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری منصوب و از زحمات ضرغام خلقی‌پور تقدیر شد.
مقدم همچنین طی حکمی سالم نوروزی را به سمت سرپرست معاونت عمرانی و امورزیربنایی منصوب کرد و از زحمات امین پناهی تشکر کرد.
شهردار یاسوج در حکم دیگری سید هیبت الله عبدی‌زاده را به سمت سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری منصوب کرد.
در حالی که قرار بود که روز شنبه مراسم تودیع و معارفه این منصوبان جدید شهردار یاسوج برگزار شود، مسعود خوبانی علیه همتبارانش در شورا و وادادگی شهردار در انتصاب معاونان خویش در مقابل شورای شهر، پرده برداشت.
خوبانی گفت که «علی شجاعی‌پور معاونت خدمات شهری معرفی شده از سوی فرشید احمدی کیش یکی از اعضای شورای شهر، سالم نوروزی معاون عمرانی و امورزیربنایی منسوب به کیوان آشنا عضو شورای شهر، رمضانی معاون شهرسازی از بستگان سید هدایت اکبری عضور شورای شهر یاسوج و سید هیبت الله عبدی‌زاده معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری نیز به نوعی با نظر اکثریت انتخاب شده است. شهردار یاسوج قول داده هدایت راد از بستگان من را نیز به سمت مدیر حقوقی و املاک شهرداری منصوب کند.
مثل اینکه فعلا دهرابپور و نگین تاجی دو عضو دیگر شورای شهر یاسوج در زمینه انتصاب‌ها اقدامی انجام نداده‌اند.»
خوبانی به وضعیت اقلیت شورا هم در انتصابات اشاره کرد: «در تماس دیروز شهردار یاسوج از وی خواستم تا با دو عضو دیگر شورای شهر یعنی دهرابپور و نگین تاجی هماهنگ کند که گفتند با توجه به اینکه نگین تاجی در خارج کشور حضور دارند از طریق پیام تلگرامی با وی هماهنگ کردم. شهردار یاسوج قول داده‌اند معاون ترافیک در شهرداری ایجاد کنند. شهردار یاسوج وعده دو معاونت فرهنگی و ترافیک شهرداری را به اعضای اقلیت داده‌اند که فکر کنم معاون فرهنگی نیز سهم من باشد.»
آنچنان که از حرف های خوبانی بر می آید، شورای شهر انگار با غنایمی برخورد می کنند که به دست آورده اند و شهردار هم به دلیل نداشتن آنچه که در مدیریت به عنوان اقتدار شناخته می شود، زمینه بهره مندی شورا از این غنایم را بیشتر کرده است تا جایی که حتی دو معاونت جدید که یکی از آنها در قالب یک سازمان در شهرداری اداره می شود نیز برای به دست آوردن دل شوراهای بی بهره از غنایم پست های معاونین شهردار، قرار است که ایجاد شود.
آنچه که از وضعیت فعلی می توان برداشت کرد این است که شهردار برای شورا و شورا علیه شوراست، با این وضعیت که همه چیز «شلم شوربا» شده نمی توان اینده خوبی را برای شهر یاسوج متصور شد.

هوشنگ امیدوار- گروه سیاسی

انتشار یافته: ۲
  1. از همون اول که جاوید رو عزل کردن یه شهردار بی رزومه رو آوردن معلوم بود میخوان چیکار کنن

  2. مردم اگر غیرت داشتن به ….. رای نمی دادند که اینجوری شهرو به بازار …..تبدیل کنه


  • error: Content is protected !!