روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10825
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
تعداد نظرات: ۰

دفاع امام جمعه مارگون از پتروشیمی بویراحمد/ مکان فعلی بهترین محل احداث پتروشیمی است/ سرمایه گذار درد مردم را می داند


دفاع امام جمعه مارگون از پتروشیمی بویراحمد/ مکان فعلی بهترین محل احداث پتروشیمی است/ سرمایه گذار درد مردم را می داند
امام جمعه مارگون با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فنس کشی پتروشیمی بویراحمد ، تاکید کرد: زمین واگذار شده جهت احداث پتروشیمی بویراحمد جز منابع ملی و متعلق به دولت بوده و در تصرف هیچ شخصی نبوده است . به گزارش امید مردم، حجت الاسلام رحمت الله خواجه پور در خطبه های نماز جمعه مارگون […]

امام جمعه مارگون با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فنس کشی پتروشیمی بویراحمد ، تاکید کرد: زمین واگذار شده جهت احداث پتروشیمی بویراحمد جز منابع ملی و متعلق به دولت بوده و در تصرف هیچ شخصی نبوده است .

به گزارش امید مردم، حجت الاسلام رحمت الله خواجه پور در خطبه های نماز جمعه مارگون یکی از دغدغه های دولت را اشتغال و توسعه صنعت پتروشیمی عنوان کرد و افزود: دولت با این کار می تواند از خام فروشی نفت و گاز جلوگیری کند .

این مسئول با اشاره به ظرفیت های عظیم کشور در صنایع پتروشیمی ، اظهار داشت: کشور ما می تواند با اتکاء به نیروی های بومی و استفاده از ظرفیت های موجود نفت و گاز در کشور ، به فناوری های پیشرفته در این صنعت دست یابد.

خواجه پور با اشاره به کلنگ زنی عملیات اجرایی فنس کشی پتروشیمی بویراحمد در دشت سقاوه ، افزود: کارشناسانی از تمامی دستگاه های ذیربط از قبل آمدند و این منطقه را کارشناسی نموده و محل فعلی را بهترین محل برای احداث این پتروشیمی معرفی کرده اند .

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای احداث و بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون و برطرف شدن بخشی از معضل بیکاری جوانان این منطقه ، گفت: این دو پروژه از لحاظ میزان سرمایه گذاری و اشتغال با یکدیگر قابل مقایسه نبوده و احداث پتروشیمی بویراحمد در دشت سقاوه چندین برابر بیشتر از کارخانه سیمان مارگون برای منطقه و استان مزایا خواهد داشت .

امام جمعه مارگون با بیان اینکه مجتمع عظیم پتروشیمی بویراحمد بعنوان بزرگترین واحد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد، با سرمایه گذاری ۸۶ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در دشت سقاوه احداث می شود، گفت: با افتتاح این پروژه عظیم صنعتی در فاز اول آن بیش از ۱۳۰۰ نفر از جوانان این استان بصورت مستقیم جذب خواهند شد و از بیکاری خلاص می شوند .

حجت الاسلام خواجه پور با اشاره به ادعای چهار خانواده در خصوص زمین های دشت سقاوه ، تصریح کرد: طبق اطلاعات کسب شده این چهار خانواده معترض در این منطقه دارای نسق ثبتی مشاع می باشند .

وی گفت: از مسئولین دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهیم براساس مقدار نسق موجود از اراضی موجود در دشت سقاوه به این افراد زمین واگذار کند .

وی با تقدیر از سرمایه گذار بومی و خانواده صنعتگر باقری برای احداث این پروژه عظیم صنعتی در بخش محروم مارگون ، اظهار داشت: زمین واگذار شده برای احداث پتروشیمی در دشت سقاوه به شخص یا اشخاصی واگذار نشده بلکه ۹۰ هکتار از زمین های ملی که طبق سند رسمی در اختیار دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است در اختیار پتروشیمی بویراحمد قرار گرفته است .

امام جمعه مارگون با ابراز خوشحالی از بومی بودن سرمایه گذار طرح پتروشیمی بویراحمد، اظهار داشت: چون سرمایه گذار این طرح فرزند بومی استان است درد مردم منطقه را می داند و برای درمان این درد از هیچ کاری فروگذار نخواهد کرد.

حجت الاسلام خواجه پور با بیان اینکه بیکاری جوانان سبب افزایش اعتیاد در جامعه شده است، تصریح کرد: از سرمایه گذار بومی این پروژه می خواهیم پس از راه اندازی آن ، دست جوانان این منطقه را برای اشتغال بگیرد .

وی با تاکید بر اینکه مردم بومی منطقه برای احداث هرچه سریعتر پتروشیمی بویراحمد با سرمایه گذار همکاری کنند ، افزود: مردم استان بویژه مردم منطقه مارگون بدانند که خود و فرزندانشان از این سفره پهن شده بی نصیب نخواهند بود .

  • error: Content is protected !!