روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10863
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
تعداد نظرات: ۰

آموزش و پرورش نباید بنگاه داری کند/ شهردار: آبشار چشم و چراغ یاسوج است/ استاندار: چشمی که آب مروارید آورده


آموزش و پرورش نباید بنگاه داری کند/ شهردار: آبشار چشم و چراغ یاسوج است/ استاندار: چشمی که آب مروارید آورده
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، وظیفه آموزش و پرورش تربیت انسان توسعه ای است، گفت: نباید محدودیت های آموزش و پرورش را با محدودیت های سایر دستگاه های اجرایی مقایسه کرد. به گزارش امید مردم، علی محمد احمدی در نشست شورای آموزش و پرورش استان با تاکید براینکه، رفع مشکلات آموزش و پرورش از […]

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، وظیفه آموزش و پرورش تربیت انسان توسعه ای است، گفت: نباید محدودیت های آموزش و پرورش را با محدودیت های سایر دستگاه های اجرایی مقایسه کرد.

به گزارش امید مردم، علی محمد احمدی در نشست شورای آموزش و پرورش استان با تاکید براینکه، رفع مشکلات آموزش و پرورش از اولویت های دولت دوزادهم است، افزود: تلاش می کنیم، بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷ نسبت به سال های گذشته افزایش محسوسی داشته باشد.

استاندار تصریح کرد: وظیفه ذاتی آموزش و پرورش تربیت انسان توسعه ای است و دولت براساس قانون اساسی باید منابع لازم برای پیشبرد اهداف آموزشی را در اختیار داشته باشد تا وظیفه برون سپاری به آموزش و پرورش را در این خصوص انجام دهد.

احمدی در خصوص واگذاری مجتمع آموزش و پرورش واقع در آبشار به شهرداری، عنوان کرد: هر کدام از دستگاه هایی که در نزدیکی آبشار مجتمع دارند آن را به شهرداری واگذار کنند و به ازای آن را از شهرداری دریافت کنند.

وی با تاکید بر اهمیت اجرای طرح جامع آبشار یاسوج، بیان کرد: یک کارگروه تخصصی با حضور معاون عمرانی استاندار و شهردار یاسوج تشکیل شده و پس از بررسی کارشناسی خروجی این بازدیدها به صورت عملیاتی در استان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه، زمین های کنار جاده آبشار یاسوج جز عرصه های ملی است، بیان کرد: باید در این محدوده مکان ها و مجتمع های تفریحی برای گردشگران و مردم ایجاد کرد.

احمدی در خصوص تجاری سازی ۱۲۰ متر از اردوگاه آموزش و پرور ش استان در آبشار یاسوج بیان کرد: در خصوص طرح تجاری‌سازی بخشی از اردوگاه آبشار یاسوج مخالف هستم.

استاندار همچنین عنوان کرد: یکی از آفت های جامعه ما این است که بانک ها به سمت بنگاه داری گرایش پیدا کرده اند و تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی نیز این رویه را در پیش گرفته اند.

وی تاکید کرد: اینکه بهداشت و درمان به سمت کارهای تجاری و بنگاه داری پیش برود اصلا اقدام خوشایندی نیست و با اصالت این نهاد در تضاد است.

به گزارش امید مردم در این نشست، بحث تجاری سازی ۱۲۰ متر از اردوگاه دانش آموزی آموزش و پرورش در آبشار یاسوج مطرح شد که شهردار این شهر با آن مخالفت کرد و آبشار را چشم و چراغ یاسوج خواند. استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در حالی که مخالف تجاری سازی اردوگاه آموزش و پرورش بود، در واکنش به سخنان شهردار یاسوج، آبشار را چشمی دانست که آب مروارید آورده است. احمدی همچنین در واکنش به مدیرکل آموزش و پرورش که فعالیت تجاری در آبشار را در راستای کمک به تعلیم و تربیت می دانست، گفت: من مخالفم که آموزش و پرورش به سمت بنگاه‌داری برود لذا سعی شود که در ازای واگذاری اردوگاه دانش‌آموزی به شهرداری یاسوج زمینی در اختیار آن‌ها در بهترین نقطه شهر قرار گیرد. من نمی‌دانم بیسکویت و پفک فروشی چه ارتباطی با تربیت و آموزش دارد؟.برچسب ها :


  • error: Content is protected !!