روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10865
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
تعداد نظرات: ۴

برای استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛ چقدر دیر آمدی!


برای استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛  چقدر دیر آمدی!
  سالها بود که استان  توسعه نیافته و محروم کهگیلویه و بویراحمد زیر چکمه های بد مدیریتی و مدیریت غلط  دست و پا می زد و در حال احتضار بود، محرومیت و توسعه نیافتگی که هر مدیری در چایخورخانه ادارات با تابوهای قومی، قبیله ای و منطقه ای برای آن تصمیم می گرفت و با […]

 

سالها بود که استان  توسعه نیافته و محروم کهگیلویه و بویراحمد زیر چکمه های بد مدیریتی و مدیریت غلط  دست و پا می زد و در حال احتضار بود، محرومیت و توسعه نیافتگی که هر مدیری در چایخورخانه ادارات با تابوهای قومی، قبیله ای و منطقه ای برای آن تصمیم می گرفت و با تصور خود نخبه پنداری، تصور می کرد که هر تصمیمی می گیرد همان درست است.

به گزارش امید مردم ؛ مدیران، دسته جمعی و فرادی، دست به اقداماتی بدون مطالعه و بدون آینده نگری می زدند که باعث می شد تا ریشه های توسعه را در این استان بخشکانند و هر چه هم مردم و رسانه ها فریاد می زدند که آقایان مدیر این چه تصمیمات من درآوردی است که شماها می گیرید، نه گوشی بدهکار بود و نه مدیربالاسری وجود داشت که یقه مدیران را بگیرد و مجبورشان کند، قانون بخوانند، منظم باشند و تصمیمات استان را به خرد جمعی بسپارند نه اینکه جسد کهگیلویه و بویراحمد را برای سلاخی آماده کنند.

اصلا هم قصدمان سیاه نمایی نیست، ناگفته از وضعیت استان پیداست که خود استاندار هم بارها گفته است که اگر قبلی ها کاری می کردند، وضعیت کهگیلویه و بویراحمد این نبود که الان است. امروز بسیاری از مردم این استان چشم به آسمان دوخته اند و برای آب آشامیدنی، جاده، آنتن موبایل و تلویزیون دعا می کنند، در حالی که در خیلی از نقاط دیگر کشور مردم نه از این مرحله نیازهای اولیه که حتی از مرحله ایجاد صنعت و زیرساخت های تحول هم گذشته اند و حالا دارند برای مسائل کلان اجتماعی و فرهنگی در کنار اقتصاد تصمیم می گیرند.

اما ما چه کرده ایم، ما نمایندگانی داشته ایم که ازآنها پهلوان ساخته ایم، پهلوانیشان برای استان بوده است و سکوت و بچه ی خوب بودنشان در مجلس و تهران. آنقدر که مدیران استان به حمایت نمایندگان می نازیدند که سبب شد، هیچ مدیر بالاسری جرات نکند به پایین دستش بگوید، بالای چشمت ابروست چه برسد به اینکه تصمیم او را اشتباه بخواند.

مسائل قومی و قبیله ای و منطقه ای هم که دیگر گوش فلک را کر کرده است و مدیران با تصمیماتی که خیلی از آنها رنگ و بوی طایفه ای و قومی داشت، با اقدام هایی که بخشی از براساس تابوهای طایفه ای گرفته شده بود، نقاط منفی طایفه گرایی را پس از سالها زنده کردند و توسعه استان را زیر سایه طایفه و فامیل بردند و نتیجه اش این شد که امروز می بینیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اما این روزها در ذهن مردم این استان به مثابه یک قهرمان یاد می شود نه اینکه کارهایی که استاندار می کند، خیلی بزرگ و غیرقابل تصور باشد، نه! اما همین که جرات کرد که این مدیران را به یک نظم و قانونگرایی بکشاند، حمایت اجتماعی را برایش در پی داشت. احتمالا خود احمدی هم به این مساله پی برده است که تا کردن با مدیرانی که سالهاست برای حاشیه های مهمتر از متن بر میز مدیریت تکیه زده اند، چقدر سختا و طاقت فرساست که همیشه تکرار می کند که «فکر نکنید خسته می شوم، این رویه من است».

اما آقای استاندار، خیلی دیر آمدید، دقیقا زمانی که نحوه مدیریت در استان به کجراهه رفته بود و حالا نه فقط باید تلاش کنید که از انحراف دوباره و بیشتر آن جلوگیری کنید، بلکه این قطار از ریل خارج شده را باید به ریل برگردانید. مدیران ما باید یاد بگیرند که وظیفه شان چیست و چگونه باید نوآور و ایده ور باشند نه اینکه هر تصمیمی که در کنج اتاق هایشان و بی ذره ای مشورت می گیرند را درست بدانند و اجرایی کنند. این مدیران راه طولانی دارند تا سبک های مدیریتی را بیاموزند و عملیاتی کنند اما همین که مجبورشان کرده اید که قبل از جلسات از ریز و بم آنچه در اداراتشان می گذرد، آگاه شوند، یک گام به جلو است. همین که قبل از جلسه با استاندار، معاونانشان را فرا می خوانند و تلاش می کنند بر حوزه معاونت ها هم تسلط یابند، یعنی تندی ها و تشرهای علی محمد احمدی، کارگر افتاده و سبک مدیریتی در استان در حال تغییر است.

پیمان فرامرزی / امید مردم

 برچسب ها :


انتشار یافته: ۴
  1. درود برپیمان فرامرزی و استاد دانش عزیز

  2. تا مدیران تغییر نکنند سیاست های استاندار به جایی نمیرسه

  3. جای تقدیر وتشکر فراوان از آقای فرامرز ی است که با مطالعه و درک عمیق نسبت به ظرفیت ها و پتانسیل های توسعه استان در همه حوزه ها دارد، و بدلیل همین قوم گرا یی و عدم توجه به بدنه سازی مدیریتی در هر اداره اقدام به انتصاب نیروهای خارج از ان اداره کل بعنوان مدیر کل موجب عدم توسعه توسعه استان در همه زمینه ها شده است.

  4. حرف دل این مردم را زدید


  • error: Content is protected !!