روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 10889
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
تعداد نظرات: ۰

جمع آوری و عقیم سازی سگ های ولگرد در دستور کار شهرداری یاسوج


جمع آوری و عقیم سازی سگ های ولگرد در دستور کار شهرداری یاسوج
شهردار یاسوج از جمع آوری و عقیم سازی سگ های ولگرد با همکاری سازمان های متولی در سطح شهر یاسوج خبر داد. به گزارش امید مردم، نستهن مقدم افزود:  سال هاست شهروندان یاسوجی در کوچه پس کوچه‌های شهر و گاهی در معابر اصلی شهر با پدیده‌ای جدید به نام “سگ‌های ولگرد”روبرو می‌شوند که به عنوان […]

شهردار یاسوج از جمع آوری و عقیم سازی سگ های ولگرد با همکاری سازمان های متولی در سطح شهر یاسوج خبر داد.

به گزارش امید مردم، نستهن مقدم افزود:  سال هاست شهروندان یاسوجی در کوچه پس کوچه‌های شهر و گاهی در معابر اصلی شهر با پدیده‌ای جدید به نام “سگ‌های ولگرد”روبرو می‌شوند که به عنوان یک معضل بهداشتی از آن یاد می شود.
شهردار یاسوج با تاکید بر حفظ حقوق حیوانات از اجرای طرح زنده گیری و جمع آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر خبر داد و گفت: با همکاری سازمان های متولی این اقدام در راستای تأمین آسایش و سلامت شهروندان صورت می‌گیرد.

مقدم ابراز داشت :جولان سگهای ولگرد علاوه بر اینکه می تواند خطر بهداشتی برای شهروندان داشته باشد باعث رعب و وحشت در بین ساکنان شهر نیز می شود.

وی خواستار واکنش مسوولان دامپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی، محیط زیست و سایر مسئولان ذیربط برای کنترل سگ‌های ولگرد، رفع مشکلات خانواده‌ها و مقابله با این پدیده شد و گفت: امیدواریم با جمع آوری و عقیم سازی و رهاسازی آنان در محیط های مصون، بتوان در راستای تامین آسایش و سلامت شهروندان در این زمینه به وظایف خود عمل کنیم.

مقدم تصریح کرد: در اجرای این طرح همانطور که حقوق و آسایش شهروندان در نظر گرفته شده است، خود را ملزم به رعایت حقوق حیوانات می دانیم و آماده دریافت دیدگاهها و نظرات تشکل‌های غیردولتی (NGO) حمایت از حیوانات برای اجرای هرچه بهتر این طرح خواهیم بود.

  • error: Content is protected !!