روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11575
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۱
تعداد نظرات: ۰

پلمب ۱۲ مرکز پوست، مو و طب سنتی در کهگیلویه و بویراحمد


پلمب ۱۲ مرکز  پوست، مو و طب سنتی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پلمب۱۲مرکز عرضه خدمات غیرمجاز پوست و مو در استان خبرداد . به گزارش امید مردم، دکتر «طالب نظری» گفت: با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر برخورد با مؤسسات غیرمجاز در حوزه‌های بهداشت و درمان گشت مشترکی با حضور تعزیرات حکومتی، نظام پزشکی برگزار […]

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از پلمب۱۲مرکز عرضه خدمات غیرمجاز پوست و مو در استان خبرداد .

به گزارش امید مردم، دکتر «طالب نظری» گفت: با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر برخورد با مؤسسات غیرمجاز در حوزه‌های بهداشت و درمان گشت مشترکی با حضور تعزیرات حکومتی، نظام پزشکی برگزار و تعداد زیادی از مراکز خصوصی غیرمجاز فعال در بخش‌های پوست، مو و زیبایی و طب سنتی در سطح استان شناسایی شدند .

وی طی سالجاری بیش از ۸۰۰ مورد بازرسی از مراکز تشخیصی و درمانی استان صورت گرفت که ۳۰مرکز غیرمجاز در این زمینه شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و با هماهنگی مراجع قضایی۱۲ مرکز پلمپ شدند .

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این مراکز در بخش‌های پوست، مو، تزریق بوتاکس، لیزر و آی. پی. ال با گذراندن دوره‌هایی یک تا ۱۰روزه و بدون اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی و بصورت زیر زمینی به فعالیت اقدام می‌کردند .

نظری با بیان اینکه از این تعداد مراکز غیرمجاز ۱۲مرکز پوست و مو و طب سنتی بود، تصریح کرد: طی سالجاری چهار مورد گزارش مردمی که در پی فعالیت این مراکز آسیب به آنها وارد شد، داشته ایم.

وی شرط فعالیت این مراکز را علاوه بر تخصص، داشتن مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری فعالیت از دانشگاه علوم پزشکی یا وزارت بهداشت دانست.

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیماران مراجعه کننده به مراکز غیرمجاز طب سنتی و پوست و مو تبعات درمانی سنگینی متحمل شده اند، اظهارکرد: در همین خصوص ۱۰ مورد شاکی خصوصی از مراجعه کنندگان به واحد نظارت ارائه شده که در دست بررسی و پیگیری است و با متخلفان قطعا برخورد قانونی می‌شود .

نظری بیان کرد: مردم برای پیگیری موارد درمانی خود تنها به مراکز درمانی که دارای تخصص لازم و همچنین مجوز فعالیت از دانشگاه علوم پزشکی هستند مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف ذاتی دانشگاه علوم پزشکی فراهم آوردن زمینه برای فعالیت مراکز درمانی خصوصی و دولتی دارای مجوز است تا بتوانند خدمات استاندارد حوزه سلامت را به مردم مراجعه کننده ارائه دهند و با نظارتی که براین مراکز وجود دارد، مراجعه کنندگان مطمئن خدمات دریافت کنند.

مدیر حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بصورت دوره ای و موردی بر تجهیزات، امکانات و نیروهای متخصص بخشهای مختلف درمانی استان از جمله مطلب ها، آزمایشگاهها، مراکز فیزیوتراپی، توانبخشی، عینک سازی، شنوایی سنجی و درمان اعتیاد نظارت دارد.برچسب ها :