روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11586
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
تعداد نظرات: ۰

شرکت صادرات محور در کهگیلویه و بویراحمد نداریم/ برق تنها شرکت صادراتی استان را می خواهند قطع کنند/ تولید کننده های ما حتی به شبکه فیبر نوری هم وصل نیستند/ سینره یک وانت صادرات داشت


شرکت صادرات محور در کهگیلویه و بویراحمد نداریم/ برق تنها شرکت صادراتی استان را می خواهند قطع کنند/ تولید کننده های ما حتی به شبکه فیبر نوری هم وصل نیستند/ سینره یک وانت صادرات داشت
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد نبود شرکت صادرات محور در استان را از عوامل درجا زدن صادرات استان عنوان کرد و گفت: برق شرکت آسه به عنوان تنها شرکت صادرات محور استان را می خواهند قطع کنند. به گزارش امید مردم، بهنام احمدی در نشستی به مناسبت روز جهانی گمرک، به تشریح وضعیت گمرک و […]

مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد نبود شرکت صادرات محور در استان را از عوامل درجا زدن صادرات استان عنوان کرد و گفت: برق شرکت آسه به عنوان تنها شرکت صادرات محور استان را می خواهند قطع کنند.
به گزارش امید مردم، بهنام احمدی در نشستی به مناسبت روز جهانی گمرک، به تشریح وضعیت گمرک و صادرات و واردات در استان پرداخت و اظهار کرد: گمرک حلقه آخر بحث صادرات و واردات است و ۳۷ سازمان در موضوع صادرات و واردات دارای مسئولیت هستند و صنعت، معدن و تجارت متولی اصلی این موضوع است.
وی با اشاره به اینکه استاندار نیز دغدغه بحث صادرات در استان را دارند، بیان کرد: من از دغدغه استاندار تشکر می کنم اما گمرک متولی صادرات و واردات نیست و سازمان، صعنت معدن و تجارت است که باید نسبت به تشویق افراد به ایجاد شرکت های صادرات محور اقدام کنند.

به شهرکرد التماس کردم
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد با مقایسه صادرات از گمرک های یاسوج و شهرکرد، عنوان کرد: آمار تعداد اظهارنامه های صادراتی در ۱۷ روز گذشته از بهمن ماه، در گمرک استان ۷ مورد و در گمرک شهرکرد ۱۷ مورد بوده است.
احمدی افزود: به مدیر گمرک شهرکرد التماس کردم که اگر شرکتی دارند که تمایل داشته باشد، صادرات خود را از گمرک کهگیلویه و بویراحمد انجام دهد، به ما معرفی کنند تا آمارهای ما هم کمی بالاتر برود.
وی با اشاره به اینکه تمام زیرساخت ها در گمرک استان برای صادرات فراهم است، تصریح کرد: ترخیص کالا از گمرک کهگیلویه و بویراحمد تنها ۵ دقیقه طول می کشد که از طریق دوراظهاری هم انجام می شود.

سینره و آسه فیبر نوری هم ندارند
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد یکی از موانع پیش روی دوراظهاری صادراتی و ایجاد انبار اختصاصی واردات مواد اولیه در استان را وصل نبودن کارخانه ها به فیبر نوری دانست و گفت: از اردیبهشت ماه سالجاری مجوز انبار اختصاصی برای واردات را اخذ کردیم و تنها شرکتی که درخواست داشت سینره بود که این شرکت هم به فیبر نوری وصل نیست.
احمدی افزود: از سال ۸۶ که گمرک استان ایجاد شد تنها شرکتی که محصولاتش را تماما صادر می کند، آسه است اما این شرکت هم به فیبر نوری وصل نیست و بعضی وقتها مدیرش برای اظهارنامه صادراتی به گمرک مراجعه می کند که این از ضعف های زیرساخت ها در استان است.

برق آسه را می خواهند قطع کنند
وی با اشاره به مشکلات پیش روی تنها شرکت صادرات محور کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: شرکت آسه در شهرک صنعتی است اما مشکل فیبر نوری دارد، اینترنتش آنقدر ضعیف است که نمی تواند اظهارنامه بفرستد و جدیدا هم متوجه شدیم که برق این شرکت را می خواهند قطع کنند.
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد از حذف شرکت های سیمان یاسوج و بهنوش گچساران از چرخه صادرات و بازار بین المللی نیز خبر داد و بیان کرد: کالاهای تولیدی استان توسط سرمایه گذاران خارج از استان خریداری می شود و از طریق گمرکات سایر استان ها صادر می شود.

هزینه حمل و نقل، روی دوش صادرکنندگان
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد نبود شرکت حمل و نقل بین المللی را از دیگر مشکلات حوزه صادرات در استان خواند و بیان کرد: شرکت آسه برای صادرات محصولات خود مجبور است که از کامیون های ترانزیت بین المللی شرکت های تهرانی استفاده کند که همین هزینه حمل و نقل را افزایش می دهد.
احمدی عدم آشنایی شرکت ها به بازارهای صادراتی و صادرات و نداشتن سرمایه گذار قوی را از دیگر دلایل درجا زدن صادرات استان ذکر و اظهار کرد: اتاق بازرگانی در این حوزه جلسات آموزشی مکرری برگزار می کند اما باید ببینیم که چه کسانی در این جلسات شرکت می کنند.

سینره یک وانت صادرات داشت!
وی با اشاره به اینکه من در گمرک استان دارم گدایی می کنم، تصریح کرد: کار گمرک گدایی نیست، کار گمرک انجام تشریفات صادرات و واردات است که ما در این حوزه ها مشکلی نداریم و تمام زیرساخت ها را فراهم کرده ایم ولی در نهایت شرکت صادرات محور در استان نداریم.
احمدی با اشاره به میزان صادرات سینره هم گفت: این شرکت در حد یک وانت یا نهایتا یک کامیونت ایسوزو صادرات داشته است اما همین هم باید تشویق شود.برچسب ها :