روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11595
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
تعداد نظرات: ۰

وزیر نفت: کهگیلویه و بویراحمد در آستانه تحول عظیم صنعتی است


وزیر نفت: کهگیلویه و بویراحمد در آستانه تحول عظیم صنعتی است
وزیر نفت با اشاره به برخی طرح‌های صنعتی و پتروشیمی در دست ساخت کهگیلویه و بویراحمد و ویژگی‌های آن گفت: این استان در آستانه تحول عظیم صنعتی قرار دارد. به گزارش امید مردم، بیژن نامدار زنگنه روز پنجشنبه در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه استانی دنا اظهار داشت: با راه اندازی ۶ واحد پتروشیمی بزرگ […]

وزیر نفت با اشاره به برخی طرح‌های صنعتی و پتروشیمی در دست ساخت کهگیلویه و بویراحمد و ویژگی‌های آن گفت: این استان در آستانه تحول عظیم صنعتی قرار دارد.

به گزارش امید مردم، بیژن نامدار زنگنه روز پنجشنبه در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه استانی دنا اظهار داشت: با راه اندازی ۶ واحد پتروشیمی بزرگ در دست ساخت در کهگیلویه و بویراحمد، این استان به یک از قطب‌های صنعتی و پتروشیمی کشور تبدیل خواهد شد.
هم اکنون در شرکت نفت گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد ۶۳۰ هزار بشکه نفت، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون فوت مکعب گاز خشک و ۳۵ هزار بشکه مایعات گازی به‌صورت نفتا روزانه در این شرکت تولید می‌شود.
وجود این حجم از تولیدات گازی و نفتی، ساخت واحدهای پتروشیمی را توجیه پذیر کرده است که بر این اساس تاکنون مجوز هشت واحد پتروشیمی در شهرستان‌های مختلف استان صادر شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد پیش از این گفته بود که واحدهای پتروشیمی دارای مجوز ساخت این استان ظرفیت تولید سالانه ۹ میلیون تن محصولات پتروشیمی را دارد.
حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده برای این طرح‌ها ۱۳۵ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال و چهار هزار و ۲۸۵ میلیون یورو ارز است.
وزیر نفت ادامه داد: پتروشیمی بویراحمد با سرمایه گذاری افزون بر ۱٫۵ میلیارد دلار هم اکنون در حال پیگیری مجوزهای زیست محیطی و صنعتی است.
وی افزود: این واحد یکی از مهمترین واحدهای پتروشیمی کشور است که می‌تواند زمینه ساخت صدها کارخانه را در زیرمجموعه خود فراهم کند.
صدور جواز تأسیس پتروشیمی بویراحمد با بیش از یک هزار فرصت شغلی یکی از مهمترین رهاوردهای سفر معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت به این استان است.
وزیر نفت بیان کرد: فعالیت این واحد پتروشیمی درزمینهٔ تبدیل گاز طبیعی به پروپیلن است که ماده مهمی است و کاربردهای زیادی در صنایع پتروشیمی دارد.
وی عنوان کرد: سرمایه گذار این طرح باید حدود ۲۵ درصد سرمایه گذاری مورد نیاز این طرح را تأمین و با تلاش بیشتری این مهم را پیگیری کند.
زنگنه تصریح کرد: خوراک این پتروشیمی توسط وزارت نفت تأمین خواهد شد.
وی ابراز داشت: با راه اندازی پتروشیمی بویراحمد چند هزار شغل در این استان ایجاد خواهد شد.
زنگنه بیان کرد: گچساران یکی از قطب‌های نفتی ایران است که با احداث ۲ پتروشیمی در حال ساخت کنونی به قطب پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.
وی افزود: واحد پتروشیمی تبدیل اتان به اتیلن گچساران با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
زنگنه عنوان کرد: پرهیز از خام فروشی به‌صورت جدی در دستور کار صنعت نفت قرار دارد.
وی تصریح کرد: هم اینک واحد پلی اتیلن دهدشت در حال ساخت است که با راه اندازی آن، تولیدات پتروشیمی گچساران را به پلی اتیلن تبدیل می‌کند.
زنگنه بیان کرد: پتروشیمی‌های در حال ساخت این استان به‌صورت زنجیره‌ای نیازهای مواد اولیه همدیگر را تأمین می‌کنند که همین امر سبب شکوفایی اقتصادی این استان خواهد شد.
زنگنه تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد از نظر جغرافیایی در مسیر جنوب به شمال بین پنج استان صنعتی قرار گرفته است و در زمینه گردشگری قابلیت‌های فراوانی دارد.
وی گفت: هم اینک بیش از ۸۰ درصد جمعیت روستایی این استان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.
زنگنه تصریح کرد: برای ایجاد مجتمع تفریحی در کهگیلویه و بویراحمد زمینی به مساحت ۹۰ هکتار در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است.
وی افزود: این مجتمع برای کارکنان شرکت نفت و مردم این استان در نظر گرفته شده است.
وزیر نفت برای شرکت در آیین بهره برداری از چند طرح صبح امروز وارد یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد شد.برچسب ها :