روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11612
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
تعداد نظرات: ۰

برخوردهای شدید در انتظار مدیرانی که طایفه ای عمل کنند/ با احداث طرح های پتروشیمی بیکاری در استان پایان می یابد/ بعضی مدیران بیخیال بودند/ به تغییرات اتوبوسی اعتقادی ندارم


برخوردهای شدید در انتظار مدیرانی که طایفه ای عمل کنند/ با احداث طرح های پتروشیمی بیکاری در استان پایان می یابد/ بعضی مدیران بیخیال بودند/ به تغییرات اتوبوسی اعتقادی ندارم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مدیرانی که در توزیع فرصت ها طایفه ای عمل کنند، شدیدترین برخوردها را خواهم داشت. به گزارش امید مردم، علی محمد احمدی در نشستی با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه چشم انداز فراروی ملت ایران بسیار روشن است، اظهار کرد: ملت ایران اکثر راه […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مدیرانی که در توزیع فرصت ها طایفه ای عمل کنند، شدیدترین برخوردها را خواهم داشت.
به گزارش امید مردم، علی محمد احمدی در نشستی با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه چشم انداز فراروی ملت ایران بسیار روشن است، اظهار کرد: ملت ایران اکثر راه را پیموده و فقط گردنه های آخر مانده است.
وی با برشمردن برخی از خدمات نظام در ۴۰ سال گذشته، تصریح کرد: با بهره برداری از بیمارستان های یاسوج، باشت، گچساران و چرام استاندارد تخت های بیمارستانی در استان از متوسط کشوری بالاتر می رود و به استاندارد جهانی نزدیک می شود.
احمدی با اشاره به اینکه نباید چشممان را به این نعمت ها ببندیم، افزود: آنچه امروز غرب را وحشتزده کرده، شکل گیری قدرتی است که تابع هیچ یک از ابر قدرت های دنیا نیست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به نقش رسانه ها در جامعه اشاره کرد و گفت: جامعه ای که رسانه و نقد در آن وجود نداشته باشد، خمود است و پویا نیست.
احمدی از رسانه ها خواست که امید مردم را مدنظر داشته باشند و به منافع ملی فکر کنند و بیان کرد: کسی که ناامیدی به جامعه تزریق می کند بنا به فرموده امام خمینی (ره) در مسیر شیطان است.

نگاهمان را از گرمسیر و سردسیر بالاتر ببریم
وی استان کهگیلویه و بویراحمد را سرشار از قابلیت ها دانست و خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر قابلیت ها بی نظیر است، فقط دلسوزانی می خواهد که بیایند و با سعه صدر برای مردم کار کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قابلیت های این استان یک فرصت ویژه است، عنوان کرد: نگاه مان را باید از سطح سردسیر و گرمسیر و طایفه بالاتر ببریم و مردم را ببینیم.
احمدی از لزوم تحول در بسترهای فرهنگی و اجتماعی مدیریت ها در استان خبر داد و با اشاره به اینکه در استان یک تغییر رویه در زمینه مدیریت در حال اتفاق افتادن است، اظهار کرد: تعهد، نظم پذیری، قانونپذیری و دیگر بسترهای فرهنگی و اجتماعی مدیریت در این استان در حال تغییر هستند.
وی با اشاره ای دوباره به منابع خدادادی استان افزود: در این استان نرخ بیکاری باید بسیار پائین تر از وضعیت کنونی باشد و در برای تحقق این موضوع باید کار و سرمایه گذاری و امید در استان بیشتر باشد.

کهگیلویه و بویراحمد ناموس مشترک ماست
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، استان را ناموس مشترک مدیران، نخبگان و رسانه ها خواند و تصریح کرد: بیائید غیرتمندانه برای توسعه این استان به همدیگر کمک کنیم و رسانه ها هم سعی کنند همه نخبگان و افراد تاثیرگذار را کنار هم قرار دهند.
احمدی افزود: بیشتر از این نمی توانیم روی آموزش و منابع انسانی کار کنیم چرا که منابع انسانی ما تحصیلات خوبی دارند و آموزش دیده اند لذا ما در حال بازآرایی شرایط و مدیریت ها هستیم.
وی ابراز کرد: اگر در آذربایجان یا یزد می بینیم که نرخ اشتغال بالاست بخاطر مردمی است که کار کردن برایشان مهم است و این فرهنگ هم باید با کمک رسانه ها در استان ترویج شود.

به تغییرات اتوبوسی اعتقادی ندارم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بحث تغییرات مدیران هم با بیان اینکه به تغییرات اتوبوسی اعتقادی ندارم، گفت: با حفظ احترام افراد، آرامش و شناخت در حال تغییر مدیران هستیم و این طبیعی است که در مقابل تغییرات مقاومت هایی وجود دارد.
احمدی رویکرد خود به مدیریت در استان را تغییر رویه و نه صرفا تغییر افراد دانست و افزود: بعضی از مدیران بیخیال بودند که مقصر این بیخیالی هم کسانی هستند که از آنها نخواستند که کار کنند و حالا که می خواهیم کار کنند، وقت شناس باشند، از پروژه ها سرکشی کنند برایشان سنگین است.
وی با بیان اینکه برخی ها از این تغییر رویه خوششان نمی آید، بیان کرد: از همان اول هم گفتم که به مدیران ۵- ۶ ماه فرصت می دهیم که آنها را ارزیابی کنیم در این مدت برخی را شناخته ایم و در حال ارزیابی دیگران نیز هستم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ارتباطم با وزرا خوب است، خاطرنشان کرد: در تغییر مدیران برای من نظر وزرا مهم است و هر جا تشخیص بدهم که تغییری لازم این تغییر اتفاق می افتد.

طرح های پتروشیمی و پایان بیکاری
استاندار از دست اجرا بودن ۱۷ هزار میلیارد تومان طرح در حوزه انرژی خبر داد و تاکید کرد: اگر فقط طرح های پتروشیمی استان تکمیل بشود در استان بیکار نخواهیم داشت و باید از بیرون استان نیروی کار وارد کنیم.
وی پیشران توسعه در شهرستان های گرمسیری را انرژی خواند و عنوان کرد: در شهرستان بویراحمد پیشران توسعه گردشگری و کشاورزی است اما فرصت خوبی در حوزه پتروشیمی هم پیش آمده که نباید آن را از دست بدهیم.
احمدی افزود: پتروشیمی بویراحمد یک طرح سرمایه گذاری خوب بخش خصوصی است و فرصتی برای توسعه شهرستان های سردسیری استان است.

شهرکهای صنعتی تعطیل است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد هدف اول خود را اتمام طرح های نیمه تمام در استان دانست و گفت: بسیاری از واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی استان خوابیده اند و ما مشکلات تک تک این واحدها را بررسی خواهیم کرد.
احمدی به بحث معارضات اجتماعی هم اشاره ای داشت و بااشاره به کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی در دهدشت خاطرنشان کرد: احتمال دارد فردا عده ای که تا دیروز زمین های دیمشان به عنوان مثال ۵ ریال هم نمی ارزید، مقابل احداث این نیروگاه بایستند اما این سرمایه گذاری ها برای استان منافع زیادی دارد و منافع مردم را با هیچ ملاحظه ای عوض نمی کنیم.

استخدام ها و ترک تشریفات مناقصات، درد این استان است
وی استخدام های طایفه ای و ترک تشریفات در مناقصات را از دردهای این استان دانست و بیان کرد: عامل این دردها خود ما هستیم و اینجا هم علاوه بر نظارت باید بسترهای فرهنگی و اجتماعی این موضوع نیز تغییر کند.
احمدی افزود: به سازمان های نظارتی گفته ام که برخورد کنند و مطمئن باشید که هر جا قانون رعایت نمی شود، اولین کسی هستم که این رویه را اصلاح می کنم.
استاندار با اشاره به اینکه هر مدیری انتخاب کنیم وابسته به یک طایفه است، تاکید کرد: اگر مدیری در توزیع فرصت ها به صورت طایفه ای عمل کند، شدیدترین برخوردها با وی خواهد شد.برچسب ها :