روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11615
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
تعداد نظرات: ۰

همه آمدند؛ تماشایی تر از گذشته


همه آمدند؛ تماشایی تر از گذشته
مردمی بودن انقلاب اسلامی مهمترین شاخصه انقلابی است که در چهل سالگی نیز توانست آن را به عنوان حقیقتی زنده به جهانیان معرفی نماید. به گزارش امید مردم، دیروز ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ باز هم ایرانیان عزیز و با غیرت بودند که با حضور هوشمندانه خود باز هم برگ زرینی دیگری را بر صفحات پرافتخار خود […]

مردمی بودن انقلاب اسلامی مهمترین شاخصه انقلابی است که در چهل سالگی نیز توانست آن را به عنوان حقیقتی زنده به جهانیان معرفی نماید.
به گزارش امید مردم، دیروز ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ باز هم ایرانیان عزیز و با غیرت بودند که با حضور هوشمندانه خود باز هم برگ زرینی دیگری را بر صفحات پرافتخار خود افزودند و مردمی بودن این نظام را به رخ همه جهانیان کشاندند. مردمی که در ۲۲ بهمن ۵۷ با رهبری پیامبرگونه حضرت امام راحل ستون های ستم شاهی را در کمال بهت و ناباوری جهانیان به ویرانی کشاندند و فصل دیگری از تاریخ را در این سرزمین بنا نهادند. فصلی که با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی شروع گردید و امروز بعد از چهل سال باز هم نسل های دوم و سوم انقلاب در کنار نسل اولی پرچم مقدس جمهوری اسلامی را بوسیده و با دستهای محکم و آهنین خود بالای سر گرفتند تا پیامی جدی و محکم به مخالفین و دشمنان این نظام و سرزمین اسلامی ایران داده باشند.
البته این مردم در برهه های متفاوت و در زمان هایی که ضرورت ایجاد می کرد از دفاع هشت ساله گرفته تا وقایع کوچک و بزرگ به صحنه آمدند و با نثار جان و خون خود درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری نموده و نه محکمی به دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی داند. تردیدی نیست که مهمترین شاخصه انقلاب اسلامی به عنوان حقیقتی زنده ؛ ویژگی ‘ مردمی’ بودن آن است و جهانیان هرسال در ایام الله و مناسبت های مهم انقلاب اسلامی از جمله یوم الله ۲۲ بهمن ؛ شاهد دلبستگی ؛ عشق و علاقه آحاد ملت به آرمان های بزرگ انقلاب بوده اند.
دیروز دیدگان همه دنیا ؛ به حضور آگاهانه و با درایت ملت ایران در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دوخته شد و بدون شک حضور گسترده و تماشایی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به منزله اعلام وفاداری مردم به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مایوس شدن دشمنان بود.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ؛ در سخنرانی اخیرشان که در جمع فرماندهان نیروی هوایی ارتش ایراد شد؛ ایام الله و مناسبت‌های مهم انقلاب اسلامی را مایه قوام و استحکام نظام دانستند و تأکید کردند: امسال به لطف الهی، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود.
ایشان همچنین گفتند که همه‌ی این ایام الله، چه مناسبت‌های دوران انقلاب اسلامی و چه مناسبت‌های مهم ۳۹ سال گذشته، زمینه‌ساز افزایش ذخیره و سرمایه انقلاب و موجب استحکام بیشتر پایه‌های انقلاب اسلامی می‌شوند.
دکتر حسن روحانی رییس جمهور نیز بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرده بود و اعلام نمود که آنچه امروز دنیا از اراده، اعتماد و نشاط مردم تفسیر خواهد کرد بر مبنای حضور باشکوه در راهپیمایی عظیم روز ۲۲ بهمن ماه است و هر سال در چنین روزی وقتی مردم با آن جمعیت میلیونی و صدای رسا از امام راحل، رهبری عزیز، نظام و آرمان‌های انقلاب شان به خوبی حمایت می‌کنند، این صدای رسا دست رد بر سینه بدخواهان انقلاب اسلامی و مردم بزرگ ایران است. و این ملت سرافراز ایران اسلامی بود که با لبیک به فرمان ولی امر مسلمین لحظه شماری کردند تا با حضور گسترده خود راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را تماشایی تر نمایند و پیام های روشن و مشخصی را به دنیا مخابره کنند. آری، حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این پیام را به دشمنان انقلاب داد که ملت ایران در آستانه ورود به چهل سالگی انقلاب اسلامی با وجود همه موانع؛ مشکلات و دست اندازی ها ؛ همچنان برسر عهد و پیمانی که با آرمانهای امام راحل و شهدای انقلاب بسته اند؛ ایستاده و به آن وفادارند.
مردم استان کهگیلویه و بویراحمد که در دفاع از انقلاب و نظام و وفاداری به آن ید طولایی دارند و افسانه های حماسی آنها در هشت سال دفاع مقدس و سایر برهه های تاریخی به حقیقت تبدیل شده است نیز همراه و همگام با سایر مردم ایران اسلامی سر از پای نشناخته و با حضور گسترده تر خود نسبت به سالهای گذشته، صحنه های تماشایی تر را خلق کردند.
این مردم بار دیگر اثبات کردند که پشت به دنای سرافرازشان همچنان در پای دفاع از میهن و ولایت ایستاده اند و برای سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد. این مردم با شعارهای انقلابی خود فریاد زدند و در عمل نیز اثبات کرده اند که باز هم حاضرند که نان بلوط بخورند و با برنوهایشان در برابر هر متجاوزی بایستند و کشته شدن در راه نظام و میهن خود را افتخاری بزرگ برای خود می دانند.
هرچند حضور پرشور و حماسی مردم در عرصه های مختلف سیاسی نظیر انتخابات و راهپیمایی ها به معنای آن نیست که ولی نعمتان این انقلاب هیچ گلایه و انتقادی نسبت به عملکرد مسئولان و دست اندرکاران قوای مختلف ندارند؛ اما قطعا حمایت مجدد مردم و تجدید عهد و میثاق آنان با انقلاب؛ وظیفه مسئولان را در چاره اندیشی برای رفع مشکلات و پاسخ به مطالبات و خواسته های برحق آنان دوچندان می کند.
و سخن آخر اینکه حضور قشرهای مختلف مردم با سلایق و گرایش های متنوع سیاسی درراهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و جشن انقلاب به معنای آن است که با گذشت چهار دهه از عمر این انقلاب؛ مردم همچنان به آرمانهای انقلاب وفادارند و پای این نظام ایستاده اند و آنجا که پای منافع ملی در میان باشد؛ همه می آیند و حضوری تماشایی تر را به نمایش می گذارند.برچسب ها :