روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11623
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
تعداد نظرات: ۰

گوهرگانی: استان های بزرگ برای کهگیلویه و بویراحمد نسخه پیچیده اند/ طرح های اشتغال با سرعت بررسی می شوند/ بانک ها باید همکاری کنند


گوهرگانی: استان های بزرگ برای کهگیلویه و بویراحمد نسخه پیچیده اند/ طرح های اشتغال با سرعت بررسی می شوند/ بانک ها باید همکاری کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: در حوزه اشتغال فراگیر و روستایی و عشایریاستان های بزرگ برای کهگیلویه و بویراحمد نسخه پیچیده اند و برخی طرح هایی که توجیه هم دارد در سامانه قابل ثبت نام نیست. به گزارش امید مردم، جعفر گوهرگانی در جلسه کمیته فنی اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: در حوزه اشتغال فراگیر و روستایی و عشایریاستان های بزرگ برای کهگیلویه و بویراحمد نسخه پیچیده اند و برخی طرح هایی که توجیه هم دارد در سامانه قابل ثبت نام نیست.

به گزارش امید مردم، جعفر گوهرگانی در جلسه کمیته فنی اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که به منظور بررسی و تصویب طرح های اشتغالزا در استان برگزار شد، اظهار کرد: محدودیت هایی در اسفندماه در سیستم بانکی خواهیم داشت که انتظار می رود این جلسات سریعتر برگزار شود و سریعا طرح ها آنالیز شوند.
وی افزود: بانک های استان هم مدت زمانی را برای انعقاد قرارداد و تهیه تضامین توسط متقاضی و حداکثر به مدت یک هفته مشخص نمایند و در جلسات کارگروه گزارش ارائه نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه سال آینده بانک های استان را براساس میزان جذب تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی و عشایری ارزیابی می کنیم، خاطرنشان کرد: مدیران بانک ها کارشناسان را توجیه کنند که سریعتر این تسهیلات تعیین تکلیف و جذب شود.
گوهرگانی با اشاره به اینکه در موضوع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و فراگیر استان های بزرگ برای کل کشور نسخه پیچیده اند، تصریح کرد: رسته هایی را از جذب تسهیلات حذف کرده اند که نیاز استان ماست اما در استان های بزرگ این صنایع اشباع شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه مرغ تخم گذار که سامانه کارا رسته آن وجود ندارد، استان ما نیاز به ایجاد این واحد دارد بطوریکه ظرفیت تولید فعلی، ۳۰ درصد نیاز استان است و ۷۰ درصد به استان های دیگر وابسته ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرغ گوشتی را دیگر واحد صنعتی دانست که نیاز استان به ایجاد ۲۰ واحد مرغداری گوشتی وجود دارد و بیان کرد: مرغداری های مرغ گوشتی استان، ۷۵ درصد نیاز ما را تامین می کنند و ایجاد واحدهای جدید در این حوزه توجیه دارد.
گوهرگانی خطاب به مسئولان اداره کل کار استان، گفت: طرح های مرغ تخم گذار، مرغ گوشتی و پروار بندی گوساله صنعتی که در سامانه وجود ندارد را بررسی کنید و با مسئولیت من به بانک ها معرفی کنید ما هم رایزنی خواهیم کرد که بتوانیم مجوز آن را بگیریم.
وی با بیان اینکه اشتغال پایدار اولویت استاندار و مدیران استان است، عنوان کرد: توقع مردم در استان ما از مسئولان بیشتر از دیگر استانهاست و انتظار می رود که به بررسی طرح ها با سرعت بیشتری دنبال شودبرچسب ها :