روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11629
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳
تعداد نظرات: ۰

۶۴ طرح اشتغالزا با ظرفیت ۵۲۴ شغل به بانک ها معرفی شدند/ ۱۰ هزار شغل، سهمیه استان در سال ۹۶ است/ دامداری سنتی مشمول آیین نامه نیست


۶۴ طرح اشتغالزا با ظرفیت ۵۲۴ شغل به بانک ها معرفی شدند/ ۱۰ هزار شغل، سهمیه استان در سال ۹۶ است/ دامداری سنتی مشمول آیین نامه نیست
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تاکنون ۶۴ طرح با ظرفیت ۵۲۴ شغل از سوی کمیته فنی اشتغال به بانک ها معرفی شده اند. به گزارش امید مردم، پروانه نیک مرام در جلسه کمیته فنی اشتغال که به منظور بررسی و تصویب طرح های اشتغالزای استان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه های اشتغال […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تاکنون ۶۴ طرح با ظرفیت ۵۲۴ شغل از سوی کمیته فنی اشتغال به بانک ها معرفی شده اند.
به گزارش امید مردم، پروانه نیک مرام در جلسه کمیته فنی اشتغال که به منظور بررسی و تصویب طرح های اشتغالزای استان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه های اشتغال فراگیر به استناد مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی با موضوع اشتغال و توانمندی نیروی کار تدوین شده که یکی از سه محور اصلی برنامه اشتغال فراگیر ایجاد اشتغال براساس رسته فعالیت های منتخب است.
وی با بیان اینکه در راستای برنامه اشتغال دولت، تسهیلات اشتغال زایی در دو قالب جداگانه تصویب وبه استانها ابلاغ شده است، افزود: اولین نوع تسهیلات اشتغال تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری و دومین مورد نیز پرداخت تسهیلات به رسته های اولویت دار در قالب اشتغال فراگیر است
نیک مرام تصریح کرد: مبلغ کل تسهیلات ابلاغ شده برای توسعه و ایجاد مشاغل روستایی به استان ۱۰۷میلیلرد تومان است که با نرخ سود ۶ تا ۹ درصد به طرحهای کسب و کار در مناطق روستایی و عشایری استان پرداخت می گردد.
وی خاطرنشان کرد: مبلغ تسهیلات اشتغال فراگیر ابلاغ شده به استان نیز ۲۱۰میلیارد تومان با نرخ سود مصوب شورای پول اعتبار است که به رسته های اولویت دار و پر اشتغال هم مناطق شهری و هم مناطق روستایی استان پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از ثبت نام هزار و ۳۲۸ طرح از استان در سامانه کارا خبر داد و بیان کرد: تاکنون تعداد۶۴۰ طرح آن توسط دستگاههای اجرایی بررسی و به دبیرخانه کارگروه ارسال شده است البته عمده این طرح ها دامداری سنتی هستند که مشمول ایین نامه نمی شود.
نیک مرام با اشاره به بررسی طرح ها در کمیته فنی تاکید کرد: تا جلسه قبل ۴۲طرح از آنها با پیش بینی ۳۰۴ نفراشتغال جدید در کمیته فنی تصویب و به بانکها ارسال شده اند.
وی عنوان کرد: امروز نیز ۲۵طرح با مبلغ ۱۱ میلیارد و ۶۱۳ میلیون تومان تسهیلات در جلسه کمیته فنی اشتغال که با حضور معاون اقتصادی استاندار برگزار شد مطرح شده و با بررسی های انجام گرفته تعداد ۲۰ طرح از آنها با مبلغ ۱۰میلیارد و ۴۹ میلیون تومان تسهیلات و پیش بینی ۲۲۰ نفر اشتغال جدید تصویب شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه  هدف این اداره کل تثبیت اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید است، اظهار کرد: از ۲۰ طرح تصویب شده امروز در کمیته فنی اشتغال، تعداد ۷ طرح مربوط به شهرستان کهگیلویه، ۶ طرح مربوط به شهرستان باشت، ۲ طرح شهرستان گچساران، ۱ طرح مربوط به شهرستان چرام، ۲ طرح مربوط به شهرستان بهمئی و ۱ طرح نیز  مربوط به شهرستان بویراحمد بودند.
نیک مرام افزود: طرحهای تصویب شده در رسته های گردشگری، گیاهان دارویی، پرورش طیور (از جمله شترمرغ و بلدرچین)، گاوداری صنعتی و صنایع تبدیلی کشاورزی می باشد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف گذاری فرصت های جدید اشتغال در سطح کشور برای سال ۹۶ را ۹۷۱ هزار و ۷۰۰ شغل خواند و تصریح کرد: سهمیه استان از این تعداد، ۱۰ هزار و ۹۴۲ شغل می باشد و از این مجموع ۶ هزار و ۸۵۱ نفر می بایست از طریق اشتغال در رسته های کسب و کار ایجاد شود.
نیک مرام برنامه زمانبندی برگزاری جلسات کمیته فنی اشتغال را هفتگی اعلام کرد و بیان داشت: تصمیم داریم هر هفته روزهای دوشنبه تشکیل جلسه شود و بطور متوسط در هر جلسه حداقل ۳۰ پرونده بررسی گردند.برچسب ها :