روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11871
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
تعداد نظرات: ۰

نتیجه اعتصاب کارگران پتروشیمی گچساران؛ اخراج پنج نفر، اولتیماتوم به ۳۵ نفر/ انگیزه کارگران از اعتصاب سیاسی بود


نتیجه اعتصاب کارگران پتروشیمی گچساران؛ اخراج پنج نفر، اولتیماتوم به ۳۵ نفر/ انگیزه کارگران از اعتصاب سیاسی بود
رئیس حراست  پتروشیمی گچساران با اشاره به اعتصاب ۳۵نفراز کارگران این کارگاه در چند روز اخیر گفت: متاسفانه تعداد ۵ نفر از کارگران به علت انگیزه سیاسی و به بهانه عدم پرداخت حقوق و پاداش دست به تحریک و بی نظمی در کارگاه زدند و ۳۵ نفر از کارگران را در حال حاضر از کار […]

رئیس حراست  پتروشیمی گچساران با اشاره به اعتصاب ۳۵نفراز کارگران این کارگاه در چند روز اخیر گفت: متاسفانه تعداد ۵ نفر از کارگران به علت انگیزه سیاسی و به بهانه عدم پرداخت حقوق و پاداش دست به تحریک و بی نظمی در کارگاه زدند و ۳۵ نفر از کارگران را در حال حاضر از کار بی کار کردند.
به گزارش امید مردم، کورش امدادی در گفتگو با خبرنگار امید مردم با بیان اینکه این پنج نفر به علت ایجاد بی نظمی در کارگاه تا اطلاع ثانوی ممنوع الکار شدند افزود:به ۳۵ نفری که به تبعیت از این چند نفر اعتصاب کردند اعلام کردیم با پرداخت حقوق معوقه دو ماهه تا روز شنبه(امروز)به سر کار خود برگردند و گرنه از نیروهای متقاضی بومی جایگزین این افراد خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در پتروشیمی گچساران هیچ گونه لیست سیاهی برای کارگران وجود ندارد اظهار داشت:ما فقط برای این پنج نفر از کارگران که باعث بی نظمی و اغتشاش شدند منع کاری زدیم و گرنه بقیه مطالبات کارگران تا یک هفته آینده پرداخت و  پروژه ها بدون هیچ  تعطیلی در حال پیشرفت هستند.
امدادی با بیان اینکه پرداخت حقوق با دو ماه تاخیر در پروژه تاکنون روال عادی داشته است گفت: کارفرما با توجه به پیشرفت کاری و ارایه صورت وضعیت از طریق پیمانکار حقوق کارگران را به صورت روال عادی پرداخت کرده و هیچ مشکلی هم در پرداخت مطالبات به کارگران نداریم.
امدادی اظهار داشت: عامل اعتصاب ۳۵ نفر از کارگران پتروشیمی، همان پنج نفری هستند که خودشان تمامی معوقه و پاداشی خود را دریافت و حتی برخی از آنها وام قرض الحسنه پنج میلیون تومانی هم از پیمانکار گرفتند.
وی اضافه کرد: با توجه به هماهنگی و تاکید مدیر عامل برای پرداخت معوقه دوماه پایان سال کارگران اعتصابی چک ان به پیمانکار تحویل داده شده و تا یک هفته  به کارگران پرداخت خواهد شد.برچسب ها :