روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11885
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
تعداد نظرات: ۰

زارعی عقیده ای به استیضاح ندارد/ نماینده بویراحمد و ارائه گزارش عملکرد و تقدیر از توسعه فرودگاه یاسوج/ خواسته هایی که زارعی در صحن علنی مطرح کرد


زارعی عقیده ای به استیضاح ندارد/ نماینده بویراحمد و ارائه گزارش عملکرد و تقدیر از توسعه فرودگاه یاسوج/ خواسته هایی که زارعی در صحن علنی مطرح کرد
نماینده بویراحمد و دنا امروز در نطقی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به سانحه سقوط هواپیمای تهران_یاسوج پرداخت و خواسته های خود را درخصوص این حادثه و فرودگاه یاسوج مطرح کرد. به گزارش امید مردم، غلام محمد زارعی در نطق خود، تشکیل کمیته حقیقت یاب، تغییر مسیر پروازی فرودگاه یاسوج و از سرگیری پروازهای […]

نماینده بویراحمد و دنا امروز در نطقی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به سانحه سقوط هواپیمای تهران_یاسوج پرداخت و خواسته های خود را درخصوص این حادثه و فرودگاه یاسوج مطرح کرد.

به گزارش امید مردم، غلام محمد زارعی در نطق خود، تشکیل کمیته حقیقت یاب، تغییر مسیر پروازی فرودگاه یاسوج و از سرگیری پروازهای این فرودگاه را مورد تاکید قرار داد و البته نامی از استیضاح وزاری مقصر در این حادثه که بحث استیضاح آنها مطرح است نبرد تا نشان دهد که همچنان که در یاسوج در زمینه استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفته بود که “نباید قصاص قبل از جنایت کرد”، عقیده ای به استیضاح ندارد.

او همچنین در این نطق گزارش عملکرد خود را در حوزه فرودگاه یاسوج نیز ارائه داد و تلویحا گفت که در فرودگاه یاسوج اقدامات قابل توجهی در دو سال گذشته صورت گرفته است. البته این بدان دلیل است که زارعی مدت بسیاری طرح تطویل باند و توسعه فرودگاه یاسوج را به عنوان عملکرد بزرگ خود عنوان می کرد و احتمالا حالا مجبور است که از آن دفاع کند.

نماینده بویراحمد و دنا در ابتدای نطق خود به خانوادل های داغدیده تسلیت گفت و از ایثارگری امدادگران نیز تشکر کرد و گفت: با تلاش های فداکارانه همه دستگاهها و افراد درگیر در صحنه بعد از کشف محل حادثه و علیرغم شرایط ناپایدار جوی و سخت گذر بودن محل ، لحظه ای فعالیت های امدادی تعطیل نشد و با انتقال بخشی از پیکرهای مسافرین و کشف جعبه سیاه زمینه اقدامات جدی تخصصی و بررسی علل وقوع حادثه فراهم شده است.

زارعی البته به نمایندگی از مردم استان نسبت به اعلام نشدن عزای عمومی از سوی مسئولان کشوری نیز گلایه کرد و افزود: پیام تسلی بخش رهبر عزیز انقلاب و سران سه قوه و همه مسئولان از سنگینی بار مصیبت فرو کاست و حضور و عزم همه مسئولان خصوصا فداکاران ارتش جمهوری اسلامی ،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،امدادگران جمعیت هلال احمر،ورزشکاران و کوهنوردان سراسر کشور و حضور مردم عزیز و پر محبت مناطق اطراف حادثه در شهرستان سمیرم و بخش پادنا و شهرستان دنا شهر سی سخت در استان کهگیلویه وبویراحمد موجی از فداکاری و احساسات پاک انسانی را به نمایش گذاشت.

او در ادامه با لفظ “مصرانه” سه درخواست مطرح کرد:
۱-با تشکیل یک تیم حقیقت یاب قوی و نظارتی از سوی سران سه قوه با بررسی جعبه سیاه و سایر اقدامات تخصصی علت حادثه را سریعا اعلام تا با عامل و یا عوامل مقصر در این حادثه برخورد جدی و بدون اغماض و متناسب با عمق این فاجعه صورت گیرد.بدیهی است کاهش آلام وجلوگیری از تکرار حوادث بعدی از این طریق میسر خواهد بود.
۲-ضرورت دارد در اسرع وقت با اقدامات جدی مرکز کنترل فضای کشور نسبت به اصلاح و جایگزینی مسیر های منتهی به فرودگاه یاسوج ترجیحا در شمال غرب یاسوج و نه بر فراز قله دنا به عنوان مثال با محدود کردن فضای نظامی چارلی ۳۷ و چارلی ۱۸ اقدام گردد.
۳- با توجه به اقدامات قابل توجه دو سال گذشته در زمینه توسعه ،تطویل و روشنایی باند و اقدامات لازم در زمینه سامانه ی ناوبری ، برقراری فوری پروازهای صحبگاهی و عصر گاهی فرودگاه یاسوج با انجام عملیات پروازی مسافرین از طریق ناوگان ماهان و ایران ایر مورد درخواست می باشد.
۴-اولویت بخشیدن فوری به استفاده از اجرای طرح تقرب ماهواره ای که هم هزینه کمتری دارد و هم موجب افزایش ایمنی فرودگاه یاسوج می باشد از جمله ضروریات رفع مشکل موجود خواهد بود.
و در پاین اظهار امیدواری کرد که این درخواست های حداقلی به صورت جدی مورد توجه واقدام مسئولان ذیربط قرار گرفته و در کوتاه ترین زمان نتایج آن به اطلاع مردم عزیز استان برسد.

 

 برچسب ها :