روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11894
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
تعداد نظرات: ۰

دستور استاندار به مدیران دستگاه های اجرایی در زمینه جذب اعتبارات/ به وزارتخانه ها بروید


دستور استاندار به مدیران دستگاه های اجرایی در زمینه جذب اعتبارات/ به وزارتخانه ها بروید
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای دفاع از حقوق مردم به وزارت‌خانه‌ها رفته و از منابع ملی اعتبار جذب کنند. به گزارش امید مردم، علی‌محمد احمدی در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت بحث آموزش و پرورش، اظهار داشت: ما هرچه در ابعاد مختلف […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای دفاع از حقوق مردم به وزارت‌خانه‌ها رفته و از منابع ملی اعتبار جذب کنند.
به گزارش امید مردم، علی‌محمد احمدی در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت بحث آموزش و پرورش، اظهار داشت: ما هرچه در ابعاد مختلف از نظر تربیتی، امکانات و تجهیزات، معلم، فضای آموزشی و غیره به آموزش و پرورش کمک کنیم، برای آینده سرمایه‌گذاری‌ کرده‌ایم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: کمک به آموزش و پرورش باید در بسترهای خاص خودش انجام شود و تنها برای رفع تکلیف نباشد.
احمدی بیان کرد: آموزش و پرورش برنامه یک‌ساله خود را ارائه دهد که چه برنامه‌هایی می‌خواهد اجرا کند، ما نیز با توجه به این برنامه‌ها اعتبار لازم را اختصاص می‌دهیم.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش اهمیت ویژه‌ای در توسعه انسانی دارد، گفت: دستگاه‌ها تلاش کنند که با آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌هایش همکاری کنند، برنامه ما هم این است که سال آینده به آموزش و پرورش کمک کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد جذب اعتبارات ملی را بسیار مهم عنوان و بیان کرد: سازمان نوسازی مدارس ردیف‌های ملی را پیدا و از محل آنها به دنبال جذب اعتبارات باشد.
احمدی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای دفاع از حقوق مردم به وزارت‌خانه‌ها رفته و از منابع ملی اعتبار جذب کنند.

ضرورت اشتغالزایی پایدار برای جامعه هدف کمیته امداد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توانمندسازی هدفمند، عزتمندانه و پایدار جامعه هدف کمیته امداد، ضروری است.
علی محمد احمدی روز دوشنبه نیز در جلسه دیدار با شورای مدیران کمیته امداد استان افزود: ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف کمیته امداد استان لازم است.
احمدی تصریح کرد: امام خمینی(ره) میراث متعددی از عزت و آزادگی، خودباوری و تلاش برای رسیدن به رشد بر جای گذاشتند.
احمدی گفت: با تمام مشکلات، کمیته امداد خدمات شایانی در راستای رفع محرومیت و توانمند سازی خانواده های کم درآمد ارائه داده است.
استاندار بیان داشت: امروزه با تلاش ها، جمعیت تحت پوشش استان در حوزه کمیته امداد به ۱۰ درصد رسیده است.
احمدی با تاکید بر اینکه توانمند سازی جامعه هدف ضروری است، گفت: با تزریق خودباوری و خدمات برابر باید جامعه هدف را به نقطه ای برسانیم که نابرابری ها رفع و توانمندی ایجاد شود.
احمدی افزود: کمیته امداد در مناطق روستایی نیز با برنامه های توانمند سازی، جامعه هدف را به سمت رشد اقتصادی حرکت داده است.
استاندار بهره گیری از منابع اشتغال با اولویت مددجویان کمیته امداد را ضروری دانست و گفت: بیشترین اشتغال در حوزه اشتغال فراگیر جامعه هدف طی سال جاری در استان محقق شد. احمدی تصریح کرد: ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین نیازهای جامعه هدف است و با این هدف قدم های خوب و قابل تقدیری برداشته شده و در این راستا حمایت های مختلف اعمال خواهد شد. استاندار با اشاره به اقدامات علمی و آموزشی کمیته امداد گفت: فرزندان جامعه هدف کمیته امداد سرشار از هوش و توانایی هستند و امروز بسیاری از افراد توانمند علمی ما کسانی هستند که توسط کمیته امداد به این جایگاه رسیده اند و ارزش این سرمایه پایدار بسیار بالاتر از هزینه های اعمال شده است.
احمدی خاطرنشان کرد: کمیته امداد به پیشرفت کشور کمک می کند و در حوزه بهداشت و درمان نیز پوشش خدماتی مددجویان نیز امکان استفاده از ظرفیت های حوزه سلامت را محقق کرده است.
احمدی گفت: طرح های تغذیه مناسب به ویژه برای کودکان و زنان باردار کمک شایانی به رشد جسمی و فکری افراد می کند و از بسیاری از بیماری های بعدی جلوگیری می کند.

باید توانمند سازی صورت گیرد
استاندار تصریح کرد: باید برنامه ریزی کنیم و به نقطه ای برسیم که در استان خانواده تحت پوشش نداشته باشیم و توانمند سازی هدفمند جامعه هدف با اشتغال پایدار محقق شود.
احمدی بیان داشت: همه باید کمک کنیم که در جامعه کسانی نباشند که از نظر اقتصادی چشم به سفره دیگران داشته باشند و باید با توانمند سازی و آموزش جامعه هدف از هوش و استعداد و کارآفرینی افراد تحت پوشش استفاده شود.

بازار شب عید کنترل شود؛
میوه هدفمند توزیع شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جلوگیری از عرضه خارج از شبکه میوه شب عید در استان به کنترل بازار شب عید کمک فراوانی می کند.
علی محمد احمدی همچنین در نشست ستاد تنظیم بازار استان افزود: تایید و نظارت کامل بر توزیع کنندگان میوه شب عید در استان ضروری است.
احمدی با بیان اینکه میوه شب عید با قیمت دولتی روانه بازار می شود و باید با همان قیمت عرضه شود، عنوان داشت: برنامه ریزی اصولی در این حوزه لازم است و باید محصولات به نرخ مصوب دولتی و به نحو صحیح توزیع شود.
استاندار تصریح کرد: دولت یارانه میوه پرداخت می کند و نباید اجازه داد که میوه شب عید از مبادی غیر قانونی و با قیمت بالا به دست مردم برسد.

گوشت قرمز، زیر ذره بین
احمدی با اشاره به اینکه کنترل بازار شب عید در حوزه مراکز عرضه گوشت قرمز نیز انجام می شود، اظهار کرد: نظارت، رصد و بررسی میدانی از مراکز عرضه گوشت انجام خواهد شد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم کنترل بازار میوه تاکید کرد و افزود: از عرضه خارج از شبکه میوه شب عید در استان جلوگیری شود چون این مهم به کنترل بازار شب عید کمک فراوانی می کند. احمدی گفت: خدمت بی منت و صادقانه به مردم وظیفه است و باید به نحو تیمی کار شود و انتظار ما این است که مدیران شرایط کشور را درک کنند و در مقابل وجدان خود، خون شهدا و مردم پاسخگو باشند و وظیفه خود را به نحو مطلوب با پیروی از قانون انجام دهند. استاندار افزود: حق الناس نباید مورد معامله قرار گیرد و مدیریت صحیح و قانونمند لازم است. احمدی خاطرنشان کرد: سال ۹۶ برای کشور ما سالی پر حادثه بود و از همه اتفاقات تلخ تر، سقوط هواپیمای پرواز تهران- یاسوج بود و باید تلاش کنیم تلخی این حادثه، با تدبیر و فعالیت برای خدمت بهتر از ذهن مردم خارج شود. احمدی با اشاره به ایام نوروز بر بهبود کیفیت خدمات تاکید کرد و اظهار داشت: مناسب سازی شرایط برای استقبال از نوروز مورد تاکید است و باید در بخش های مختلف آن اقدامات مناسبی انجام شود.

فضای شهرها برای نوروز آماده شود
احمدی با تاکید بر بهبود فضا و منظر شهری و استقبال از مهمانان نوروزی تصریح کرد: مردم استان عوارض و مالیات می دهند و اعتبارات دولتی نیز هزینه می شود و باید کار اصولی، زیباسازی و رفع مشکلات در شهرهای استان انجام شود.

انتقاد دوباره استاندار از جلسات و مدیران ناآگاه به دستورکارها
استاندار با اشاره به لزوم آگاهی مدیران از دستور کارهای جلسات، گفت: انتظار می رود دستگاه ها آگاهی لازم نسبت به مصوبات جلسات را داشته باشند و با پراکنده گویی علاوه بر عدم دستیابی به اهداف، زمان را نیز از دست ندهیم.برچسب ها :