روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 11904
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
تعداد نظرات: ۰

جعبه سیاه هواپیما با نظارت دستگاه قضایی به تهران ارسال شد


جعبه سیاه هواپیما با نظارت دستگاه قضایی به تهران ارسال شد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا، گفت: جعبه سیاه هواپیمای ای تی آر ۷۲ که ۲ روز پیش در ارتفاعات دنا پیدا شد، روز گذشته مهروموم شده و با نظارت و همراهی رابط دستگاه قضایی و بدون هیچ مشکلی به تهران ارسال شد. به گزارش امید مردم، سید علی ملک حسینی با تکذیب هرگونه درگیری […]

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا، گفت: جعبه سیاه هواپیمای ای تی آر ۷۲ که ۲ روز پیش در ارتفاعات دنا پیدا شد، روز گذشته مهروموم شده و با نظارت و همراهی رابط دستگاه قضایی و بدون هیچ مشکلی به تهران ارسال شد.
به گزارش امید مردم، سید علی ملک حسینی با تکذیب هرگونه درگیری فیزیکی بر سر موضوع تحویل جعبه سیاه هواپیما، افزود: تنها در حد اختلاف نظری بین برخی مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان و مسئولان استانی در فرایند تحویل به وجود آمد که در نهایت و با هماهنگی کامل موضوع حل شد.
وی تصریح کرد: با توجه به دستور مقام عالی قوه قضائیه و نیابت قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برای پیگیری امور قضایی و حقوقی سانحه هواپیمایی تهران- یاسوج به ویژه ساماندهی وضعیت جانباختگان دادستانی شهرستان دنا از همان روز نخست حادثه و با هماهنگی دادگستری استان به این موضوع ورود پیدا کرد.
حسینی افزود: تمامی بقایای پیکرهای یافت شده از جانباختگان این سانحه هوایی با نظارت کامل، دقیق و اشراف دادستانی شهرستان دنا بوده و پزشکی قانونی استان نیز در کمترین زمان ممکن کار نمونه برداری و فرآیند احراز هویت این پیکرها را انجام داده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا گفت: محل سقوط هواپیما از نظر جغرافیایی در محدوده شهرستان سمیرم در استان اصفهان است و دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان دنا به صورت نیابتی امور قضایی و حقوقی این سانحه را پیگیری می‌کند.
امروز در شانزدهمین روز از بروز این سانحه ۲۰ نفر از نیروهای امدادی و کوهنوردان به منطقه ومحل سقوط هواپیما اعزام شده‌اند و مشغول جستجو برای یافتن پیکرهای جانباختگان این سانحه هوایی هستند.
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه منطقه را برای انجام عملیات جست و جو مساعد پیش بینی کرده بود.
در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران – یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن ۴۸ ساعت پس از سقوط پیدا شد.
ششمین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که در پانزدهمین روز جست وجو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود دیروز به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.برچسب ها :