روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 12090
تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
تعداد نظرات: ۰

هدیه استاندار و زارعی در روز کارگر / عملیات اجرایی بزرگترین پروژه اقتصادی تاریخ استان بزودی آغاز می شود


هدیه استاندار و زارعی در روز کارگر / عملیات اجرایی بزرگترین پروژه اقتصادی تاریخ استان بزودی آغاز می شود
مراسم روز جهانی کارگر با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و جامعه کارگری در یاسوج برگزار شد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم پتروشیمی دنا بویراحمد را بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ استان خواند و گفت: این پروژه عظیم […]

مراسم روز جهانی کارگر با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و جامعه کارگری در یاسوج برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم پتروشیمی دنا بویراحمد را بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ استان خواند و گفت: این پروژه عظیم با سرمایه گذاری دو میلیارد دلار در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود که تحقق آن توسعه را در کل استان متحول می کند.

علی محمد احمدی با بیان اینکه بزرگترین هدیه برای استان در روز کارگر ، خبر آغاز عملیات اجرایی این پروژه است افزود: عملیات اجرایی بزرگترین پتروشیمی بخش خصوصی کشور بزودی و در آینده ای بسیار نزدیک آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد این پروژه علاوه بر سرمایه گذاری کلان ، حدود ۱۳۰۰ شغل مستقیم در استان ایجاد خواهد کرد که در حل مساله بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد نقش بسزایی خواهد داشت.

مسئول ارشد سیاسی استان از حمایت همه جانبه خود و سایر مسئولان استان از اجرای این پروژه خبر داد و گفت: با تمام قوا از اجرای این پروژه حمایت خواهیم کرد چون با راه اندازی این پروژه عظیم بخش اعظمی از معضل بیکاری در استان حل خواهد شد.

در ادامه ، غلا‌م‌محمد زارعی با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی سال ۹۷ گفت: تمام فکر و برنامه دولت و مجلس حمایت از کار و کارگر است که با حمایت از کار و کارگر تکلیف شرعی و حکومتی که مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال گفتند محقق خواهد شد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ اندیشه‌ای به اندازه اسلام برای کارگر احترام قائل نیست، بیان کرد: کارگران و تولیدکنندگان در شرایط سخت دست از کار و تلاش نکشیدند و برای پیشرفت کشور در برابر مشکلات ایستادگی کرده و تولیدات را ادامه دادند.

وی از آغاز عملیات اجرایی مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: عملیات اجرایی بزرگترین پروژه صنعتی استان با حداقل سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومان معادل سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلار در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: عدد سرمایه‌گذاری در این طرح، عدد بزرگ و سرمایه‌گذاری مهمی است و در برگیرنده تمام ابعاد محیط زیست، صنایع پایین دستی و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم که در شرایط سخت به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه دغدغه ما در زمینه پتروشیمی بویراحمد، وجود یک سرمایه گذار پای کار بود که هم به لحاظ توان مالی و هم تجربه انجام فعالیت های صنعتی جایگاه ویژه ای داشته باشد، اظهار کرد: خوشبختانه سرمایه گذار ایرانی پتروشیمی بویراحمد امتحان پس داده ، خوشنام ، کارآزموده و بومی است و دغدغه توسعه استان را دارد.

زارعی گفت: قطعا مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد با ویژگی هایی که دارد ناجی توسعه مرکز استان خواهد بود و بسیاری از مباحث مربوط به اشتغال، بیکاری، صادرات و غیره در استان را تکان می دهد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس ابراز کرد: این پروژه عظیم را می توان انقلاب اشتغال در مرکز استان دانست که هم در مرحله ساخت و هم در مرحله بهره برداری حجم عظیمی از شغل را برای جوانان متخصص و جویای کار استان ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه «مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد» پس از بهره برداری بیش از ۵ هزار شغل مستقیم ایجاد می کند، عنوان کرد: چنین حجمی از اشتغالزایی در مرکز استان تاکنون سابقه نداشته و به خاطر همین ویژگی هاست که این مجتمع پتروشیمی عظیم ترین و بزرگترین پتروشیمی احداث شده توسط بخش خصوصی در کشور لقب می گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: مجتمع بین المللی پتروشیمی دنا بویراحمد بسیاری از شاخص هایی که استان در آن با مشکل مواجه است را جابجا می کند با این پروژه حجم عظیمی از سرمایه خارجی جذب می شود و پس از بهره برداری هم در حوزه صادرات و تجارت خارجی برای کهگیلویه و بویراحمد محاسن فراوانی دارد.

زارعی در بخش دیگری از سخنان خود به از سرگیری پروازهای فرودگاه یاسوج اشاره کرد و افزود: ۱۰ درصد اعتبارات سازمان هواپیمایی کشور در فرودگاه یاسوج هزینه شده و امروز مجددا پروازهای فرودگاه یاسوج با هواپیمایی جدیدی از سرگرفته شد.

وی ضمن تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان سانحه هوایی تهران-یاسوج گفت: با از سرگیری مجدد پروازهای یاسوج شاهد پروازهای ایمنی باشیم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به کارگران عنوان کرد: نیازهای شما در حد شعار و حرف باقی نخواهد ماند. مسؤولان در تلاش هستند که جایگاه کار و کارگر به معنای واقعی کلمه تحقق پیدا کند./خبردنابرچسب ها :