روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 12182
تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
تعداد نظرات: ۰

۹۰درصد از مجروحان زلزله یاسوج به دلیل استرس آسیب دیدند/ هنگام زلزله در نقاط امن پناه بگیرید


۹۰درصد از مجروحان زلزله یاسوج به دلیل استرس آسیب دیدند/ هنگام زلزله در نقاط امن پناه بگیرید
از ۱۲ اردیبهشت تاکنون ۴۳ زلزله در شهرستان های بویراحمد و دنا رخ داده است که منجر به آسیب دیدگی ۲۸۰ نفر شده است. رئیس مرکز اورزانس ۱۱۵ کهگیلویه وبویراحمد گفت: حدود ۹۰ درصد مجروحان در زلزله های یاسوج و دنا بر اثر استرس و ترس از فرار به خصوص در ساختمان های چند طبقه […]

از ۱۲ اردیبهشت تاکنون ۴۳ زلزله در شهرستان های بویراحمد و دنا رخ داده است که منجر به آسیب دیدگی ۲۸۰ نفر شده است.

رئیس مرکز اورزانس ۱۱۵ کهگیلویه وبویراحمد گفت: حدود ۹۰ درصد مجروحان در زلزله های یاسوج و دنا بر اثر استرس و ترس از فرار به خصوص در ساختمان های چند طبقه آسیب دیده اند.

به گزارش امید مردم، جلال پوران فرد روز یکشنبه در نشست مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وقوع زلزله ۴ ریشتری بامداد امروز در شهر سی سخت افزود: حفظ خونسردی مهمترین نیاز هنگام وقوع زلزله است.

وی اظهار داشت: در صورتی که شخص هنگام زلزله در آپارتمان یا ساختمان چند طبقه ای حضور دارد باید ضمن حفظ خونسردی پس از پایان زلزله بلافاصله از ساختمان خارج شود.

پوران فرد تصریح کرد: در هنگام زلزله شدید شخص باید بلافاصله در مکان های امن ساختمان پناه بگیرد و اگر در ساختمان یک طبقه و نزدیک در خروجی است تا جایی که ممکن است ساختمان را ترک کند.

پوران فرد ابراز داشت: هنگام زلزله در فضای باز از ساختمان و دیوارهای اطراف دور شده و مراقب سقوط اجزای آن باشید.

وی گفت: اگر فرد در حین زلزله در پیاده روها یا ساختمان ها است از سیم ها و تیرهای برق فاصله بگیرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: اگر در اتومبیل هستید نیز باید اتومبیل خود را در کنار خیابان و به دور از تیرها، سیم های برق و پل های هوایی و ساختمان ها در سمت راست خیابان متوقف کند.

۴۳ زمین لرزه از روز ۱۲ اردیبشهت سال جاری تاکنون در سطح شهرستان های بویراحمد و دنا رخ داده است.

بر اثر وقوع زمین لرزه ها ۲۸۰ نفر مصدوم شدند.

از مجموع ۴۳ زمین لرزه رخ داده در این مدت یک مورد بالای ۵ریشتر ، سه مورد بین چهار تا ۵ ریشتر، سه مورد بین سه تا چهار و مابقی نیز کمتر از سه ریشتر بوده اند.