روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 12187
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
تعداد نظرات: ۰

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: شهرک های صنعتی مرده است/ اینجا دارید چه کار می کنید/ آقای بنام بیاید جایمان را عوض کنیم


استاندار کهگیلویه و بویراحمد: شهرک های صنعتی مرده است/ اینجا دارید چه کار می کنید/ آقای بنام بیاید جایمان را عوض کنیم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی ابتکاری، جلسات کارگروه ستاد تسهیل را به جای برگزاری در سالن استانداری در واحدهای تولیدی استان برگزار می کند که جلسه این هفته رفع موانع تولید به بررسی مشکلات واحد تولیدی لبنیات کوه گل اختصاص داشت. به گزارش امید مردم، مدیرعامل شرکت تولید لنبیات کوه گل در ابتدای این […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی ابتکاری، جلسات کارگروه ستاد تسهیل را به جای برگزاری در سالن استانداری در واحدهای تولیدی استان برگزار می کند که جلسه این هفته رفع موانع تولید به بررسی مشکلات واحد تولیدی لبنیات کوه گل اختصاص داشت.
به گزارش امید مردم، مدیرعامل شرکت تولید لنبیات کوه گل در ابتدای این نشست با بیان اینکه از دوران راهنمایی شروع به کار کردیم و در سال ۱۳۷۳ مغازه لبنیاتی راه اندازی کردیم و تا کنون نیز در این زمینه فعالیت می کنیم، گفت: در شرایط مختلف اقتصادی در استان ایستادیم و کارمان را ادامه دادیم ما عاشق کار بودیم و علیرغم تمام مشکلات ماندیم .
اتابک با اشاره به اینکه روزانه بالای سه تا چهار نفر از ما درخواست کار دارند و همه هم مدارک بالای لیسانس و فوق لیسانس هستند بیان کرد: این امر می طلبد که مدیران دست به دست هم بدهند و میهن خویش را آباد کنیم . وقتی مدیران وظیفه محوله را انجام نمی دهند و یا تولید کنندگان کارشان را خوب انجام نمی دهند مشکل ایجاد می شود.
وی افزود: ظرفیت اسمی ۴۰ تن است و ما با ظرفیت کمتر از ۱۰ درصد کار می کنیم. تا خرداد سال گذشته ۷۰ نفر مشغول کار بودند و در حال حاضر ۱۵ نفر هستند.
مدیرعامل این کارخانه تولیدی با بیان اینکه ما در استان گرفتار بروکراسی خاصی هستیم و هر اداره ای برای خودش سیستمی دارد و به ما اهمیت نمی دهند، تصریح کرد: از مجموعه تولیدکنندگان استان بپرسید از چند درصد از مسئولان استانی راضی هستند.
اتابک در پاسخ به درخواست استاندار برای نام بردن از اداراتی که از آنها رضایت ندارند و با آنها دچار مشکل هستند، با اشاره به اینکه آقای استاندار این برای ما تجربه شده است و اگر از اداره خاصی نام بردیم دیگر کارمان تمام است، گفت: خودتان نیز این را خوب می دانید. نمی توانیم از اداره ای نام ببریم چرا که شما فردا از این استان می روید و ما باید تا آخر چوب آن را بخوریم .

مدیرعامل شرکت تولید لبنیات کوه گل افزود: ما این تجربه را در زمان استانداری آقای نیکزاد نیز داریم . چهار ساعت نشستیم صحبت کردیم و کاری را به ما محول کردند که انجام دادیم اما بعد از رفتن آقای نیکزاد تا به امروز داریم چوبش را می خوریم . چوب چیزی را می خوریم که از سوی استانداری اجبار شده بودیم .
اتابک تاکید کرد: آقای استاندار به دستگاههای اجرایی استان دستور بدهید که اگر تولید کنندگان برای انجام کاری وارد دستگاه اجرایی شدند، همکاری کنند.

اگر مشکلاتتان حل نشد، قبل از من آن مدیر می رود
استاندار کهگیلویه وبویراحمد در واکنش به سخنان مدیرعامل کارخانه قول داد که اگر مشکلات این تولید کننده حل نشد، مدیر کم کار قبل از استاندار برود.
مشکل برق این واحد تولید اولین مشکلی بود که علی محمد احمدی آن را خطاب به مدیرعامل شرکت برق استان اینگونه عنوان کرد: « مشکل برق این واحد به گونه ای است که معتقد ند که ولتاژ برق مناسب نیست و خودشان اقدام به خرید ترانس کردند و این ترانس جوابگو نیست و حالا یک ترانس در جلوی درب وجود دارد و مشترکی که از آن استفاده می کند، بهره بردار یک نفر است و به شما مراجعه کرده و مشکل واحد تولیدی را بیان کرده و همکاری نشد و چندین بار مراجعه کرده و شما گفته اید قانونی نیست و یا دست ما نیست و یا مثل همیشه شما یک شانسی دارید نسبت به بقیه مدیران استان که اگر نشد، می گویید مشکل از خوزستان است و صورت مساله را پاک می کنید ».
اینجا شهرک های صنعتی خرابه است
مشکل دیگر واحد تولیدی تامین آب بود که تولید کننده معتقد بود که روزانه به ده هزار لیتر آب نیاز دارد و استاندار نیز به شرکت شهرک صنعتی دستور داد تا به هر شکلی که شده این آب را تامین کند و حتی اگر شده از تانکرهای سیار عشایری استفاده کند و آب را با تانکر جلوی شرکت تحویل دهد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مدیر شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: طبق قانون مدیریت تامین زیر ساخت های شهرکهای صنعتی با شرکت شهرک های صنعتی است.
احمدی افزود: درست است که ما از شرکت آبفا و شرکت برق در این حوزه توضیح می خواهیم اما آقای بنام متولی این امر شما هستید شما وقتی دیدید که آب این شهرک مشکل دارد باید مشاور می گرفتید و یکسال پیش می نشستید و جایگزینی برای وضعیت فعلی در نظر می گرفتید. باید شبکه ایجاد می کردید و باید برای رفع مشکل به اینجا می آمدید، همین طور که حالا آمده اید، اما دیگر وقتش نیست .
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تامین زیرساخت ها با شرکت شهرک های صنعتی است، تصریح کرد: وقتی آب شهرک در مضیقه قرار داد باید اولویت ها را مشخص کنید و تامین آب را در اولویت قرار دهید، شما به عنوان مدیر باید اولویت بندی داشته باشید و هرچند ما مشکلات شما را نیز می دانیم اما شما متولی این امر هستید .
وی با بیان اینکه در استان های دیگر وقتی وارد شهرکهای صنعتی می شوید از خیابانها و فضای سبز و پارکش احساس لذت می کنید، عنوان کرد: اینجا وارد شهرک ها که می شویم مثل اینکه وارد یک خرابه شده ایم، انگار یک شهر مرده است.

یک تانکر آب هم نمی توانید تامین کنید؟
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حالا ما می گوییم که شما منابع نداشتید اما حداقلش این است که شما برای آب و برق واحدهایی که مهم است باید تمهیدات اورژانسی اندیشیده باشید. مثلا امور عشایری از بخش خصوصی تانکر اجاره کرده و آب رسانی می کند اما یک کارخانه با این سرمایه گذاری و این امکانات که در روز یک تانکر ده هزار لیتری نیاز دارد و خودش هم پولش را می دهد؛ شما نمی توانید این را هم تامین کنید. این ها مسایلی است که باید حل شود .
استاندار خطاب به مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گفت: من الان باید در نهاد ریاست جمهوری باشم و برای این مردم پول بیاورم اگر بنا باشد امروز در کوه گل و فردا در فوم باشم سوال من این است که شما اینجا دارید چکار می کنید .
احمدی افزود: بیایید جایمان را عوض کنیم من بشوم مدیر شرکت شهرک های صنعتی و آب و برق و اینها را بیاورم .
وقتی استاندار از مدیران سوال کرد که آیا کسی از شما برای حل مشکلات دعوت کرد ، با جواب منفی روبرو شد مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی نیز گفت که مکاتبه هایی موجود هست اما استاندار با بیان اینکه مکاتبات بی نتیجه به درد نمی خورد تاکید کرد: من یک مدیر خروجی محور هستم و خروجی را می خواهم . تا غروب بشینیم کنار هم چه مشکلی حل می شود.
شرکت شهرک های صنعتی مسئول است
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در زمینه مشکلات برق این واحد تولیدی و انتقادات استاندار از شرکت توزیع برق استان گفت: این مشکل ربطی به خوزستان ندارد و اگر مشکلی هم دارد با ما است و شرکت شهرکهای صنعتی باید زیرساخت های شهرک های صنعتی را فراهم کند.
داود راهزادی افزود: این شهرک جزء اولین شهرکهای صنعتی استان بوده است که با توجه به رشد شهرک و ساختمان سازی در اطراف آن، فکر خط دیگری برای واحدهای تولیدی نکردند و انشعاباتی از شبکه از سرآبتاوه تا شهرک گرفته شده است و وقتی تعمیراتی انجام می شود و خاموشی اتفاق بیفتد، برق شهرک هم قطع می شود و این چیزی است که نمی توانیم انکار کنیم.
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان نیز شرکت شهرکهای صنعتی را متولی شهرکهای صنعتی دانست و گفت: شرکت شهرکها دنبال احیا چاه بود، اعلام نیازی در سال گذشته انجام شد و ما به صورت موقت برای شرکت شهرکهای صنعتی انجام دادیم.
علی لدنی نژاد افزود: ما از شرکت شهرکهای صنعتی درخواست کردیم تعداد کارگاههای صنعتی، تعداد نیرو، نوع کاربری، میزان فضای سبز، اعیان و عرصه احصا شود و مقدار مورد نیاز اعلام شود تا از جای مناسب این جایگزینی و آبرسانی انجام شود .
وی با بیان اینکه برنامه شرکت شهرکهای صنعتی بر احیای چاه و اصلاح شبکه داخلی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: ما منتظر هستیم این اطلاعات را تحویل دهند و آب مورد نیاز را محاسبه کنیم و در یک نقطه مناسب با دبی و فشار مناسب تحویل شرکت شهرکهای صنعتی بدهیم توزیع داخلی و مدیریت داخلی با شرکت شهرکهای صنعتی است.برچسب ها :