روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 12198
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
تعداد نظرات: ۱

مدیران حق خور در صف تغییر!


مدیران حق خور در صف تغییر!
استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز گفت که مدیرانی که در استان استخدام های طایفه ای داشته اند و حق بقیه را خورده اند، شناسایی شده، تغییر کرده و یا در شرف تغییرند. به گزارش امید مردم،  شاید اگر استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این استان کوچک جز همین پایان دادن به بحث استخدام های طایفه […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز گفت که مدیرانی که در استان استخدام های طایفه ای داشته اند و حق بقیه را خورده اند، شناسایی شده، تغییر کرده و یا در شرف تغییرند.
به گزارش امید مردم،  شاید اگر استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این استان کوچک جز همین پایان دادن به بحث استخدام های طایفه ای که با نام های گوناگونی از جمله «تیرتاجیسم، ساداتیسم، فله ای و قوم و خویش نوازی» در دوران استاندار سابق به اوج خود رسید، هیچ کار دیگری انجام ندهد، می توانیم در کارنامه وی نمره قبولی ثبت نماییم.
همه ما یادمان هست که در یکسال پایانی مدیریت موسی خادمی، هر روز لیست بلند و بالایی از قوم و خویش های مدیران و نمایندگان که در ادارات به صورت فله ای جذب شده بودند، منتشر می شد و حتی دیگر کار به جایی رسیده بود که مدیران در پاسخ به انتقادات می گفتند «دلمان خواست».
مدیران حق خوری که نه تنها حق جوانان این استان را خورده بودند و نه تنها بودجه بیت المال را برای خویشان و تبلیغات چی های نمایندگان خرج کرده بودند که بزرگترین کارشان ناامید کردن جوانان از عدالت، استخدام و اشتغال دولتی بود.
آنقدر فضا در زمینه استخدام های طایفه ای آلوده شده بود که حتی نام استاندار و معاون وی هم به عنوان کسانی که پایشان در باتلاق طایفه گرایی رفته بود و برادر و خانم خود را در ادارات بر سر کار برده بودند، مطرح شد و طبیعی بود که وقتی مدیر عالی استان اینگونه عمل کرده، نتواند به مدیران زیردستش کلمه ای در این زمینه بگوید.
برخورد احمدی با مدیران طایفه گرا، تنها برخورد با طایفه گرایی و رانت ناشی از آن نیست، برخورد استاندار با مدیران، برخورد با حق خوری، برخورد با بی عدالتی و برخورد با ناامید کردن مردم در دولت تدبیر و امید بود.
به نام نیروهای شرکتی همین مدیران چه خیانت هایی که به واژه عدالت و استخدام عادلانه نکردند. کسانی بودند که فقط بخاطر جارو کردن ستاد فلان نماینده سر کار دولتی رفتند در حالی که گفته می شد هنوز خدمت سربازی هم انجام نداده اند یا دانشجو هستند و بسیاری از جوانان توانمند این دیار که می توانستند در عرصه اجرایی عرض اندام کنند، پشت در ادارات ماندند. پشت همان کاغذهایی که مدیران در اتاق منشی شان نصب کرده بودند که «استخدام نداریم» اما پشت در خودشان استخدام داشتند، خوبش را هم داشتند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با برخورد فعلی اش و با برخوردهای آتی اش روح امید را به جامعه جوان و البته بیکار این استان دمید و امید که مانعی پیش رویش برای تغییر مدیران حق خور نباشد.

پیمان فرامرزی

انتشار یافته: ۱
  1. اداره برق استان ومیراث فرهنگی باید عوض بشوند اقای استانداربرسی کنید ببینید چه شده است داخل این دو اداره