روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 12200
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
تعداد نظرات: ۰

وزیر ارتباطات: نباید فضا را به سمت منع گفتن حقایق سوق داد/ افکار عمومی نباید دچار خود فیلتری شود


وزیر ارتباطات: نباید فضا را به سمت منع گفتن حقایق سوق داد/ افکار عمومی نباید دچار خود فیلتری شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از نبود سیاست واحد در فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: نباید فضا به گونه ای باشد که مدیران از گفتن حقایق منع شوند. به گزارش امید مردم، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز(چهارشنبه) در آیین رونمایی از طرح ملی دولت همراه افزود: باید حقایق جامعه گفته شود؛ نباید از گفتن […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از نبود سیاست واحد در فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: نباید فضا به گونه ای باشد که مدیران از گفتن حقایق منع شوند.

به گزارش امید مردم، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز(چهارشنبه) در آیین رونمایی از طرح ملی دولت همراه افزود: باید حقایق جامعه گفته شود؛ نباید از گفتن واقعیتها منع شویم.
وی تاکید کرد: افکار عمومی نباید به خود سانسوری سوق داده شوند.
آذری جهرمی بر ضرورت تعیین یک سیاست مشخص درباره فضای مجازی در کشور تاکید کرد و گفت: «نیروهای کشور را در برابر افکار عمومی دم تیر قرار ندهیم.»
وی گفت: اکنون یک بلاتکلیفی در سیاستگذاری بخش رسانه ای کشور مشهود است که باید شفافیت جایگزین آن شود.
آذری جهرمی فیلتر و فیلترشکن را معلول یک دلیل بالاتر یعنی «بلاتکلیفی کشور در تدوین یک سیاست مشخص» دانست و افزود: باید تکلیف همگان در این بخش روشن شود.
عضو هیات دولت، به هفته جهانی ارتباطات (۲۲ تا ۲۷ اردیبهشت) و حاشیه ها و اعتراض های مطرح شده در رابطه با فضای مجازی اشاره کرد و افزود: «مردمی که به میهن خود و رهبر انقلاب علاقه‌مندند، نمایندگان مجلس و دولتمردان را انتخاب می‌کنند؛ از طرفی مجلس منتخب مردم نیز قانونی برای ماهواره تصویب می‌کند، قانون و دستگاه قضا حکم می‌دهد و پلیس نیز اجرا می‌کند با این وجود هم مردم و هم مجلس در مقابل این موضوع مقاومت می‌کنند و آن را نمی‌پذیرند.»
آذرجهرمی بر ضرورت علت یابی این موضوع تاکید کرد و گفت: چنین موضوع هایی از زمان شبکه‌های اجتماعی «اورکات، فیس بوک و وی چت» وجود داشته است؛ بنابراین باید یک سیاست و تکلیف در کشور مشخص شود.
وی در ادامه به ظرفیت‌های موجود برای سیاستگذاری در این زمینه اشاره کرد و افزود: شورای عالی فضای مجازی، مجلس از نظر قانونگذاری و مجمع تشخیص مصلحت نظام به لحاظ سیاستگذاری، ظرفیت‌های موجود هستند؛ دیدگاه‌های ما نیز به صورت شفاف بیان شده است.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: باید حقایق جامعه را مطرح کرد؛ افکار عمومی را نباید به سمتی سوق داد که دچار خودفیلتری شوند.