روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 1551
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۶
تعداد نظرات: ۱
استاندار کهگیلویه و بویراحمد

همراهی و هم‌افزایی باعث توسعه کهگیلویه و بویراحمد می‌شود


همراهی و هم‌افزایی باعث توسعه کهگیلویه و بویراحمد می‌شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم بتوان با همراهی و هم‌افزایی بتوان راه توسعه استان را هموار کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم بتوان با همراهی و هم‌افزایی بتوان راه توسعه استان را هموار کرد
به گزارش امید مردم، سید موسی خادمی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: آبادانی‌های حوزه عمران، صنعت، کشاورزی و… در استان مرهون زحمات تمامی استانداران ادوار این استان بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در زمانی استاندارانی به این استان آماده بودند که حتی یک متر آسفالت و گاز و… در استان وجود نداشت اما امروز شرایط بسیار بهتر شده که البته هنوز رضایت‌بخش نیست، گفت: هر آجری بر آجر گذاشته شد و هر یک متری که آسفالت شده همه حاصل زحمات و انرژی تمام استانداران ادوار این استان است.

وی در ادامه به محورهای مورد بحث هم‌اندیشی استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: همه اعضا به اتفاق بر مناسب نبودن زیرساخت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد تاکید داشتند و همه قبول دارند که شرایط مطلوب نبوده و نیازمند توجه و عنایت ویژه دولتمردان است.

خادمی ادامه داد: مسئولان و مدیران کهگیلویه و بویراحمدی باید مطالبه‌گر باشند تا بتوانند سهم استان را از منابع دولتی برای فراهم کردن زیرساخت‌ها بگیرند.

این مسئول با بیان اینکه استقبال از سرمایه‌گذار و گرفتن مشوق‌های سرمایه‌گذاری و مشخص شدن طرح‌های سرمایه‌گذاری مورد تاکید استانداران ادوار استان بود، گفت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار، موقعیت‌های خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد و باید این حوزه را فعال کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان دارای ظرفیت‌های گردشگری زیادی است و همواره مورد تاکید استانداران بوده، ابراز داشت: این استان هم در اکوتوریسم تاریخی، مذهبی، زیارتی و عشایری و منابع آبی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد.

خادمی در ادامه پیوند منبع آب کهگیلویه و بویراحمد با گردشگری را امری مهم در توسعه استان و رونق استان عنوان کرد و اظهار کرد: توجه به درون‌زا بودن، کشاورزی و دامداری مورد تاکید بوده است.

وی با بیان اینکه ساختار تقسیمات کشوری مناسب نیست و ارتباطات را خوب برقرار نمی‌کند، گفت: از دلایل عدم توسعه نیافتگی استان ساختار نامناسب تقسیمات کشوری است که مورد تاکید اعضا بوده و اگر امکان داشته باشد نیاز است اصلاحاتی نیز در این خصوص صورت گیرد.

خادمی وجود دو منبع مهم جنگل و نفت را از ظرفیت‌های خوب استان و مورد تاکید استانداران ادوار استان عنوان کرد و تصریح کرد: پیوند این دو بخش با استان خصوصا با صنعت نفت مورد تاکید بوده که باید از ظرفیت‌های آن استفاده لازم در توسعه استان صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استفاده از موقعیت استراتژیک استان در بین چند استان دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد بوده، افزود: ایجاد منطقه ویژه در گچساران مورد تاکید بوده که کسانی برای بررسی موضوع از سازمان مناطق آزاد بازدید کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: آمایش استان کهگیلویه و بویراحمد مورد تاکید بوده و فاز اول انجام شده و فاز دوم آن در دست اجرا است. فرهنگ استان از عوامل توسعه نیافتگی آن بوده که افراد و جوانان علاقه زیادی به کارهای اداری دارند و و ورود کمتری به کارهای اقتصادی دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه راهکارها و برنامه‌های خوبی برای توسعه و ارتقای استان از سوی استانداران ادوار استان ارائه شد، گفت: امیدواریم بتوان با همراهی و هم‌افزایی بتوان راه توسعه استان را هموار کرد.برچسب ها :


انتشار یافته: ۱
  1. استانداران ادوار گذشته را آوردند ياسوج که دقيقا چه کارى انجام دهند پناه
    بر خدا خب اگر استانداران ادوار گذشته کارى انجام مى دادند تو همون دوره خودشون انجام مى دادند