- روزنامه‌ی امید مردم - http://www.omidkb.ir -

همراهی و هم‌افزایی باعث توسعه کهگیلویه و بویراحمد می‌شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم بتوان با همراهی و هم‌افزایی بتوان راه توسعه استان را هموار کرد
به گزارش امید مردم، سید موسی خادمی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: آبادانی‌های حوزه عمران، صنعت، کشاورزی و… در استان مرهون زحمات تمامی استانداران ادوار این استان بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در زمانی استاندارانی به این استان آماده بودند که حتی یک متر آسفالت و گاز و… در استان وجود نداشت اما امروز شرایط بسیار بهتر شده که البته هنوز رضایت‌بخش نیست، گفت: هر آجری بر آجر گذاشته شد و هر یک متری که آسفالت شده همه حاصل زحمات و انرژی تمام استانداران ادوار این استان است.

وی در ادامه به محورهای مورد بحث هم‌اندیشی استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: همه اعضا به اتفاق بر مناسب نبودن زیرساخت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد تاکید داشتند و همه قبول دارند که شرایط مطلوب نبوده و نیازمند توجه و عنایت ویژه دولتمردان است.

خادمی ادامه داد: مسئولان و مدیران کهگیلویه و بویراحمدی باید مطالبه‌گر باشند تا بتوانند سهم استان را از منابع دولتی برای فراهم کردن زیرساخت‌ها بگیرند.

این مسئول با بیان اینکه استقبال از سرمایه‌گذار و گرفتن مشوق‌های سرمایه‌گذاری و مشخص شدن طرح‌های سرمایه‌گذاری مورد تاکید استانداران ادوار استان بود، گفت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار، موقعیت‌های خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد و باید این حوزه را فعال کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان دارای ظرفیت‌های گردشگری زیادی است و همواره مورد تاکید استانداران بوده، ابراز داشت: این استان هم در اکوتوریسم تاریخی، مذهبی، زیارتی و عشایری و منابع آبی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد.

خادمی در ادامه پیوند منبع آب کهگیلویه و بویراحمد با گردشگری را امری مهم در توسعه استان و رونق استان عنوان کرد و اظهار کرد: توجه به درون‌زا بودن، کشاورزی و دامداری مورد تاکید بوده است.

وی با بیان اینکه ساختار تقسیمات کشوری مناسب نیست و ارتباطات را خوب برقرار نمی‌کند، گفت: از دلایل عدم توسعه نیافتگی استان ساختار نامناسب تقسیمات کشوری است که مورد تاکید اعضا بوده و اگر امکان داشته باشد نیاز است اصلاحاتی نیز در این خصوص صورت گیرد.

خادمی وجود دو منبع مهم جنگل و نفت را از ظرفیت‌های خوب استان و مورد تاکید استانداران ادوار استان عنوان کرد و تصریح کرد: پیوند این دو بخش با استان خصوصا با صنعت نفت مورد تاکید بوده که باید از ظرفیت‌های آن استفاده لازم در توسعه استان صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استفاده از موقعیت استراتژیک استان در بین چند استان دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد بوده، افزود: ایجاد منطقه ویژه در گچساران مورد تاکید بوده که کسانی برای بررسی موضوع از سازمان مناطق آزاد بازدید کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: آمایش استان کهگیلویه و بویراحمد مورد تاکید بوده و فاز اول انجام شده و فاز دوم آن در دست اجرا است. فرهنگ استان از عوامل توسعه نیافتگی آن بوده که افراد و جوانان علاقه زیادی به کارهای اداری دارند و و ورود کمتری به کارهای اقتصادی دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه راهکارها و برنامه‌های خوبی برای توسعه و ارتقای استان از سوی استانداران ادوار استان ارائه شد، گفت: امیدواریم بتوان با همراهی و هم‌افزایی بتوان راه توسعه استان را هموار کرد.