روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 1814
تاریخ انتشار : ۱ مرداد, ۱۳۹۳ - ۰۳:۵۹
تعداد نظرات: ۴
چالش های فصل آینده تیم شهرداری

باید و نبایدهای تیمداری دوباره شهرداری یاسوج


باید و نبایدهای تیمداری دوباره شهرداری یاسوج
هر چند که شهرداری یاسوج در نحوه تیمداری سال گذشته ضعف هایی داشت اما باید این حق را به شهرداری یاسوج داد که با توجه به عدم همکاری دیگر دستگاهها و مشکلات فراوان مالی تمایلی به تیمداری نداشته باشد.

طبق شنیده ها و از قرار معلوم تیم فوتبال شهرداری یاسوج به احتمال بسیار زیاد امسال در لیگ دو کشور حضور خواهد داشت .
پس از نمایش تاسف بار شهرداری یاسوج در لیگ دسته اول کشور که در نهایت منجر به سقوط این تیم به لیگ دسته دو گردید شهرداری یاسوج با توجه به همه نامهربانی هایی که در طول فصل در حق این تیم شده رسما اعلام کرد که دیگر حاضر به تیمداری نیست.
هر چند که شهرداری یاسوج در نحوه تیمداری سال گذشته ضعف هایی داشت اما باید این حق را به شهرداری یاسوج داد که با توجه به عدم همکاری دیگر دستگاهها و مشکلات فراوان مالی تمایلی به تیمداری نداشته باشد.
وقتی که مدیران وقت اداره متولی ورزش استان کمترین همکاری لازم را چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری با تیم نمی کردند وقتی هیات فوتبال استان علیرغم آگاهی به وضعیت نامناسب مالی شهرداری پا را در یک کفش می کند و مطالبه 5 درصد قرارداد بازیکنان را می کند و اعلام میکند تا طلب هیات در زمینه 5 درصد قرارداد بازیکنان پرداخت نشود اجازه برگزاری مسابقه شهرداری را نمی دهیم و… چه توفعی می توان از شهرداری داشت که خود با هزاران مشکل ریز و درشت دست و پنجه نرم می کند.

آنچه که مسلم است اینکه دولت به جای مانع تراشی در مسیر حضور مردم و ورزشکاران در ورزشگاهها و دشوار نمودن حضور آن ها باید تلاش کند که مردم را به حضور در ورزشگاهها سوق دهد حتی چنانچه اگر نیاز باشد دولت در این زمینه متحمل هزینه های گزاف شود.
حضور جوانان در ورزشگاهها این بارقه امید را در دل مسئولین نگه می دارد که لااقل این مردم وقت شان را در مسیری سالم و صحیح سپری خواهند کرد و هزینه ای که در این مسیر خرج خواهد شد باعث خواهد شد که دولت کمتر مجبور شود هزینه های برای اصلاح و تربیت بزهکاران و خلافکاران برای بازگرداندن آنها به جامعه سالم پرداخت کند.
با یک حساب سرانگشتی اگر بنا را بر این بگذاریم که برای دیدن یک مسابقه فوتبال در شهر یاسوج 5 هزار نفر به ورزشگاهها می آیند و با احتساب پخش زنده مسابقه از تلویزیون به این نتیجه خواهیم رسید که حداقل به اندازه 20 هزار سرگرمی سالم در این استان توزیع شده است و این از مهمترین وظایف دولت است که نظیر این امکانات را برای شهروندان فراهم نماید چرا که این بهترین شیوه استفاده از سرمایه گذاری اندک برای بهره گیری از بازدهی بالا می باشد.
برخی ها از حضور شهرداری یاسوج در مسابقات کشوری ناراحتند
اینکه برخی از تیمداران در یاسوج از حضور تیم شهرداری یاسوج در مسابقات کشوری ابراز ناراحتی میکنند باید از نگاهی دیگر حق را به آنها داد تعطیلی مسابقات استانی در همه رده ها را نمی توان به حضور شهرداری یاسوج در لیگ دو ارتباط داد چرا که حضور یک تیم در مسابقات کشوری علاوه بر اینکه هزاران تماشاگر را به ورزشگاه می کشاند سبب ایجاد انگیزه در بین جوانان و نوجوانان این شهر برای روی آوردن به فوتبال خواهد شد .
ایراد اصلی را تیمداران عزیز باید در جایی دیگری جست و جو کنند جایی که برای اعطای یک مجوز مدرسه فوتبال دو میلیون تومان از تیمداران می گیرند بدون آنکه کمترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را در اختیار آنها قرار دهند وحتی بدون انکه همانند بقیه استان ها مسابقاتی را برای این مدارس فوتبال برگزار نمایند .
ایراد اصلی را باید در جایی جست و جو کنند که برای ورودی مسابقات استان از تیم ها میلیون ها تومان پول می گیرند و کمترین امکانات را در اختیار آنها قرار نمی دهند معلوم نیست که اگر نفت و گاز گچساران و شهرداری یاسوج جاضر به تیمداری نباشند هیات فوتبال استان از کدام عملکرد خود سخن خواهد گفت؟
متاسفانه طی سالیان اخیر مسابقات در رده های سنی به طور کلی به فراموشی سپرده شده است و تنها به مسابقاتی اکتفا می کنیم که برای ما درامد داشته باشد.

چراغ سبز شهرداری را به فال نیک می گیریم
به هر حال ورای این تعاریف نشان دادن چراغ سبز شهرداری یاسوج برای ادامه تیمداری را به فال نیک می گیریم و امیدوار هستیم که دیگر دستگاهها نیز این نهاد را حمایت کنند تا جوانان این شهر بیشتر از این دچار سرخوردگی نشوند از اداره ورزش و جوانان انتظار می رود که با دادن امکانات سخت افزاری همانند زمین تمرین و زمین برگزاری مسابقات، بدون چشم داشت مالی این تیم را حمایت کند چرا که به هر حال متولی ورزش نیز می بایست در این زمینه دستی بر آتش داشته باشد.
اگر بنا را براین باشد که برگزاری یک مسابقه فوتبال کمک شایانی به کم کردن بزهکاری و اعتیاد و سایر ناهنجاری های اجتماعی خواهد کرد پس با این وجود نه تنها از آحاد جامعه بلکه حتی از پلیس محترم نیز این انتظار می رود که نهایت همکاری را با شهرداری یاسوج داشته باشد.
و در آخر اینکه بدون شک عملکرد تیم فوتبال شهرداری یاسوج تاثیر مستقیمی در موفقیت یا عدم موفقیت کاری هیات فوتبال استان خواهد داشت و انتظار می رود که با توجه به بودجه اندک این تیم در سال جاری هیات فوتبال استان در گرفتن درصد قرارداد های بازیکنان تجدید نظر کند و مانند آن مادری نباشد که فرزندش را کتک میزد و می گوید گریه نکن ….
صادق الهی نژاد – امید مردمبرچسب ها :


انتشار یافته: ۴
  1. خداوکیلی گل گفتی من خودم فوتبالیم و کامل این جریانات واقعیت داره این هییت فوتبال دنبال منفعت خودشونن نه تیم یا مردم

  2. وای بر مفسدان وای بر شما از خدا بترسید چرا جلوی چپاولهای این آقایون رو نمیگیرید

  3. دست شما درد نکنه اقای الهی ولی این نوشته فقط قسمتی از ظلم هیات فوتبال استا ن بر ورزشکاران بود

  4. احسن بر آقای الهی نژاد واقعیتهای فوتبال ما همینه امیدوارم دست طمع از تیم شهرداری قطع شود وهمه سهم خواهی را کنار بگذراند تا ادامه کار این تیم به راحتی انجام گیرد.