روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 2175
تاریخ انتشار : ۵ شهریور, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۶
تعداد نظرات: ۴

رکورد جهانی «دو با طناب» در دستان یک یاسوجی


رکورد جهانی «دو با طناب» در دستان یک یاسوجی
یک جوان کهگیلویه و بویراحمدی رکورد جهانی دو با طناب را با طی مسافت 21 کیلومتر در یک ساعت و 47 دقیقه شکست و حالا منتظر ثبت گینس این رکورد است.

یک جوان کهگیلویه و بویراحمدی رکورد جهانی دو با طناب را با طی مسافت 21 کیلومتر در یک ساعت و 47 دقیقه شکست و حالا منتظر ثبت گینس این رکورد است.
به گزارش امید مردم، رئیس هیات ورزشهای روستایی و بازیهای بومی و محلی کهگیلویه و بویراحمد نیز با تأیید این رکورد گفت: ناصر احمدی، ورزشکار هم استانی توانست در رشته دو با طناب مسافت ده کیلومتر را در 49 دقیقه و 5 ثانیه و 50 صدم ثانیه طی کند و رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند.
رحمان همت پور افزود: پیش از این رکورد این رشته با بیش از 86 دقیقه در دست یک کازرونی بود. وی اظهار داشت: همچنین ناصر احمدی در رشته 21 کیلومتر دو با طناب با زمان یک ساعت و 47 دقیقه و 52 ثانیه ، توانست یک رکورد جهانی را از خود برجای بگذارد.
ناصر احمدی، متولد سال 1364 در یاسوج است. و در حال حاضر نیز دانشجوی مدیریت عملیات امداد و نجات است. این ورزشکار ابتدا در سال 1392 به سراغ کشتی می رود اما این رشته را برای خودش جذاب نمی بیند و بعد از 4 ماه کشتی را رها می کند. احمدی برای اولین بار است که توانسته است رکوردی از خود برجای بگذارد و سابقه چندانی هم در ورزش حرفه ای ندارد اما به گفته خودش «خواستن توانستن است» و با یکماه تمرین هم می توان رکورد جهانی به دست آورد. حال گفتگویی را با این ورزشکار ترتیب داده ایم که آنچه در پی می آید حاصل این گفتگوست:
ناصر احمدی به روند تمرینات برای این رکوردشکنی خود اشاره کرد و گفت: یک ماه قبل از ماه رمضان تمرینات فشرده را آغاز کردم و یکماه به صورت کامل تمرین کردم تا جایی که به این اطمینان رسیدم که می توانم رکورد بزنم. وی افزود: بعد از تمرینات توسط آقای همت پور رئیس هیات ورزش های بومی و محلی و آقای ظهرابی از اداره کل ورزش و جوانان استان هماهنگی های لازم به عمل آمد که مسیر و شرایط لازم از جمله حضور نیروی انتظامی و هلال احمر فراهم شد. احمدی با بیان اینکه مسیری که دویدم از سرگچینه یاسوج تا تل خسرو بود، اظهار داشت: پیگیری های لازم برای ثبت این رکورد در جهان، در حال انجام است و امیدواریم با مساعدت و همکاری مسئولان بتوانیم رکورد را ثبت جهانی نمائیم.
این ورزشکار هم استانی با بیان اینکه در حال تمرین برای زدن یک رکورد دیگر است تصریح کرد: قصد دارم رکورد دو با طناب 42 کیلومتر را که هم اکنون با 4 ساعت و 28 دقیقه و 48 ثانیه در دست کریس بارون کانادایی است به دست بیاورم.
احمدی فرهنگسازی در زمینه ورزش را نخستین هدف خود از انتخاب این ورزش خواند و بیان داشت: متاسفانه امروز نقش ورزش در بین افراد جامعه کمرنگ شده است و زندگی ماشینی و آپارتمانی باعث شده تا مردم از ورزش فاصله بگیرند. وی خاطرنشان کرد: طناب زنی یکی از ورزش هایی است که مردم می توانند در هر شرایطی و در هر مکانی آن را انجام دهند ضمن اینکه این رشته ورزشی هزینه زیادی ندارد و تنها خرج آن یک طناب است. که اگر این موضوع در جامعه فرهنگسازی شود باعث سلامت بیشتر اعضای جامعه خواهد شد.
احمدی حمایت از جوانان و ورزشکاران را تنها خواسته خود از مسئولان و متولیان ورزش استان خواند و ابراز داشت: مسئولان استان نیز به خوبی از توانایی های جوانان با استعداد کهگیلویه و بویراحمد آگاهند اما فراهم نبودن زیرساخت ها باعث شده است که این استعداد ها رشد پیدا نکند که مسئولان باید به فکر افزایش زیرساخت های ورزشی در استان باشند.
این ورزشکار افزود: ما می توانیم همگام با سایر جوانان و با راهنمایی پیشکسوتان نام کهگیلویه و بویراحمد را در سطوح مختلف ملی و نام ایران را در رده های جهانی مطرح کنیم به شرطی که شرایط برای تمرین، مسابقات و… فراهم و آماده باشدبرچسب ها :


انتشار یافته: ۴
  1. افرین بر اقای احمدی واقعا باعث افتخار است که یک یاسوجی و هم استانی بتواند رکورد جهانی بیاورد باید از چنین افرادی حمایت مالی شود تا زمینه رشد ورزشی انان فراهم کردد

  2. باتشکر مااز اقای احمدی حمایت می کنیم وایشان را از صمیم قلب دوست داریم چون برای کشور افتخار افریدند

  3. از کلییه افتخار افرینان ورزشی تشکر می کنیم خصوصا از قهرمان دوبا طناب استانی اقای احمدی

  4. اقای احمدی باعث افتخار برای همه ی ما می باشد که توانستید رکورد به این مهمی را ثبت کنید امید وارم انها که دست اندر کار هستند بتوانند از شما حمایت کنند . تا زمینه ساز افتخارات بیشتر باشند