روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 290
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۳
تعداد نظرات: ۱

جشنواره برفی دنا


جشنواره برفی دنا
برگزاری چنین جشنواره هایی زمینه های لازم را برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم میکند .

به مناسبت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دومین جشنواره منطقه ای برف با حضور 108 شرکت کننده از استان های فارس ،بوشهر ،چهارمحال بختیاری ،اصفهان ،خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد در پیست اسکی کاکان واقع در 18 کیلومتری یاسوج برگزار شد.
  به گزارش امید ،  مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه  اظهار داشت:دومین جشنواره برف که  با حضور ۲۷ گروه مجسمه ساز و برف پیما در قالب تیم های چهار نفره از استان‌های اصفهان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال بختیاری، فارس وکهگیلویه‌ و بویراحمد برگزار گردید  و شرکت کنندگان در رشته های اسکی ، مجسمه سازی، برف‌پیمایی، عکاسی و بازی های بومی با هم رقابت کردند.
محمود باقری  افزود:علاوه بر مسابقات اسکی حرفه ای و مجسمه سازی ، در دو بخش حرفه ای و غیر حرفه ای راهپیمایی در برف ویژه آقایان و بانوان و بازی های بومی و محلی ،مسابقه طرح سوال از سوی میراث فرهنگی و همچنین تهیه غذای های سنتی  از مهمترین برنامه های این جشنواره بود.
وی تاکید کرد:در خیلی از کشورهای جهان،  صنعت گردشگری یکی از مهمترین منابع درامد مالی برای آنها به حساب می اید و استان کهگبلویه و بویراحمد برای جذب گردشگر از ظرفیت های بالقوه  ای  برخوردار است که  با ایجاد زیر ساخت ها و  اطلاع رسانی  می توان  زمینه های لازم را برای ورود گردشگران داخلی و خارجی  بیش از پیش   فراهم کرد.
محمود باقری هدف از برگزاری دومین جشنواره برف را معرفی طبیعت بکر و منحصر بفرد استان کهگیلویه و بویراحمدعنوان کرد و گفت:  برگزاری چنین جشنواره هایی زمینه های لازم را برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم میکند .
در این جشنواره از تمبر یادبود دومین جشنواره برف در پیست اسکی کاکان رونمایی شد
در پایان این جشنواره نفرات اول تا سوم معرفی شدند و موردتجلیل واقع شدند.
در بخش اسکی بزرگسالان رضا وفا از استان فارس اول شد و آرتین و آرمین بالش زر از استان  کهگیلویه و بویراحمد دوم و سوم شدند.
در اسکی جوانان علیرضا احمد پور و صادق بینکائی از استان فارس اول و دوم شدند و آرمین بشارتی از استان کهگیلویه و بویراحمد سوم شد.
در اسکی بانوان مریم حق بین از استان کهگیلویه و بویراحمد اول شد و مریم زارع پور از استان فارس و نسترن تاج الدینی از استان کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب دوم و سوم شدند .
دربخش مجسمه سازی حرفه ای نیز چهار گروه شامل دو گروه از استان چهارمحال و بختیاری و دو گروه از استان کهگیلویه وبویراحمد حائز رتبه های برتر این جشنواره شناخته شدند.

صادق الهی نژادبرچسب ها :


انتشار یافته: ۱
  1. جشنواره برفی یک نصف روز با شرکت خواص و مدیران کل
    اسمش میذاشتن جشنواره تفریح مدیران بهتر نبود