روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 4614
تاریخ انتشار : ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۲
تعداد نظرات: ۱
نوبخت:

وضعیت کهگیلویه و بویراحمد از نظر شاخص های توسعه مطلوب نیست


وضعیت کهگیلویه و بویراحمد از نظر شاخص های توسعه مطلوب نیست
معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از بازنگری در طرح نظام پرداخت هماهنگ حقوق و دستمزد کارکنان دولت خبرداد. به گزارش امید مردم، محمدباقر نوبخت در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت مصمم به اجرای رتبه بندی فرهنگیان و رفع مشکلات معیشتی و رفاهی این قشر است. وی […]

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از بازنگری در طرح نظام پرداخت هماهنگ حقوق و دستمزد کارکنان دولت خبرداد.
به گزارش امید مردم، محمدباقر نوبخت در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت مصمم به اجرای رتبه بندی فرهنگیان و رفع مشکلات معیشتی و رفاهی این قشر است.
وی بیان کرد: لایحه رتبه بندی فرهنگیان طی ماه های آینده انجام و تا مهر ماه اجرا خواهد شد.
نوبخت اظهار داشت: دردولت یازدهم جهت گیری مثبتی درتمامی حوزه ها به وجود آمده است.
معاون رییس جمهور از در حال تهیه بودن برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور خبر داد و افزود: تمامی استان ها نیز باید در اسرع وقت برنامه جامع توسعه ای خود را در این راستا آماده و به سازمان برنامه ریزی کشور ارائه دهند.
نوبخت از تدوین ساختار سازمانی مدیریت برنامه ریزی کشور در استان های مختلف خبر داد و گفت: سازمان های مدیریت در استان ها موظف هستند نهایت همکاری و هماهنگی را با استاندار به عنوان مقام عالی دولت داشته باشند.
معاون رییس جمهور همچنین بر عزم دولت برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد و اظهار داشت: از هر برنامه‌ای که منجر به توسعه و ارتقاء جایگاه استان کهگیلویه و بویراحمد شود، حمایت می‌کنم.
وی افزود: دولت نسبت به ارتقاء استان کهگیلویه و بویراحمد احساس مسئولیت می‌کند و از این فرصت استثنایی باید برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده شود تا منجر به جبران عقب‌ماندگی تاریخی استان گردد.
نوبخت گفت: توسعه کشور بدون توسعه استانها شکل نمی گیرد و توسعه در توازن، تعادل و عدالت بوده و افزایش اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد حق این استان است.

وضعیت کهگیلویه و بویراحمد از نظر شاخص های توسعه مطلوب نیست

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: وضعیت کهگیلویه و بویراحمد از نظر شاخص های توسعه مطلوب نیست. محمدباقر نوبخت در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مناطق محروم به ویژه کهگیلویه و بویراحمد دارد.
وی بیان کرد: این استان با داشتن طبیعت بکر و زیبا، تولید نفت و مردمانی میهمان نواز، ظرفیتهای زیادی برای توسعه دارد و اکنون حرکت مثبتی شکل گرفته است.
نوبخت با اشاره به بیشترین تولید نفت در این استان پس از خوزستان گفت: کهگیلویه و بویراحمد می تواند جایگاه خوبی در صنایع وابسته به نفت داشته باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور توسعه این استان را نیازمند برنامه دانست و اظهار داشت: فرصت ها کوتاه است و نباید برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد زمان را از دست داد.
وی با بیان اینکه در حال تدوین برنامه ششم توسعه هستیم، افزود: صاحب نظران این استان برای توسعه آن برنامه تدوین کنند و ما نیز این برنامه را به عنوان چارچوب توسعه این استان در برنامه ششم قرار می دهیم.
نوبخت تصریح کرد: رئیس جمهور هم بارها نسبت به رفع محرومیتهای کهگیلویه و بویراحمد سفارشات لازم را داشته است.
معاون رئیس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به احقاق حق ملی در مذاکرات هسته ای و آزاد شدن منابع کشور گفت: در دولت گذشته طی یکسال ۱۱۸ تا ۱۲۰ میلیارد دلار درآمد نفتی وجود داشت اما ما به زحمت سه تا چهار میلیارد دلار درآمد داریم.
وی با بیان اینکه کشور را با این میزان درآمد اداره می کنیم، اظهار داشت: اگر منابع کشور آزاد شود، برای توسعه یافتگی به خصوص در مناطق توسعه نیافته هزینه می شود.
نوبخت با اشاره به توجه ویژه دولت به این استان گفت:  در سالهای ۹۲ و ۹۳ اعتبارات این استان دو برابر رشد داشته است.
وی همچنین از ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی در دو بخش کشاورزی و صنعت با نرخ سود ۱۰ و ۱۲ درصد به این استان خبر داد و گفت: نرخ سود تسهیلات برای این استان در بخش صنعت ۹ درصد و در بخش کشاورزی شش درصد کاهش یافته است.برچسب ها :


انتشار یافته: ۱
  1. منتقد و طرفدار احمدي نژاد

    در خبر ها شنيدم كه پل چهارم بشار را كلنگ زني كرده است و بنده بعنوان منتقد خواستم از مسئولين از جمله جناب استاندار و مدير كل راه سئوال كنم كه مگر پل سوم بشار با پيشرفت فيزيكي بالاي 75 درصد را از دولت قبل تحويل نگرفته ايد ؟ و بعد از دوسال هنوز از اجراي دال آن عاجز هستيد و بنابراين اين كلنگ زني چه معني دارد واقعا خودتان را مسخره كرده ايد يا مردم رامسخره مي كنيد