روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 4786
تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۸
تعداد نظرات: ۲
رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:

آمارهای مصرف آب در بخش کشاورزی استان اشتباه است


آمارهای مصرف آب در بخش کشاورزی استان اشتباه است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۵۰ درصد آب کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود. به گزارش امید مردم، جعفر گوهرگانی در جلسه بررسی شاخص‌های معدنی و زمین‌شناسی استان که با حضور نمایندگان سازمان زمین‌شناسی کشور در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: کشاورزان از گذشته تاکنون زبان دفاع از خود […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۵۰ درصد آب کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

به گزارش امید مردم، جعفر گوهرگانی در جلسه بررسی شاخص‌های معدنی و زمین‌شناسی استان که با حضور نمایندگان سازمان زمین‌شناسی کشور در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: کشاورزان از گذشته تاکنون زبان دفاع از خود را نداشته‌اند و برخی آمارها تکیه کلام مشاوران در کشور شده است که این آمارها اشتباه هستند.

وی با بیان اینکه آمارهایی که در زمینه مصرف آب در بخش کشاورزی در استان ارائه می‌شود اشتباه است، افزود: این آمارها می‌گویند که 88 درصد آب استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که من به عنوان کارشناس کشاورزی و مسئول کشاورزی استان این آمار را رد می‌کنم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تنها 50 درصد آب کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

گوهرگانی با انتقاد شدید از اینگونه آمارها در زمینه کشاورزی استان خاطرنشان کرد: به عنوان مثال آبی که صنعت نفت گچساران و منازل وابسته به آن مصرف می‌کند دوبرابر آب مصرفی در بخش کشاورزی در این شهر است.

وی با بیان اینکه برخی از آمارهایی که در استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسات رد و بدل می‌شوند غلط هستند ، بیان کرد: این آمارها جایگاه درستی ندارند و انحراف معیار بالایی دارند.برچسب ها :


انتشار یافته: ۲
  1. با عرض سلام
    از آقای دکتر خواهشمندم مساحت جنگلهای استان را که در حوزه کاری دستگاه ایشان میباشد یکبار برای همیشه اعلام نمایند و آمار آب را به شرکت آب منطقه ای واگذار نمایند.

  2. با عرض سلام
    از آقای دکتر خواهشمندم مساحت جنگلهای استان را که در حوزه کاری دستگاه ایشان میباشد یکبار برای همیشه اعلام نمایند و آمار آب را به شرکت آب منطقه ای واگذار نمایند…