روزنامه‌ی امید مردم
امروز : پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 5695
تاریخ انتشار : ۲ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
تعداد نظرات: ۰
هزار وعده خوبان یکی وفا نکند؛

آقای استاندار عذرخواهی کنید


آقای استاندار عذرخواهی کنید
سال 1392 بود که انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شد و حسن روحانی با تیم انتخاباتی خود، وعده رهایی از مشکلات و حل آنان را با شعار تدبیر و امید برای مردم به ارمغان آورد و این مردم بودند که بار دیگر پر شورتر از گذشته به پای صندوق های رای رفتند تا از […]

سال 1392 بود که انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شد و حسن روحانی با تیم انتخاباتی خود، وعده رهایی از مشکلات و حل آنان را با شعار تدبیر و امید برای مردم به ارمغان آورد و این مردم بودند که بار دیگر پر شورتر از گذشته به پای صندوق های رای رفتند تا از یک سو به مقبولیت و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی که با خون خود آبیاری کرده بودند و این روزها به درخت تنومندی تبدیل شده است که هیچ کس اعم از دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی حتی جرات تنه زدن به آن را ندارند، رای داده و از سوی دیگر وعده های انتخاباتی حسن روحانی را مورد پذیرش قرار دهند و احساس کنند که بهترین گزینه برای حل مشکلات و معضلات کشور در این دوره زمانی می باشد. بعد از انتخابات ریاست جمهوری بود که قطار مدیران گذشته در ایستگاههای مختلف توقف نمود و مدیران گذشته را یکی پس از دیگری بدون توجه به شایسته سالاری پیاده نموده و افراد جدیدی را که با تفکرات دولت همخوانی بیشتری داشتند سوار بر قطار مدیریتی کشور نمایند. استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این مقوله خارج نبود و پس از پیاده شدن مدیریت ارشد استان و انتصاب استاندار جدید، پروسه تغییر مدیران یکی پس از دیگری نهایی گردید.
به گزارش امید مردم، موسی خادمی که از همان روزهای اول به لحاظ بومی بودن بر مشکلات، معضلات و نارسایی های استان از یک طرف و پتانسیل ها و ظرفیت های بومی در مناطق مختلف استان از سوی دیگر آگاه بود، شعار توسعه برای استان را انتخاب نمود و تلاش کرد تا این شعار را به عنوان اساس کار خویش قرار دهد و در این راستا و در جهت عملی کردن این شعار، به تغییرات گسترده مدیران در تمام سطوح در استان اقدام کرد. هر چند که در همان روزها نیز انتقادات شدیدی نسبت به گزینش مدیران مطرح می شد. هر چند که دماسنج های تغییرات، بالا بودن رنگ قرمز و خطر را نشان می داد اما این افراد در عمل دیده نشده بودند و نقد آنان صحیح و منطقی به نظر نمی رسید.
مدیران انتخابی اقای استاندار از همان روزهای اول شمشیر را از رو بسته و علت همه بدبختی ها، مشکلات و معضلات استان را مدیران قبل از خود می دانستند و در تلاش بودند تا این افراد را ناکارآمد، بی برنامه و در یک کلام ناموفق جلوه دهند و وعده رهایی از مشکلات را بیان کنند. استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد نیز که تازه به این سمت منصوب شده بود در جلسات متفاوت با مطرح کردن مباحث علمی و آکادمیک در تلاش بود تا تیم مدیریتی خود را دارای برنامه و هدف نشان دهد و برآیند این برنامه را توسعه همه جانبه استان قلمداد کند. حال بعد از گذشت دوسال از مدیریت موسی خادمی در استان، وقت آن رسیده است تا عملکرد تیم مدیریتی وی مورد نقد و بررسی قرار گیرد. وقت آن رسیده است تا استاندار محترم از اتاق تو در توی استانداری با چندین رئیس دفتر که اگر بخواهی به او برسی باید هفت خان رستم را طی کنی بیرون بیاید و نتیجه عملکرد تیم مدیریتی خود را در نزد افکار عمومی و مردم که صاحبان واقعی این انقلاب و نظام هستند، ببیند. وقت آن رسیده است تا استاندار محترم و تیم مدیریتی او به بررسی و نقد عملکرد خویش بپردازند و بخاطر تمام کوتاهی ها و سهل انگاری ها، از مردم عذرخواهی کنند. هر چند که در گزارشات رسمی که از تیم مدیریتی اقای استاندار منتشر گردید اغلب مدیران عملکرد خود را خوب و عالی توصیف کرده اند و معتقد بودند که عملکرد آنها نیازی به عذرخواهی ندارد و کاری نکرده اند که بخاطر آن از مردم عذرخواهی کنند اما با مراجعه به آمارهای منتشره شده در رسانه ها احساس می شود وضعیت کلی توسعه در استان در مرز خطر و همانند پرواز بر روی جهنم است.
آقای استاندار نیک می داند که بالا بودن نرخ بیکاری در استان که به قول نماینده کهگیلویه از مرز 30 درصد گذشته است یعنی چه؟ او خوب می داند که بیکاری یکی از عوامل اصلی ناهنجاری و معضلات اجتماعی است و باید گفت که بیکاری 30 درصدی و شاید هم بیشتر، نتیجه و ثمره عملکرد تیم مدیریتی اقای استاندار بوده است. از این مقوله می توان نتیجه گرفت که اشتغال در استان نیز به میزان بالا رفتن بیکاری، کاهش یافته است. صنایع راکد شده و شهرکهای صنعتی استان به شهر ارواح شباهت بیشتری دارد. همان چند درصد از صنایع استان که با هزاران مشکل هنوز به خاک بدبختی نیفتاده اند نیز با کمترین ظرفیت کاری خود مشغول فعالیتند و شاید فقط بخاطر اینکه صاحبان این صنایع بین زمین و آسمان گیر کرده اند و نمی دانند چه کار کنند.
آقای استاندار، وضعیت آموزشی در استان نیز مطلوب نیست و در آخرین رده های قبولی در کنکور قرار داریم . هنوز نتوانسته ایم ارتباط بین صنعت و دانشگاه را ایجاد کنیم و دیوار بی اعتمادی بین صنعت و دانشگاه در استان روز به روز محکم تر می شود. آمارهای طلاق روز به روز افزایش می یابد به طوری که افزایش 34 درصدی طلاق در نیمه اول سال توسط مدیران استان اعلام شده است. آمارهای خودکشی را نیز حتما به نظر حضرتعالی رسانده اند و بهتر از ما می دانید. چهره رنگ و رو رفته شهرهای استان را نیز قطعا دیده اید و غبار غم ، یاس و ناامیدی را از بلوارها و خیابانهای شهرهای مختلف استان حتما به خاطر دارید اگر همانند مدیران کشوری که به استان می آیند از بلوارهای رنگ و رو داشته استان و یا در تکه ای از پارک های مرکز استان که هنوز سرسبز هستند عبور نکنید و بگویید وضعیت خوب است. آمار تصادفات جاده ای و نقاط حادثه خیز استان که خود حدیث مفصلی دارد را نیز حتما شنیده اید. وضعیت نامناسب بهداشت محیط در اماکن و اغذیه فروشی های شهرهای متفاوت استان را اگر ندیده اید، قطعا برایتان تعریف کرده اند. وضعیت بهداشتی نامناسب نانوایی ها و کیفیت پایین نان را که قطعا می دانید. نارضایتی ارباب رجوع و سردرگمی آنها در راهروهای ادارات به حدی شده است که وضعیت مناسبی را نشان نمی دهد.
آقای استاندار، به نظر می رسد آمارهایی که از وضعیت استان در زمینه های متفاوت به شما ارائه می شود نمی تواند کاملا صحیح باشد و قطعا برای برنامه ریزی نیاز به آمارهای دقیق دارید. اگر ما را به خاطر واقعیت گویی متهم به سنگ اندازی در راه توسعه استان نمی کنید، برای پی بردن به واقعیت های توسعه ای استان، از هفت خان رستم جدا شوید و به صورت سرزده به میان مردم بیایید و پای درد و دل های آنها بنشینید. شاید بگویید که جلسات عمومی را با مردم برگزار می کنیم اما خودتان نیز نیک می دانید که این جلسات دردی از دردهای توسعه ای استان را درمان نمی کنند هر چند برای ارائه گزارش کار خوب است اما ثمره و میوه آن توسعه همه جانبه استان نیست.
اقای استاندار تا دیر نشده است و تا چند روزی که از مدیریت شما باقی مانده است از پشت درهای همیشه بسته و محصور شده بیرون بیایید و با مشکلات و معضلات مردم آشنا شوید. شاید بتوانید گرهی از مشکلات توسعه ای استان را باز کنید. در پایان از شما می خواهیم به خاطر تمام سهل انگاری ها و عملکرد نامناسب تیم مدیریتی استان که در آمارهای ارائه شده مشخص است، از مردم عذرخواهی کنید.

 

پوریا بامشاد- امید مردمبرچسب ها :