روزنامه‌ی امید مردم
امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 6318
تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۳
تعداد نظرات: ۳

علت عجیب و غریب افزایش بیکاری در استان از زبان مدیرکل کار


علت عجیب و غریب افزایش بیکاری در استان از زبان مدیرکل کار
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان علت افزایش بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد را کتمان اشتغال از سوی افرادی دانست که تسهیلات دریافت کرده اما خود را بیکار معرفی می کنند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد از ۳۰.۳ درصد در […]

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان علت افزایش بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد را کتمان اشتغال از سوی افرادی دانست که تسهیلات دریافت کرده اما خود را بیکار معرفی می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد از ۳۰.۳ درصد در سال ۹۳ به ۳۴.۵ درصد در سال ۹۴ افزایش یافت.

به گزارش امید مردم، صابر مظاهری در نشست شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نرخ بیکاری در این استان از ۱۴٫۸ درصد در سال گذشته به ۱۷٫۷ درصد در سال جدید رسید.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان از ۳۰٫۳ درصد در سال ۹۳ به ۳۴٫۵ درصد در سال ۹۴ افزایش یافت، افزود: طبق آمار ارئه شده بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی نیز مربوط به این استان بود یعنی میل به افزایش کار در استان ما روند پرشتابی داشته است.

مظاهری یکی از دلایل افزایش نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد را عدم کشش بازار این استان عنوان و بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی بیش از ۴ درصد افزایش یافته است اما بازار کار استان توانایی پوشش افراد جویای کار را نداشته است.

وی تصریح کرد: افزایش بیکاری در این استان قابل کتمان نیست، اما این افزایش به شدتی نیست که در برخی آمارها ارائه می‌شود، زیرا برخی افرادی که تسهیلات دریافت کرده و به کار مشغول شده‌اند کتمان حقیقت کرده و هنوز خود را بیکار معرفی می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رشد روزافزون مراکز آموزش عالی در این استان، گفت: بسیاری از افرادی که از این مراکز فارغ‌التحصیل می‌شوند به دنبال شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود هستند و به راحتی قادر به انجام کارهای ساده مانند کشاورزی یا کار ساختمانی نیستند که این عامل هم یکی از علل افزایش نرخ بیکاری در این استان است.

مظاهری عنوان کرد: از سوی دیگر مشاهده می‌شود برخی افراد که تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کرده و شاغل شده‌اند کتمان حقیقت کرده و هنوز خود را بیکار معرفی می‌کنند که این مورد یکی از علل ارائه آمارهای غیرواقعی در خصوص میزان بیکاری است.

وی با بیان اینکه این افراد شغل آزاد را به نوعی بیکاری می‌دانند، کاهش چشمگیر فعالیت در بخش مسکن استان را از دیگر دلایل افزایش نرخ بیکاری در این استان دانست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزایش نرخ بهره بانکی را از دیگر علل افزایش بیکاری دانست و گفت: این عامل در بخش صنعت و تولید ما دخیل بوده و استقبال از دریافت این تسهیلات را کاهش داده است.برچسب ها :


انتشار یافته: ۳
 1. ۱ !!!! کار کشاورزی و کار ساختمانی جز کارهای ساده است??!!!
  ۱ !!!این بابا فکر میکنه به هر کی ۲ میلیون وام دادند دیگه تونسته یه کارگاه صنعتی راه بندازه!!!
  ۳!!! بیکاری قابل کتمان نیست دم غروب بیا تو سطح هر شهر جوانان علاف تحصیلکرده و خدمت مقدس!!!!!!!!! رفته را میبینی و میبینی که بیکاری قابل کتمان نیست!!!!

 2. راست می گه بیکاری باید به ۱۰۰ درصد برسه تا مسوولین تازه باورکنند که بیکاری هست شاید هم در خانواده خودشان بیکار ندارند تا بدانند که چقدر بیکار داریم

 3. شما چرا اینقد به فکر توجیه مردم هستید؟ آیا اجازه می دهید بچه های خودتون با مدرک لیسانس و بالاتر کارگری کنند؟ بالاخره این را می دانیم که خدایی هست!


 • dena
  pars
 • error: Content is protected !!