روزنامه‌ی امید مردم
امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 7304
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
تعداد نظرات: ۲

سرویس های بهداشتی؛ پاشنه آشیل گردشگری در پایتخت طبیعت ایران/ استیضاح شهردار و استعفای دسته جمعی شورای شهر کمترین کاری است که می توانید انجام دهید


سرویس های بهداشتی؛ پاشنه آشیل گردشگری در پایتخت طبیعت ایران/ استیضاح شهردار و استعفای دسته جمعی شورای شهر کمترین کاری است که می توانید انجام دهید
امید مردم ؛ دریکی از سفرهای استانی هیات دولت بود که شهرداری یاسوج با همراهی و همکاری رسانه ها عنوان « پایتخت طبیعت ایران» را برای شهر زیبا و طبیعی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و تبلیغ نمودند به طوری که زمان زیادی طول نکشید که این نام برای شهر یاسوج در کشور […]

امید مردم ؛ دریکی از سفرهای استانی هیات دولت بود که شهرداری یاسوج با همراهی و همکاری رسانه ها عنوان « پایتخت طبیعت ایران» را برای شهر زیبا و طبیعی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و تبلیغ نمودند به طوری که زمان زیادی طول نکشید که این نام برای شهر یاسوج در کشور بر سر زبانه ها افتاد و باعث گردید تا هموطنان با جاذبه های گردشگری و طبیعی این منطقه بیشتر اشنا  شوند و از سوی دیگر توقعات و انتظارات منطقی و حداقلی از مسوولین پایتخت طبیعت ایران بالا رود.

به گزارش امید مردم؛  شهر یاسوج که از مواهب طبیعی و خدادادی فراوانی بهره برده است نیز از این نامگذاری ذوق زده شد به طوری که شاید باور کرده بود که از سوی مسوولین دستی به سر و رویش کشیده شود  تا در برابر میهمانانش شرمنده نباشد. مواهب طبیعی و خدادادی یاسوج به اندازه ای فراوان بوده است که اگر دست مسوولان بی تدبیر از سر آن کوتاه می شد شاید وضعیتی بهتر از وضعیت کنونی داشت به طوری که مسولان ارشد استانی نیز این موضوع را به خوبی درک کرده اند و استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مراسم روز یاسوج که از سوی شهرداری این شهر در سالن شهید ایزدپناه یاسوج برگزار شده بود به این مهم اشاره کرد و از مسولین خواست تا اگر نمی توانند برای یاسوج کاری کنند حداقل آن را خرابتر نکنند.

آری پایتخت طبیعت ایران که از اطراف با رودخانه های پر آب محاصره شده و در قسمت  های دیگر نیز جنگل، چشمه و آبشارهای زیبا آن را در برگرفته اند همانند نگینی در جنوب است که می تواند به روی گردشگران و مهمانانش در زمان های متفاوت سال لبخند بزند و پذیرای آنان باشد.

اما بی تدبیری مسوولان چه بر سر یاسوج آورده است که اینگونه از شرمساری در برابر میهمانانش سر به زیر آورده است و دیگر لبخندی بر لب ندارد.

مسوولینی که صرفا در جلسات مختلف کلمات و جملات کلیشه ای را یاد گرفته اند و برای به دست گرفتن میکروفون از هیچ کوششی دریغ نمی کنند تا بگویید « من آنم که رستم بود پهلوان» و جملات کلیشه ای و بدون برنامه ریزی اش را با عکس های قدو نیم قد و از زوایای متفاوت در رسانه ها درج نمایند و گاهی نیز برخی از خبرنگاران با جملات وصف نشدنی آنان را بستایند و حتی شرمساری پایتخت طبیعت را نیز به روی خود نیاورند. مسوولانی که متاسفانه نه براساس شایسته سالاری که بر اساس رابطه های پیدا و پنهان بر صندلی های راحت مدیریتی تکیه زده اند و بدون از آنکه برنامه ای برای بهبود وضعیت داشته باشند به روزمرگی افتاده اند. البته این ایراد و اشکال تنها بر این مدیران نیست چرا که سیاست تسامح و تساهل مدیریت ارشد استان در برخورد با این مدیران ضعیف باعث شده است تا دیگر به فکر بازسازی و بهبود وضعیت نباشند و شاید اصطلاح معروف «این نیز بگذرد» را در ذهن و فکر این مدیران حلاجی کرده باشد. تجربیات مسوولان استانی از وضعیت گردشگری پایتخت طبیعت استان در تعطیلات عید فطر گذشته و همچنین تعطیلات نوروزی و تابستانی نیز نتوانست هشداری برای بیدار شدن این مسولان باشد و سخنان نماینده ولی فقیه در استان در هشدار به مسولان نیز ره به جایی نبرد تا پایتخت طبیعت ایران این بار نیز همانند گذشته وشاید  بیشتر از آن عرق شرم را بر جبین خود ببیند و با سرافکندگی میهمانش را پذیرایی نماید و از این سرافکندگی حتی نتواند به بدرقه آنان برود.

شهرداری یاسوج که در جلسات متفاوت از بهبود وضعیت استقبال و پذیرایی از میهمانان و گردشگران سخن می گفت و وعده افتتاح پارک های ۴۰ هکتاری را به مردم می داد از جمع آوری زباله های برجای مانده از میهمانان پایتخت طبیعت ایران درمانده است و دیگر نمی تواند کاری انجام دهد. صف های طویل سرویس های بهداشتی در پارک های یاسوج و آبشار لکه ننگی بود که بر دامن شهرداری و شورای شهر یاسوج نشست و تا مدتها این لکه پاک نخواهد شد و این خاطره تلخ و زشت از ذهن گردشگرانی که ۴۰ دقیقه و شاید هم بیشتر در صف سرویس های بهداشتی – نه بهداشتی-  ایستاده بودند به این راحتی پاک نخواهد شد. آقایان شورای شهر و شهرداری از قبل وضعیت نامناسب سرویس  های بهداشتی در اماکن گردشگری شهر را به خوبی می دانستند و بارها در جلسات متفاوت در باره این موضوع بحث و تبادل نظر کردند اما چه شده است که شهرداری و شورای شهر یاسوج تا کنون نتوانسته اند به این وضعیت نامناسب سروسامان دهند. شماهایی که نمی توانید وضعیت سرویس های بهداشتی در شهر را سروسامان دهید با چه رویی در برابر موکلان خود می ایستید و عنوان عضویت در شورای شهر را یدک می کشید. شهرداری یاسوج که از سروسامان دادن به فضای سبز و ایجاد چند چشمه سرویس بهداشتی درمانده است چگونه می خواهد شهر را اداره کند. به نظر می رسد وضعیت سرویس های بهداشتی پاشنه آشیل شورای شهر و شهرداری یاسوج شده است و استیضاح شهردار و استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر کمترین کاری است که باید انجام دهند تا  پایتخت طبیعت ایران را بیش از پیش شرمنده میهمانان خود نسازند.برچسب ها :


انتشار یافته: ۲
  1. درود بر نویسنده این مطلب که به خوبی حرف مردم رو بیان داشت

  2. الحق که باعث خجالته که چند چشمه سرویس بهداشتی را نتونن اداره کنن یا اضافه کنن. مقصر استانداره که هیچ اقدامی نمیکنه و سکوت کرده


  • dena
    pars
  • error: Content is protected !!