روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 7816
تاریخ انتشار : ۴ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
تعداد نظرات: ۰

نامه یک شهروند کهگیلویه و بویراحمدی به رئیس جمهور


نامه یک شهروند کهگیلویه و بویراحمدی به رئیس جمهور
جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران باسلام «دوست میگوید گفتم و دشمن میگوید خواستم بگویم حال تفسیر و تعبیر با شماست.» با اینکه میدانم امروز سکوت مفیدتر از گفتن است اما فشار حاصل ظلم و بی عدالتی تحت عناوین مالیات و عوارض آب و برق و گاز و از همه مهمتر هزینه تحصیل […]

جناب آقای روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
باسلام
«دوست میگوید گفتم و دشمن میگوید
خواستم بگویم حال تفسیر و تعبیر با شماست.»
با اینکه میدانم امروز سکوت مفیدتر از گفتن است اما
فشار حاصل ظلم و بی عدالتی تحت عناوین مالیات و عوارض آب و برق و گاز و از همه مهمتر هزینه تحصیل آنهم از ابعاد مختلف به اندازه ای زیاد شده که نه فقط در صد سال اخیر مشابه نداشته که از توان مردم فراتر رفته و تحملش تقریباً غیر ممکن است.
آقای روحانی شک نکنید که در دوران ۳۸ ساله حکومت اسلامی هم تا بدین پایه فشار بر مردم نبوده آیا آنچه امروز متحمل هستیم حاصل تدبیر و امید ناامید شدمان است؟
مردم تغییر دولت قبلی را خواستار بودند  و با این امید شما را در قیاس با ایشان برگزیدند آنهم به امید روزی بهتر از دیروز، حال شما را بخدا قسم میدهم که آیا خودتان به این نتیجه رسیده اید که اکثریت مردم با همه ی خاطره ی بدی که از دولت گذشته دارند اما در مقایسه برایش طلب آمرزش می نمایند؟ آیا دولت تدبیر و امید همین مأموریت را داشته ؟؟
آقای روحانی بدلیل تأثیر پذیری زندگیم از جامعه ی کشورم من هم به عملکرد دولت و حاصل رابطه ی جهانی او نمره میدهم چون حاصل مطلوبی را ندیده ام بنظر خودم عنوان برجام را بدلیل میزان ارزشش از صفحه ی زندگیم پاک می کنم زیرا با دید آینده نگری میزان وابستگی شدیدی به عینه ملاحظه می شود پس بجای گفتن خدا پدر احمدی نژاد را بیامرزد از شما بعنوان یک ایرانی آنهم به اندازه ی سهم خودم گله مندم و با کمال تأسف میگویم که چه میخواستیم و چه شد؟؟!!
آقای روحانی در زمانیکه به همه مردم ایران یارانه داده میشد من اصلاً نگرفتم زیرا این عدد ناچیز را در مقابل سهم خودم از معادن موجود در استانم در حد یک توهین میدانستم اما شما هم همین ناچیز را از مردم دریغ داشتید. من قبل از پیروزی انقلاب سر کلاس درس برای بچه های آنروز و بزرگان امروز زندگیشان  را در صورت پیروزی انقلاب محاسبه و مجسم می نمودم و امروز وقتی آنها را می بینم چه باید بگویم؟؟ بهترین گواه من، مردم شهرم و اسناد بجا مانده از ساواک است.
آقای روحانی میدانم برای اداره کردن یک مملکت  چه موانع و مشکلاتی ممکن است سر راه متولیان باشد وقتی اداره کردن یک خانواده را با اداره کردن یک مملکت مقایسه می کنم و مشکلات موجود را که حاصل عملکرد منفعت طلبان قانون ستیز و فرصت طلب است جلوی شما می بینم امکان عبور از آنها را در صورت کنار گذاشتن «مصلحت» نیز متصورم. سیل فساد و حاصل آن غیر قابل اغماض و انکار است.
جناب روحانی آیا نباید از یک نقطه، ولی مثبت اقدامات جدی همراه با فرهنگسازی را آغاز، تا شاید باور مردم موجب بهبودی وضع گردد؟؟؟؟
آقای روحانی از هر چه بگذریم از اینکه مهرماه آغاز به کار مدارس، به رنج ماه برای پدران و مادران تهی دست تبدیل شده چه توجیهی دارد، مجسم کنید پدر و مادر فرزند کم استعداد بدلیل امکان مالی فرزندش را به مدرسه………. و دانشگاه ……..  ببرد و پدر و مادر فرزند مستعد بدلیل تهی دستی نتواند در مدرسه مشهور فرزند خود را ثبت نام کند و فرزند از پدر و مادر بپرسد چرا با اینکه از فرزند فلانی مستعدتر هستم نباید در فلان مدرسه ثبت نام کرده و استعدادم را بروز دهم چه جوابی جز شرمندگی و طلب مرگ برای خود دارند تا کی باید شاهد چنین عرصه ی مصیبت باری باشیم
آقای روحانی مگر مغایر با قانون عمل کردن جرم نیست؟؟
در مقابل دو جمله ی قانون تحصیل رایگان و درمان رایگان، چه کسی و کی باید جوابگو باشد در ضمن شما مطمئن باشید تا زمانیکه مدارس هر منطقه امکانات تقریباً مساوی نداشته باشند تفاوت توانمندی حقیقی معلمین به اثبات نخواهد رسید و قضاوت درباره کار معلم مدرسه غیرانتفاعی و معلم مدرسه دولتی به هیچ وجه عادلانه و درست نخواهد بود و بیان حاصل همین یک فاجعه، در حد توان بیان قلم و کلام نیز نخواهد بود. آنچه به عرض رسید فقط به دلیل عشق به وطن و نوع دوستی بوده و اعتقاد به اینکه زندگی را پایانی است که در آن موقع پشیمانی هم سودی ندارد و در نهایت میزان مسئولیت هر کس در مقابل خداوند و مردم در عنوان پستش مشخص است.

——————————–
* حسن حسینی موردراز

——————————–برچسب ها :