روزنامه‌ی امید مردم
امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 7908
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان, ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۳
تعداد نظرات: ۰

کارگران خواستار تغییر مدیر حقوق نجومی/ مدیریت حلقه گمشده کارخانه قند یاسوج


کارگران خواستار تغییر مدیر حقوق نجومی/ مدیریت حلقه گمشده کارخانه قند یاسوج
کارگران کارخانه قند یاسوج در اعتصابی اجازه ورود مدیرعامل این کارخانه را که به زعم خودشان یکی از مدیران حقوق نجومی با حدود ۱۵۰ میلیون ریال حقوق ماهیانه است، ندادند. به گزارش گروه اجتماعی روزنامه امید مردم، کارخانه قند یاسوج، در سالهای اخیر دوران پر تنشی را پشت سر گذاشته است، قدیمی ترین صنعت استان، […]

کارگران کارخانه قند یاسوج در اعتصابی اجازه ورود مدیرعامل این کارخانه را که به زعم خودشان یکی از مدیران حقوق نجومی با حدود ۱۵۰ میلیون ریال حقوق ماهیانه است، ندادند.
به گزارش گروه اجتماعی روزنامه امید مردم، کارخانه قند یاسوج، در سالهای اخیر دوران پر تنشی را پشت سر گذاشته است، قدیمی ترین صنعت استان، همواره در طول چند سال گذشته در برزخ تعطیلی و راه اندازی مجدد بوده و روزی نبود که تعطیل شدن و عدم پرداخت حقوق کارگران آن و یا وعده و وعید برای راه اندازی مجدد آن از سوی مسئولان استانی تیتر رسانه های کهگیلویه و بویراحمد نباشد.
همواره نارضایتی‌های زیادی از سوی کارگران این کارخانه متوجه مدیران آن بود و عدم پرداخت حقوق و مزایای آنها سبب می شد تا کارگران هرازچندگاهی دست به اعتراض و اعتصاب بزنند و خواستار حقوق معوقه خود باشند در سوی دیگر این ماجرا نیز مسئولان استانی، دوست داشتند که یکبار برای همیشه کارخانه قند را راه اندازی کنند و از شر حواشی آن راحت شوند ولی انگار کارخانه قند این سالها طلسم شده بود که هر بار که سرپا می ایستاد، دوباره به رکود فرو می رفت.
در آخرین اقدام، موسی خادمی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیران صنعتی استان پای به کارخانه قند گذاشت، آن هنگام اندک بخاری از دیگ های این کارخانه بر می خاست و دودی کمرنگ نیز به آسمان بلند می شد؛ خادمی که مشعوف از قدم زدن در میان بارهای خالی شده چغندر بود، قول داد که به این کارخانه چنان کمک کند که سرپا بایستد اما اینچنین نشد و به قول کارگران کارخانه در آخرین تجمع اعتراضی در همین چند روز گذشته، کارخانه قند یاسوج ۲۱ ماه است که بصورت کامل تعطیل است.
علی رغم اینکه با هر تعطیلی علل مختلفی برای رکود کارخانه قند یاسوج از سوی مسئولان عنوان می شد اما کارگران این کارخانه در همین تجمع اخیرشان از علت اصلی رکود در کارخانه قند یعنی سوء مدیریت رونمایی کردند و مدیریت را حلقه مفقوده کارخانه قند یاسوج خواندند.
حقوق و مزایای میلیونی از کارخانه راکد
هرچند همه مردم استان به نوعی دلشان با کارخانه قند می تپد اما کارگران این صنعت قدیمی کهگیلویه و بویراحمد که افت و خیزهای مختلف کام کارخانه قند و آنها را تلخ کرده است، بیش از همه چشمشان به اخبار مختلف درباره وضعیت کارخانه قند است، این کارگران، «سید قدرت الله حبیبی» مدیرعامل کارخانه قند یاسوج را عامل اصلی در تعطیلی این کارخانه خواندند و برای اثبات حرف هایشان، تجمع کردند و اجازه ندادند که آقای مدیرعامل کارخانه تعطیل وارد کارخانه شود.
کارگران حتی حبیبی را به عنوان نجومی بگیر معرفی کردند و حقوق ماهیانه وی را از این کارخانه راکد حدود ۱۵۰ میلیون ریال بیان کردند. کارگران حق ماموریت حتی در صورت نرفتن به ماموریت، ساختمان مجلل و نگهبان های شیفیتی برای منزل مدیرعامل را از جمله مزایای حبیبی از کارخانه تعطیل دانستند.
کارگران سن و سال دارترین صنعت کهگیلویه و بویراحمد پرده از زیان ۱۱ میلیارد تومانی در مدت ۱۰ ماه برداشتند و از تزریق ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای افزایش ظرفیت تولید در این کارخانه خبر دادند که نه تنها عاملی برای حرکت چرخ های کارخانه قند نبوده که کارخانه علی رغم این مبلغ زیان ده نیز شده است و آن را یکی از دلایل خود برای مدیریت ناموفق حبیبی برشمردند.

انتقاد کارگران کارخانه قند از آقای نماینده!
کارگران  کارخانه قند یاسوج که ۴ماه حقوق از سال جاری و مزایا و حقوق از سال های گذشته طلب دارند، نماینده بویراحمد و دنا را نیز از انتقادات خود بی نصیب نگذاشتند. کارگران قدیمی  ترین صنعت استان کهگیلویه و بویراحمد معتقد بودند که آقای حبیبی پیشتر از سمت خود به عنوان مدیر این کارخانه کنار گذاشته شده و با  رایزنی های نماینده بویراحمد و دنا دوباره به پست مدیرعاملی این کارخانه بازگشته است. این نکته قابل ذکر است که راه اندازی کارخانه قند همواره یکی از موضوعات اصلی در سخنان و وعده های نماینده بویراحمد و دنا در حوزه صنعت بوده است که حالا کارگران، رایزنی برای بازگشت حبیبی را متوجه زارعی می دانستند و معتقد بودند که حبیبی قبلا امتحان خود را پس داده و عامل رکود این کارخانه شده بود و بازگشت وی به سمت مدیریت کارخانه قند یاسوج، محلی از اعراب نداشت.
در هر حال کارگران تجمع کردند و اجازه ورود مدیرعامل به کارخانه را ندادند و خواسته های خود را پرداخت حقوق و معوقات خود و ادامه نیافتن مدیریت حبیبی به دلیل دریافت حقوق و مزایای کلان علی رغم معوق شدن پرداخت حقوق کارگران عنوان کردند و بر پافشاری خود بر خواسته هایشان به ویژه تغییر مدیرعامل به زعم خودشان حقوق نجومی، تاکید کردند که هرچند بانک تجارت به عنوان مالک فعلی این کارخانه – کارخانه قند طی مزایده ای از سوی بانک تجارت واگذار شده اما هنوز تحویل مالک جدید نشده است- خصوصی است اما لازم است که مسئولان استانی که همواره خود را دغدغه مند کارخانه قند یاسوج نشان داده اند، مداخله کنند و در جهت تامین خواسته های کارگران و مشخص کردن ادعای حقوق نجومی مدیر عامل کارخانه در زمان تعطیلی و رکود و عدم پرداخت حقوق کارگران و خواسته آنان مبنی بر تغییر مدیرعامل  وارد موضوع شوند.

———————————–

پیمان فرامرزی – امید مردم

———————————–برچسب ها :