روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 9480
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
تعداد نظرات: ۰

در نامه وزارت صنعت به بانک مرکزی/ پتروشیمی بویراحمد؛ پروژه اولویت دار ملی/راه فاینانس بین المللی هموار شد


در نامه وزارت  صنعت به بانک مرکزی/ پتروشیمی بویراحمد؛ پروژه اولویت دار ملی/راه فاینانس بین المللی هموار شد
پتروشیمی بویراحمد که مجوز آن در اسفندماه سال ۱۳۹۵ و در سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده بود در اردیبهشت ماه سالجاری و بازهم در سفر وزیر دیگر (وزیر نفت) به استان با صدور مجوز خوراک آن گامی بلند به سوی تحقق رویای […]

پتروشیمی بویراحمد که مجوز آن در اسفندماه سال ۱۳۹۵ و در سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده بود در اردیبهشت ماه سالجاری و بازهم در سفر وزیر دیگر (وزیر نفت) به استان با صدور مجوز خوراک آن گامی بلند به سوی تحقق رویای شیرین مردم استان در زمینه احداث بزرگترین پتروشیمی ساخته شده توسط بخش خصوصی در کشور برداشته شد و حالا با اولویت دار شدن این طرح، مسیر اخذ مجوز فاینانس از شورای اقتصاد و بانک مرکزی و نهایی نمودن عقد قرارداد با شرکای خارجی این پروژه نیز هموار شده تا پتروشیمی ۷۲ هزار میلیارد ریالی بویراحمد، گامی دیگر در مسیر تحقق و احداث بردارد.
به گزارش امید مردم؛ نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر اولویت دار شدن پتروشیمی بویراحمد به عنوان طرح ملی درباره جزئیات آن گفت: هر پروژه ای برای اینکه بتواند فاینانس بین المللی جذب کند و بانک مرکزی تضمین های لازم برای اخذ این فاینانس را به فاینانسور خارجی ارائه کند باید جزء طرح های اولویت دار ملی باشد.
غلام محمد زارعی افزود: در این راستا رایزنی هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد و مزیت های بی شمار اقتصادی و اجتماعی طرح برای استان، منطقه و کشور تشریح گردید که چند عامل مهم سرمایه گذار داخلی و خارجی، عظمت طرح، پتانسیل های منطقه، نیازها و رویکرد خوب دولت به توسعه صنایع پایین دست نفت و گاز در استان سبب شد تا وزارتخانه نظر مساعدی روی احداث پتروشیمی بویراحمد داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه دولت، نماینده مجلس و سرمایه گذار پای کار هستند و ادامه همکاری این مثلث به احداث مجتمع عظیم پتروشیمی بویراحمد منجر می شود، تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز طی نامه ای به بانک مرکزی طرح پتروشیمی بویراحمد را پروژه اولویت دار ملی اعلام کرد و خواستار همکاری در راستای تامین تعهدات و تضمین ها برای اخذ فاینانس خارجی طرح شد.
نماینده بویراحمد  دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارها را مرحله به مرحله پیش می بریم و به اطلاع مردم استان می رسانیم، خاطرنشان کرد: اخذ اولویت طرح پس از اخذ مجوز اولیه و مجوز خوراک سومین گامی بود که برای پتروشیمی عظیم بویراحمد برداشته شد.
زارعی با بیان اینکه اگر بخواهیم عقب ماندگی های تاریخی در حوزه بویراحمد و دنا را جبران کنیم ناچار از اجرای طرح های بزرگ و هموار کردن مسیر سرمایه گذاری های کلان هستیم، افزود: پتروشیمی بویراحمد با ۷۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و وارد کردن سرمایه خارجی به کشور عظیم ترین صنعت استان و یکی از بزرگترین طرح های در نوع خود در کشور است.
وی احداث پتروشیمی بویراحمد را یک خواست عمومی دانست و با بیان اینکه امروز مردم حوزه انتخابیه در دیدارهایشان پیگیر آخرین وضعیت پروژه هستند که از این همکاری و همدلی عمومی بسیار خوشحالیم، اظهار کرد: سرمایه گذاری پتروشیمی بویراحمد از ۳۵ هزار میلیارد به ۷۲ هزار میلیارد ریال افزایش یافته و برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و هشت هزار نفر به صورت غیر مستقیم در مرحله بهره برداری اشتغال ایجاد می کند.
لازم به توضیح است که سرمایه گذار طرح پتروشیمی عظیم بویراحمد، لهراسب باقری کار آفرین برتر استان و مدیرعامل مجتمع بین المللی تولیدی و صنعتی دناصنعت است که برند صنعتی و معرف سربلندی و توانمندی های استان در صنعت کشور است. وی همچنین مالک و سرمایه گذار کارخانه قند یاسوج است که امروز در مرحله بازسازی و بهسازی قرار داشته و در آینده ای نزدیک با تکنولوژی به روزتر و صنایع تبدیلی پیرامون خود، به چرخه تولید استان وارد می شود. باقری سرمایه گذار و مالک مجتمع عظیم رفاهی، تفریحی، اقامتی و ورزشی آزادی باقری نیز می باشد که در حال حاضر با پیشرفت بیش از ۹۵ درصد در مرحله افتتاح و بهره برداری قرار دارد.برچسب ها :