روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 9564
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
تعداد نظرات: ۰
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:

۱۰۰ میلیارد تومان مطالبات داریم/ برخی از مطالبات از زمان شاه تاکنون وصول نشده/ بدهی یک میلیاردی فولاد بویراحمد


۱۰۰ میلیارد تومان مطالبات داریم/ برخی از مطالبات از زمان شاه تاکنون وصول نشده/ بدهی یک میلیاردی فولاد بویراحمد
مدیر کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تامین اجتماعی استان ۵۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۰۰ میلیارد مطالبات دارد که بخشی از این مطالبات از زمان رژیم گذشته تاکنون وصول نشده است به گزارش امید مردم؛ عباس نورمحمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه ۵۳ درصد جمعیت کشور تحت پوشش […]

مدیر کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تامین اجتماعی استان ۵۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۰۰ میلیارد مطالبات دارد که بخشی از این مطالبات از زمان رژیم گذشته تاکنون وصول نشده است
به گزارش امید مردم؛ عباس نورمحمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه ۵۳ درصد جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی است، افزود: این آمار در استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۳ درصد است.
وی تصریح کرد: در استان ۳۰۷ هزار بیمه شده اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که ۹۳ هزار نفر از آنها بیمه شده اصلی می باشند.
مدیر کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تعداد کارگاه هایی که در استان حق بیمه پرداخت می کنند را هشت هزار و ۶۹۱ مورد عنوان و بیان کرد: در استان ۱۱ هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی داریم و ۴۹۲ نفر نیز از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند.
نورمحمدی از هزینه ماهانه ۲۵ میلیارد تومان در سال گذشته در حوزه های درمان و بیمه ای در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و به تشریح مطالبات و بدهی های این سازمان در استان پرداخت و خاطرنشان کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان مطالبات داریم. حتی برخی مطالبات در حوزه راه و شهرسازی از زمان رژیم گذشته تاکنون وصول نشده است.
وی در زمینه علت این عدم وصول هم گفت: دستگاه های نظارتی و سیاسی اجازه نداده اند که مدیران این مطالبات را وصول کنند که الان هم همینطور است.
مدیر کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مجموع بدهی های این سازمان در استان را ۵۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: ۳۵ میلیارد تومان از این مبلغ بدهی به دانشگاه علوم پزشکی است.

کارخانه فولاد بویراحمد یک میلیارد تومان بدهی معوق دارد
نورمحمدی در ادامه به حادثه فولاد بویراحمد نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این کارخانه تاکنون قریب به یک میلیارد تومان بدهی معوق به تامین اجتماعی دارد، گفت: زمانی که حادثه در این کارخانه اتفاق افتاد، آمدند و ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت کردند اما همچنان ۹۸۰ میلیون تومان به تامین اجتماعی بدهکارند.
وی از حمایت سازمان متبوعش از کارگران حادثه دیده فولاد بویراحمد حتی خلاف مقررات و ضوابط موجود سخن گفت و افزود: سازمان تامین اجتماعی این وظیفه را نداشت برای متوفی حکم مستمری صادر کند و مراحلی باید طی می شد اما هنوز متوفیان خاکسپاری نشده بودند، حکم مستمری آنها بدون ضوابط اداری صادر شد. مدیر کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۹ نفر در حادثه کارخانه فولاد بویراحمد آسیب دیدند، خاطرنشان کرد: ۳ نفر از این افراد سرپایی درمان شدند و شش نفر هم به بیمارستان هایی در شیراز و اصفهان اعزام شدند که ۳ تن از آنها دارفانی را وداع گفتند.
نورمحمدی از پرداخت ۱۰ میلیون تومان به خانواده دو تن از کارگران خلاف ضوابط موجود نیز خبر داد و تصریح کرد: هزینه کفن و دفن متوفیان نیز به خانواده آنها پرداخت می شود.برچسب ها :