روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 9577
تاریخ انتشار : ۲۰ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
تعداد نظرات: ۰

سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی دانشگاه آزاد یاسوج روی هوا/ محمودی برای نمایندگان سنگ تمام گذاشت/ جزئیاتی از پرمتقاضی ترین رشته های دکتری دانشگاه آزاد استان


سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیاردی دانشگاه آزاد یاسوج روی هوا/ محمودی برای نمایندگان سنگ تمام گذاشت/ جزئیاتی از پرمتقاضی ترین رشته های دکتری دانشگاه آزاد استان
رئیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج برای نمایندگان استان سنگ تمام گذاشت و آنها را ناجی استقلال از دست رفته دانشگاه آزاد و رشته های حذف شده واحد دهدشت دانست. به گزارش امید مردم، آرمین محمودی در نشست خبری خود دو گروه را مورد تمجید قرار داد، یکی نمایندگان استان و دیگری علی اکبر ولایتی، رئیس […]

رئیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج برای نمایندگان استان سنگ تمام گذاشت و آنها را ناجی استقلال از دست رفته دانشگاه آزاد و رشته های حذف شده واحد دهدشت دانست.

به گزارش امید مردم، آرمین محمودی در نشست خبری خود دو گروه را مورد تمجید قرار داد، یکی نمایندگان استان و دیگری علی اکبر ولایتی، رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد و علی محمد نوریان رئیس دانشگاه آزاد کشور بود.

محمودی با بیان اینکه در اختلاف وزرات علوم و دانشگاه آزاد، این دانشگاه آزاد است که به قانون تمکین می کند، اظهار داشت: نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد یکصدا و قاطعانه از دانشگاه آزاد حمایت کردند و حتی بحث استیضاح وزیر هم مطرح است.

وی، عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ را ناجی رشته های حذف شده دانشگاه آزاد دهدشت خواند و با اشاره به اینکه از رشته های کارشناسی ارشد این واحد به جز سه رشته همه حذف شده بودند، خاطرنشان کرد: در جلسه ای من و سردار هاشمی با ریاست عالی دانشگاه آزاد داشتیم این رشته ها احیا شد.

محمودی همچنین اظهار امیدواری کرد که مردم دهدشت قدر سردار هاشمی را بدانند و افزود: با حمایت قاطعانه نمایندگان استان از دانشگاه آزاد، امیدواریم که مجلس استقلال این دانشگاه را حفظ کند.

جزئیات برگزاری آزمون دکتری
رئیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج در ادامه مهمترین دستور کار این روزهای نهاد متبوعش را برگزاری مصاحبه دکتری برای ۱۸۰۰ متقاضی ۱۲ رشته این دوره در کهگیلویه و بویراحمد دانست و عنوان کرد: تفویض اختیار برگزاری مصاحبه دکتری به استان ها برای اولین بار اتفاق می افتد که در کهگیلویه بویراحمد این بخش از ازمون دکتری روزهای سی ام تیر تا دوم مردادماه برگزار می شود.

محمودی افزود: ۵۵ نفر در دانشگاه آزاد یاسوج اعضای کمیته علمی مصاحبه هستند و پیش بینی می کنیم در هر رشته بین پنج تا هفت نفر پذیرش داشته باشیم.

وی حقوق جزا با ۲۳۳ داوطلب، زبان و ادبیات فارسی با ۲۲۴ داوطلب، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با ۲۰۴ داوطلب، حقوق خصوصی با ۲۰۲ داوطلب، مهندسی شیمی با ۲۰۱ داوطلب، روانشناسی با ۲۰۱ داوطلب، مدیریت ورزشی با ۱۵۲ داوطلب، ادبیات فارسی گرایش غنایی با ۱۰۳ داوطلب، زراعت با ۹۴ داوطلب، علوم و مهندسی باغبانی با ۹۱ داوطلب، علوم و مهندسی صنایع غذایی با ۷۸ داوطلب و شیمی گرایش شیمی فیزیک با ۱۶ داوطلب را ۱۲ رشته آزمون مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد استان برشمرد.

۱۰۰ میلیارد روی هوا!
رئیس دانشگاه آزاد یاسوج در ادامه در پاسخ به سوالی در زمینه آخرین وضعیت پردیس این دانشگاه در جاده یاسوج به شیراز که بلااستفاده رها شده، گفت: برای احداث این پردیس ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که امروز چالش هایی برای ما ایجاد کرده که یکی از این چالش ها بحث انتقال سند مالکیت است.

محمودی با اشاره به اینکه قرار بود ۱۰ هکتار از این پردیس به پارک علم و فناوری استان اختصاص یابد، تصریح کرد: اگر دستگاههای مرتبط مانند استانداری، پارک علم و فناوری استان، منابع طبیعی و… همکاری کنند ظرف یک ماه این موضوع تحقق پیدا می کند.برچسب ها :