روزنامه‌ی امید مردم
امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 9753
تاریخ انتشار : ۵ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
تعداد نظرات: ۰

قاطعانه برای استان تصمیم بگیرید / تصمیم ها بر اساس رفع نابرابری خواهد بود


قاطعانه برای استان تصمیم بگیرید / تصمیم ها بر اساس رفع نابرابری خواهد بود
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خطاب به استاندارگفت: باید در این مدت ابتدا مسائل، ظرفیتها، مشکلات و… استان را شناسایی کنید و با قاطعیت خود برای استان تصمیم بگیرید. آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در  دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در استان نیاز است که  فاصله غنا تا استغنا درست […]

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خطاب به استاندارگفت: باید در این مدت ابتدا مسائل، ظرفیتها، مشکلات و… استان را شناسایی کنید و با قاطعیت خود برای استان تصمیم بگیرید.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در  دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در استان نیاز است که  فاصله غنا تا استغنا درست طی شود، و واجد منابع و مخازن بودن افتخار ندارد و ما به یک منبع افتخار می کنیم که منبع انسانی است و دیگر نعمت ها شکر دارد و نه افتخار و باید این منابع شکوفا شده تا استان به استغنا برسد.
آیت الله ملک حسینی ابراز داشت:  استان مردان بزرگ زیاد داشته و پیشینه عزت و شرف داشته و اگر در برابر حاکمیتی ایستاده، مقابل حاکمیت طاغوت ایستاده است و اگر نرمشی بوده، در مقابل حاکمیت دینی بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: اگر  شرایط توسعه  استان را با گذشته خود بسنجیم انقلاب خدمات زیادی کرده است تا استان را از عمق محرومیت به سطح برساند و امروز اگر استان نابرخوردار است، این  نه به معنای عدم خدمت جمهوری اسلامی ایران است،  بلکه استان از هزاران پله زیر صفر به این نقطه رسیده است.
وی افزود: استان ظرفیت های انسانی فراوانی دارد و افراد بزرگی از استان رشد کرده اند و در عرصه های مختلف به کشور خدمت می کنند.
وی با بیان اینکه نباید به عقب برگشت و باید از اخرین پله که کار شده است تلاش کرد، تاکید کرد: با تقدیر و توجه از گذشته باید عازم اینده بود و مطالعه گذشته،  میزان خطاها و سهل انگاری و حرکت  خلاف جهت را کنترل و به رفع مشکلات کمک می کند.
آیت الله ملک حسینی با آرزوی توفیق برای استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد، خطاب به وی گفت: باید در این مدت ابتدا مسائل، ظرفیتها، مشکلات و… استان را شناسایی کنید و با قاطعیت خود برای استان تصمیم بگیرید.
نماینده ولی فقیه در استان  به نیاز به شناخت استاندار جدید از ظرفیت ها و شرایط استان اشاره کرد، و گفت: این استان انسان‌های بزرگی را تربیت کرده که در کشور می‌درخشند و البته محرومیت آن هم جای درد دارد و استانی است که باید برای رفع محرمیت‌ها به صورت ویژه تلاش شود.
آیت‌الله ملک‌حسینی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان که نیازمند کار و تلاش و عزم و برنامه دقیق هستیم تا به سوی توسعه گام برداریم تصریح کرد: دیگران تلاش‌هایی کردند که نباید ناسپاسی نسبت به تلاش‌های گذشته داشته باشیم.
وی تاکید کرد: اگر تصمیم‌ها بر اساس مصلحت‌ها با نگاه کلان‌نگری‌ها دیده می‌شود و رشد منطقه هم متوازن صورت می‌گیرد.
نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان، اظهار داشت: در حرکت بر اساس منفعت‌ها، رشد به شکل کاریکاتوری صورت می‌گیرد و می‌بینیم که در رشد کاریکاتوری گاهی بدن لاغر و سر بزرگ است و گاهی هم سر کوچک و بدن بزرگ.
ملک‌حسینی افزود: اما رشد بر اساس مصلحت همانند نقاشی زیبا و مینیاتوری است که همه چیز به اندازه کشیده شده است.
وی تصریح کرد: در حرکت‌ها بر اساس منافع زمان و انسان‌ها نقش ایفا می‌کنند و مضراتی نیز به دنبال خواهد داشت. اما حرکت بر اساس مصلحت اینگونه نیست، بلکه در حرکت بر اساس مصلحت، مصلحت‌ها مدنظر گرفته می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصمیم گیرنده قاطع پس از درک دقیق از تمام نیازهای استان باشید وی تاکید کرد: با قاطعیت پس از درک همه جانبه مسائل تصمیم بگیرید و عمل کنید و قطعاً خداوند در این راه کمک خواهد کرد. آیت‌الله ملک‌حسینی افزود: اگر این‌گونه شد هم مردم و هم افرادی که ممکن است اکنون از شما گله‌مند شوند در آینده سپاس‌گذار این اقدام شما می شوند.

تصمیم ها بر اساس رفع نابرابری ها  خواهد بود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: تصمیم‌گیری‌ها، جهت‌گیری‌ها و هدف‌گذاری اساسی پس از بررسی نیازها و انجام طرح آمایش سرزمینی در این استان بر اساس رفع نابرابری‌ها و حرکت بر مدار توسعه متوازن در همه مناطق خواهد بود.
علی محمد احمدی با بیان مصادیقی از وجود برخی نابرابری‌ها در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: بدون شک چنین مسائل و برخی نابرابری‌ها آزاردهنده‌تر از وجود فقر و محرومیت‌ها در این استان است.
وی بیان کرد: لازمه ایجاد تعادل و تناسب به لحاظ توسعه بین نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد نگاه‌های سیستمی، مدیریت هوشمندانه و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن و بخشی نگری است.
احمدی با بیان اینکه تدوین برنامه توأم با مدیریت هوشمند و هدفمند مورد تأکید در دولت دوازدهم و تیم مدیریت اجرایی این استان خواهد بود، گفت: به دستگاه‌های مختلف و مدیران اعلام شده که حتی تخصیص اعتبارات استانی بر حسب برنامه و شاخص‌های عملیاتی باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: بدون شک استفاده از نظرات، انتقادهای سازنده توأم با نگاه مشفقانه و دلسوزانه نخبگان، روحانیت، علما و نماینده ولی فقیه همواره مدنظر مسئولان و مدیریت اجرایی استان است.
وی به برخی مسائل سیاسی و فرهنگی و انتظاراتی که علما از دولت در این راستا دارد اشاره کرد و گفت: در حوزه مسائل فرهنگی و دینی رویه متعادل و اعتدال گرایی مد نظر خواهد بود.
احمدی تصریح کرد: به همان میزان که حفظ مبانی دینی و اسلامی مهم و ارزشمند است باورسازی و باورپذیری جوانان نیز باید مورد توجه باشد و این واقعیتی است که امروزه سطح معرفت و بینش مردم بسیار بالا رفته و نمی‌توان با برخی روش‌های سلبی و تحمیلی به دنبال جذب آنان بود.
وی گفت: در حوزه مسائل سیاسی نیز رویکرد و هدف اساسی آگاه سازی و افزایش سطح بینش سیاسی مردم مورد تأکید خواهد بود.برچسب ها :